اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش در سال 96 (اخبار جدید) | استخدام

نوشته شده در موضوع تدریس خصوصی در 08 آوریل 2018

اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش

دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش مخصوص ۹۶

سوالات استخدامی آموزش و پرورش

سوالات رایج در آزمون های استخدامی

در مصاحبه استخدامی چه می پرسند؟

 

۲۶ اسفند ۹۶ – ۴۰۰ معلم در آموزش و پرورش ساوه استخدام می شوند

محمد بهاروند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: استخدام این تعداد از معلمان با هدف جبران کمبود نیروی آموزشی در مدارس شهرستان ساوه انجام می شود.
وی اظهار کرد: حدود ۴۰ درصد از سهمیه یک هزار نفری اختصاص یافته به استان مرکزی در آزمون جذب معلمان، متعلق به شهرستان ساوه است.
بهاروند گفت: نیروهای بومی در این آزمون استخدامی دارای اولویت هستند و تلاش می شود که حداکثر نیروهای مورد نیاز از شهرستان ساوه جذب شوند.
وی افزود: تامین نیروی آموزشی شهرستان ساوه در سال ۹۶ با جدیت از سوی فرمانداری و مسئولان استانی پیگیری و در نشستی که روز دوم اسفند با حضور معاون سیاسی استانداری در ساوه برگزار شد، این امر به عنوان یکی از چالش های حوزه آموزشی ساوه مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ساوه ادامه داد: زمان و شرایط برگزاری این آزمون استخدامی از طریق رسانه های گروهی اطلاع رسانی می شود.
در شهرستان ساوه، ۵۱ هزار و ۳۹ دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که ۸۲۵ معلم، کار تعلیم و تربیت آنها را بر عهده دارند.
تراکم دانش آموز در مدارس ساوه در هر کلاس به طور متوسط ۳۷ نفر و تعداد مدارس این شهرستان نیز ۳۸۰ باب است.
امسال، ۱۰۱ دانش آموز ساوجی موفق به کسب رتبه زیر ۲ هزار در کنکور سراسری شدند.


۲۲ اسفند ۹۶- تشکیل شدن ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش از زنان

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۶۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش زنان هستند،گفت: از حیث کیفی فرصت‌های آموزشی، با نابرابری بین دانش‌آموزان دختر و پسر مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در همایش “بانوی امید” با بیان اینکه یکی از مهمترین روش‌های مورد توجه در فرآیند یاددهی و یادگیری روش الگوبرداری است، اظهار داشت: باید تلاش کنیم الگوهایی چون حضرت رسول(ص) و اهل بیت(ع) ملاک و الگوی ما برای زندگی باشد و یکی از مهمترین و مؤثرترین الگوها در دنیای سرشار از بداخلاقی‌ها برای کاربست عملی، سنت و سیره حضرت زهرا(س) است.
وی افزود: حضرت زهرا(س) الگویی جامع و فراگیر در همه ابعاد برای ما به ارمغان گذاشتند؛ تلاش کردیم نشانه‌هایی از این الگو را در نظام آموزشی به کار بگیریم، اما این ظرفیت جای کار بسیار بیشتری دارد.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: زن به عنوان رکن اصلی خانواده و مهمترین عامل تربیت نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.
بطحایی با اشاره به دانش محور بودن نظام آموزشی و ایجاد استرس در دانش‌آموزان، تصریح کرد: اگر مادر خانواده توانمندی لازم را برای مدیریت فشارهای عصبی فرزند خود نداشته باشد، تلاش آموزش و پرورش به ثمر نمی‌رسد.
وی ادامه داد: پایداری از یادگیری جداناشدنی است و یادگیری بدون وجود آرامش در دانش‌آموز اتفاق نمی‌افتد و مادر نقش مهمی در این مسئله دارد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دستاوردهای خوبی در حوزه آموزش دختران پس از انقلاب داشته‌ایم، گفت: سهم دانش‌آموزان دختر و پسر در نظام آموزشی تقریباً برابر است و مدارس شبانه روزی روستایی برای دختران که پیش از انقلاب سابقه نداشت، امکان ادامه تحصیل دختران را تسهیل کرده است.
بطحایی بیان داشت: جنبه‌های کمی برای دستیابی به فرصت‌های برابر آموزشی ایجاد شده اما از حیث کیفی همچنان با نابرابری مواجه هستیم و در حوزه تربیت بدنی دختران همچنان با مشکلات زیادی دست به گریبانیم.
وی با بیان اینکه فضاهای آموزشی برای ورزش دختران آماده نیست، گفت: به همین دلیل دختران مجبور می‌شوند از فعالیت و تحرک فاصله بگیرند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در برخی مناطق کشور در مقاطع پایین خانواده‌ها در صورت وجود اختلاط، فرزند دختر خود را به مدرسه نمی‌فرستند که البته عیب از آموزش و پرورش است.
بطحایی خاطر نشان کرد: در حوزه نیروی انسانی بعد از انقلاب از حیث کمی شاخص‌های رو به بهبودی در حوزه زنان داشتیم و ۶۰ درصد نیروهای ما زنان هستند، اما سهم مدیریتی آنها کم است.
وی متذکر شد: ۵۰ درصد دانش‌آموزان دختران هستند و با این وجود ۶۰ درصد مدیران مدارس زنان هستند، اما اشتغال آنها در مقاطع بالای مدیریتی آموزش و پرورش بسیار کم است.

منبع:خبرگزاری فارس


۸ اسفند ۹۶ – بیشترین جذب نیرو در مقطع ابتدایی خواهد بود

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال مجدداً از طریق ماده ۲۸ ،۱۸ هزار معلم جدید جذب می‌شوند که بیشتر در دوره ابتدایی هستند.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، رضوان حکیم‌زاده ظهر امروز در نشست خبری که در دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی برگزار شد، اظهار‌ داشت: تصمیمی که توسط شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون‌ها گرفته شد از مدت‌ها پیش در حال پیگیری بود و به اتفاق آرا تصویب شد.
وی ادامه داد: دلیل تصویب نیز پاسخ به این سؤال بود که دانش‌آموزان به چه دلیل وارد مدرسه می‌شوند؟ آیا دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند که تربیت شوند یا اینکه تنها مهارت‌هایی برای تست زدن بیاموزند؟ و در سند تحول بنیادین بر تربیت تأکید شده است تا شخصیت همه‌جانبه دانش‌آموز شکل بگیرد و مهارت‌های زندگی را بیاموزد و با شادابی و نشاط در مدرسه حضور داشته باشند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: در برگزاری آزمون‌ها این نکات نادیده گرفته می‌شد و با تقویت مهارت‌های تست‌ زدن در دانش‌آموز نمی‌توان گفت، این فرد تیزهوش است؛ یک دانش‌آموز باید با عملکرد بالا در یک حیطه در مقایسه با همسن و سال‌های خود همان تجربه و شرایط یکسان را داشته باشد، این دانش‌آموز با این فرآیند، تیزهوش نیست، ممکن است تنها سختکوش باشد.
حکیم‌زاده بیان‌ کرد: در دوره ابتدایی ارزشیابی کیفی و توصیفی را داریم، با توجه به استفاده از تجربیات نوین در رویکردهای تعلیم و تربیت در نظام‌های آموزشی پیشرو در دنیا دوره ابتدایی، دوره‌ای نیست که دانش‌آموزان با یکدیگر رقابت داشته باشند و استرس نمره داشته باشند، بلکه قرار است، یاد بگیرند و برای دوره‌های بعدی آماده شوند.
وی تأکید کرد: آزمون‌های مدارس خاص در پایه هفتم در تناقض با ارزشیابی کیفی توصیفی است و از آزمون‌های برگزار شده، از ۱۷ نفر یک نفر انتخاب می‌شد، در حالی که ۲۵۰ هزار دانش‌آموز که شرکت می‌‌کردند، جزء شایسته‌ها بودند و از این نظر ضربه می‌خوردند و ۵۰۰ نفر در آزمون‌های نمونه دولتی شرکت می‌کردند و از هر ۷ نفر، یک نفر انتخاب می‌شد، این استرس دائمی و انتظارات بالا در دانش‌آموزان ابتدایی، آسیب‌های جدی را به دنبال دارد.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش درباره حذف پیک‌های نوروزی بیان کرد: بررسی‌ها نشان داده است که پیک‌های نوروزی تأثیری بر تعمیق و تثبیت یادگیری نداشته است، ابتدا پیک‌ها به صورت سراسری توزیع می‌شدند و قرار شد تعیین تکالیف به معلمان واگذار شود، اما این روش هم آسیب‌هایی داشت و امسال تصمیم گرفته شد که حق انتخاب کودکان را به رسمیت بشناسیم، از جهت علم، تعلیم و تربیت قالب داستان و بازی در شکل‌های متفاوت خود بهترین شکل است که ارزش‌ها را آموزش داد و هم مهارت‌های خواندن، نوشتن و پرورش خلاقیت به دانش‌آموزان ارائه شود.
حکیم‌زاده تبیین کرد: سه فعالیت داستان‌گویی، داستان‌خوانی و داستان‌نویسی را در برنامه امسال داشته باشیم و دانش‌آموزان می‌توانند یکی را انتخاب کنند، هیچ هزینه‌ای نباید برای تهیه کتاب از طرف مدرسه دریافت شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره روش‌های جایگزین برای شناسایی نخبه‌ها‌، گفت: آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای ندارد که نخبه‌ها را نادیده بگیرد، یکی از این روش‌های جایگزین، طرح شهاب است که در سال‌های اخیر در مدارس ابتدایی شروع شده است و امسال در مدارس اول متوسطه هم اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین در جشنواره جابر در دوره ابتدایی، دانش‌آموزان می‌توانند با خلاقیت و نوآوری خودیافته‌هایی که آموختند به صورت عملی اختراعی داشته باشند، جشنواره‌های فرهنگی هنری ورزشی که برگزار می‌شود، بستر مناسب دیگری است که دانش‌آموزان می‌توانند سرآمد بودن خود را نشان دهند و طرح شهاب به قوت در دوره اول متوسطه ورود پیدا می‌کند، همچنین زمانی که دانش‌آموزان به سن بالاتری رسیده و با آزمون‌ها آشنا شدند، در دوره دوم متوسطه وارد مدارس سمپاد می‌شوند.
حکیم‌زاده متذکر شد: بحث حذف مدارس سمپاد یک بحث انحرافی است و واقعیت ندارد، اطمینان خاطر می‌دهیم که آموزش و پرورش یک برنامه جامع برای توجه و هدایت استعدادهای برتر دارد و یکی از مهم‌ترین ابعادی که در پرورش نخبه در دوره دوم متوسطه صورت می‌گیرد، احساس تعلق به وطن است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درخصوص کمبود معلم در مقطع ابتدایی مطرح کرد: امسال مجدداً از طریق ماده ۲۸، ۱۸ هزار نیروی جدید جذب می‌شوند که بیشتر در دوره ابتدایی هستند و تعدادی نیز نیروی انسانیت از این طریق به‌کارگیری می‌شوند، دانشگاه فرهنگیان موافقت کرده است که از ظرفیت حداکثری دانشگاه برای تربیت معلم استفاده کند.
وی یادآور شد: در سال گذشته اقداماتی برای جذب افراد بازمانده از تحصیل انجام دادیم و بحث بازماندگان از تحصیل شامل تمام کودکانی می‌شود که در ایران زندگی می‌کنند، از طریق هماهنگی با وزارت کشور موفق شدیم که مجوز حضور کودکانی که فاقد مدارک هویتی هستند، جذب شوند، در سال گذشته ۵ هزار دانش‌آموز فاقد مدرک و بازمانده از تحصیل جذب شدند و بیش از ۵۰۰ هزار کودکان اتباع که در ایران زندگی می‌کنند در مدارس ایران تحصیل می‌کنند.
حکیم‌زاده در پایان بیان کرد: رشد ۱۱ درصدی دانش‌آموزان اتباع را از سال گذشته تاکنون داشتیم و خراسان رضوی در جذب بازمانده‌های از تحصیل یکی از استان‌های پیشرو است.

منبع:خبرگزاری فارس


۶ اسفند ۹۶ – کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ‌

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: مهم ترین مشکل آموزش و پرورش استان کمبود نیروی انسانی است.

‌به گزارش ایسنا- ‌علیرضا نخعی در شورای آموزشی این سارمان بیان کرد: در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان دستور افزایش سهمیه آزاد تا هزار و ۲۰۰ سهمیه جدید داده شد.
نخعی گفت: قسمت عمده‌ای از کمبود نیروی انسانی استان از طریق حق‌ التدریس نیروهای رسمی و سه هزار و ۱۵۰ نیروی خرید خدمات آموزشی تامین می شود.
وی ادامه داد: مشکل کمبود نیروی انسانی به سهمیه استخدام مربوط است.
مدیرکل اموزش و پرورش استان تصریح کرد: در رابطه با این موضوع با مقام های کشوری صحبت‌هایی انجام شد و در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان قرار شد پیگیری‌ها برای اختصاص سهمیه مستقل از سهمیه کشور برای سیستان و بلوچستان انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان یک راه دیگر برای جبران کمبود نیروی انسانی است که پیشنهاد دو برابر شدن این ظرفیت به وزیر داده شد و منتظر تصویب آن هستیم.

منبع:خبرگزاری ایسنا


۳۰ بهمن ۹۶ – افزایش ۱۲۰۰ سهمیه استخدام به آموزش و پرورش سیستان بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: وزیر آموزش و پرورش در سفر اخیر خود به استان دستور داد تا سهمیه آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از استخدام آزاد افزایش یابد که پیرو آن ۱۲۰۰ سهمیه جدید به استان اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، ظهر امروز علیرضا نخعی در نشست خبری اظهار داشت: مهمترین مشکل آموزش و پرورش استان کمبود نیروی انسانی است که در مقایسه با کشور ۱۲ هزار نیرو کمبود داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد: این مشکل به سهمیه استخدام برمی گردد که در این باره با مقامات کشوری صحبت کرده ایم و در سفر اخیر وزیر آموزش و پرورش به استان مقرر شد پیگیری برای اختصاص سهمیه مستقل از سهمیه کشور برای سیستان و بلوچستان انجام شود.

وی تصریح کرد: یک راه دیگر برای جبران کمبود نیروی انسانی افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان است که پیشنهاد ۲ برابر شدن این ظرفیت را به وزیر دادیم و با آن موافقت شد و در انتظار تصویب آن هستیم.

نخعی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از کمبود نیروی انسانی استان نیز از طریق حق‌التدریس نیروهای رسمی و ۳۱۵۰ نیروهای خرید خدمات آموزشی تامین می‌شود. از طرفی بیشترین سهمیه سرباز معلم نیز مربوط به این استان است که در جبران کمبود نیرو به ما کمک می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مهمترین برنامه سال‌های اخیر آموزش و پرورش را تحقق عدالت آموزشی عنوان کرد و گفت: تا کنون ۱۵۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان جذب شده اند. همچنین در سال‌های اخیر ۱۰۰۰ مدرسه به مدارس استان اضافه شد. از طرفی از نظر تراکم جمعیت نیز ۲ نفر به ازای هر کلاس به استان اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای اضافه کردن کلاس در روستاهایی که مدرسه نداریم هیچ محدودیتی وجود ندارد و با وجود اینکه حدنصاب برای تشکیل کلاس ۲۵ نفر است اما ما در روستاها با ۵ نفر هم کلاس تشکیل می‌دهیم.

منبع : خبرگزاری تسنیم


۱۸بهمن ۹۶ – استخدام ۲۴۵ نفر طی سال آینده در آموزش و پرورش لرستان

۱۶ بهمن ۹۶ -صدور مجوز استخدام ۲۳۰ نفر در آموزش و پرورش خراسان شمالی

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی از صدور مجوز استخدام ۲۳۰ نفر در این نهاد خبر داد.

قنبرعلی خوش آینه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این تعداد استخدامی در تمامی شهرستان های خراسان شمالی به غیر از بجنورد متناسب با نیاز به کار گرفته می شوند.
خوش آیینه درباره میزان سهمیه خانواده ایثارگران و شهدا در استخدامی جدید آموزش و پرورش خراسان شمالی، بیان کرد: از بین ۲۳۰ سهمیه در نظر گرفته شده برای استان، ۲۵ درصد سهیمه خانواده ایثارگران، شهدا و جانباران است.
وی افزود: در استخدامی آموزش و پرورش حدود ۱۰۰ نفر برای آموزش ابتدایی و ۱۳۰ نفر برای دیگر رشته های نظری و فنی جذب خواهند شد.
معاون منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به رشته های مورد نیاز در این استخدامی گفت: در مقطع ابتدایی رشته هایی همچون علوم تربیتی، آموزش ابتدایی، روان شناسی و دیگر رشته های مرتبط و در مقطع متوسطه رشته هایی همچون تاریخ، ادبیات، معارف، زبان انگلیسی، فیزیک و سایر رشته ها جذب خواهد شد.
خوش آیینه تصریح کرد: همچنین برای آموش فنی و حرفه ای، ۱۱ رشته فنی همچون مکانیک، برق و … نیز جذب خواهند شد.
وی با اشاره به سهمیه ۱۵۴ نفری استخدامی آموزش و پرورش خراسان شمالی طی سال گذشته، گفت: متاسفانه سال گذشته ۴۸ نفر از متقاضیان به علت اینکه در آزمون B این استخدامی، ۳۰ درصد از نمره مورد نظر را کسب نکردند از استخدامی جاماندند.
این مسئول درباره عدم جذب رشته تاریخ در آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: به علت تعداد بالای فارغ التحصیل در رشته تاریخ، جذب دبیری در این رشته چندین سال متوقف شده بود اما در آزمون جدید، سهمیه ای در نظر گرفته شده است.
خوش آیینه مطرح کرد: مجوز استخدام از سوی سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرورش داده شده و به طور حتم تا اسفند ماه امسال فراخوان آن اعلام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر


استخدام ۵۳۶ نفر در آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش

معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش قزوین گفت: ۵۳۶ نفر از طریق برگزاری آزمون استخدامی طی سال آینده جذب این اداره کل می شوند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، خیر الله رحمانی افزود: این افراد در پست های آموزگاری، دبیری، هنرآموزی و معلم تربیت بدنی در هر ۲ جنسیت مرد و زن جذب آموزش و پرورش استان قزوین می شوند.
وی اضافه کرد: ضوابط، شرایط و رشته های آزمون به تفکیک مناطق به زودی از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.
رحمانی ادامه داد: افراد قبول شده در این آزمون پس از گذراندن دوره های آموزشی از مهر ماه ۱۳۹۷ در مناطق مختلف استان مشغول به کار می شوند.
وی گفت: نیروی انسانی آموزش و پرورش یا از بین دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و یا از طریق آزمون استخدامی از دانش آموختگان سایر دانشگاه های کشور پذیرش می شوند.
رحمانی اضافه کرد: در سال جاری ۲۱۵ تن از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و ۱۱۸تن از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته پس از طی دوره های پیش از خدمت وارد فرایند تدریس در کلاس های درس شدند.
استان قزوین دارای ۱۵هزار و ۸۵۳معلم و آموزگار در مناطق۱۴گانه آموزش و پرورش است.

منبع:خبرگزاری ایرنا


آموزش و پرورش اصفهان با کمبود نیروی انسانی مواجه است

‘ علیرضا عابدی ‘ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از دلایل بحرانی شدن کمبود نیروی انسانی بازنشستگی و همچنین اجرای عجولانه نظام آموزشی ۶،۳،۳ است که بدون فراهم کردن زیرساخت های لازم از جمله، نیروی انسانی، فضا و محتوا در مدارس اجرا شد.
سند تحول بنیادین و اجرای نظام آموزشی ۶،۳،۳ در سال ۹۱ اجرا شد.
وی با بیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت نیازمند نیروی انسانی متعهد و توانمند است گفت: باتوجه به گستره پوشش این دستگاه عظیم آموزشی و پرورشی، عدم وجود نیروهای توانمند کل جامعه را متضرر می کند.
مدیر گروه طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: براساس پیگیری ها و بررسی های انجام شده برای سال تحصیلی آینده در مقطع ابتدایی با وجود به کارگیری ۲۹ هزار معلم با کمبود ۷۶۸ نیرو و در مقطع متوسطه و هنرستان ها با کمبود ۲۷۶ نیروی متخصص مواجه هستیم.
وی یادآور شد: هم اکنون در ۶ ناحیه آموزش و پرورش استان اصفهان بیش از ۷۹۵ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که بیش از ۱۰۷ هزار دانش آموز در مراکز غیردولتی و بیش از ۶۸۸ هزار دانش آموز در مراکز دولتی در حال کسب علم و دانش هستند.
عابدی خاطرنشان کرد: در دوره ابتدایی در سال تحصیلی جاری بیش از ۱۴۸ هزار نفر مشغول به تحصیل هستند که این آمار در سال آینده به بیش از ۱۵۱ هزار نفر خواهد رسید و علاوه بر کمبود معلم به دلیل بیشترین تراکم دانش آموزان در این مقطع تحصیلی با مشکل کمبود فضا نیز مواجه خواهیم شد.
وی، کمبود اعتبارات را از جمله مشکلات مهم دستگاه تعلیم و تربیت استان اصفهان بیان کرد و گفت: در سال آینده به دلیل کمبود بودجه، آموزش و پرورش این استان باید به سمت طرح خرید خدمات آموزشی برای تامین ۳۰ درصد کسری نیروها برود و تعداد نیروهای خرید خدمات بویژه برای مقطع متوسطه از ۲ هزار نفر در سالجاری به چهار هزار نفر در سال آینده می رسد.
پیش از این نیز سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در همایش شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان گفته بود: سند تحول بنیادین و اجرای نظام آموزشی ۶ – ۳- ۳ در سال ۹۱ با شتاب زدگی انجام شد و اجرای آن به مشکلات ساختاری تعلیم و تربیت اضافه شد.
بگفته ‘ محمدجواد احمدی ‘ این نظام آموزشی در حالی اجرا شد که هنوز فضا، محتوا و نیروی انسانی برای آن مهیا نشده بود.
هم اکنون دستگاه تعلیم و تربیت استان اصفهان متشکل از ۸۵۰ هزار دانش‌ آموز، بیش از ۵۰ هزار معلم شاغل و ۳۰ هزار بازنشسته و بیش از پنج هزار مدرسه است.


خبر ۳ بهمن ۹۶ – آخرین خبر از زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در حال رایزنی برای برگزاری ۲ آزمون استخدامی برای دانش آموختگان دانشگاهی و نیروهای حق التدریس هستیم.

  • زمان برگزاری این آزمون در اسفند ماه امسال و یا اوایل سال ۹۷ پیش بینی شده است و پذیرفته شدگان در آن، پس از شرکت در دوره های آموزشی، به تدریش مشغول خواهند شد.
  • در سطح کشور به کارگیری ۱۵ هزار نفر نیروی انسانی از طریق این آزمون پیش بینی شده است.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


۲۶ دی ۹۶ – تا هفته آینده زمان برگزاری آزمون استخدامی کشور مشخص می‌شود

بطحائی گفت: مهمترین مانعی که برای برگزاری آزمون استخدامی داشتیم ردیف‌های استخدامی بود که باید با سازمان امور اداری و استخدامی کشور به توافق برسیم. جلساتی برگزار شد و آخرین اطلاعاتی که برای تصمیم گیری مورد نیاز بود نیز روز گذشته ارسال شد و فکر می‌کنم هفته آینده زمان این آزمون مشخص شود.


وزیر آموزش و پرورش گفت: با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد به جز مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داشته باشد و با خروج آن فرد از آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نشود زیرا فرآیند جذب نیرو فرآیندی زمان‌بر است.
به گزارش تجارت امروز، بطحائی در حاشیه نود و ششمین جلسه شورای اجتماعی که عصر امروز در محل وزارت کشور برگزار شد در خصوص مربیان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: مربیان نهضت سوادآموزی همکاران شریف و زحمت کش ما هستند. در حال حاضر لایحه‌ای در دستور کار مجلس قرار دارد که همگی منتظر هستیم تا تکلیف این لایحه مشخص شود. در حقیقت این لایحه حرف آخر را در مورد وضعیت مربیان پیش دبستانی و نیروهای حق التدریس خواهد زد که امیدواریم به زودی مجلس در این زمینه تعیین تکلیف کند.

احتمال مشخص شدن زمان برگزاری آزمون استخدامی کشور تا هفته آینده

وی ادامه داد: مهمترین مانعی که برای برگزاری آزمون استخدامی داشتیم ردیف‌های استخدامی بود که باید با سازمان امور اداری و استخدامی کشور به توافق برسیم. جلساتی برگزار شد و آخرین اطلاعاتی که برای تصمیم گیری مورد نیاز بود نیز روز گذشته ارسال شد و فکر می‌کنم هفته آینده زمان این آزمون مشخص شود.

وزیر کشور در ادامه به افزایش حقوق معلمان مدارس استثنائی نیز اشاره کرد و گفت:‌ مبنای افزایش حقوق در قانون خدمات کشوری مشخص شد و معلمان در مدارس استثنائی نیز به دلیل سختی کار از افزایش حقوق نسبت به سایر همکاران‌شان برخوردار هستند. لایحه جدیدی که برای قانون خدمات کشوری به مجلس ارسال شده است فکر می‌کنم از اوایل سال آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد که در آنجا تمهیداتی پیش بینی شده است و اگر به تصویب برسد مورد عمل قرار خواهد گرفت.

بطحائی در ادامه صحبت‌هایش به تعطیلی میان فصلی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: تعطیلی میان فصلی برای آموزش و پرورش موضوع بین دستگاهی است و فقط مختص محیط زیست نیست. وزارت آموزش و پرورش از نظر آموزشی و تربیتی حرف در این زمینه دارد. همچنین عوامل تاثیرگذار در این تصمیم باید دیده شود به همین دلیل و به دلیل وجود پیچیدگی‌های موضوع فعلا کار به آینده موکول شده است اما هر تصمیمی که در این زمینه گرفته شود به تصویب مجلس نیاز دارد.

بطحائی ادامه داد: قانونی داریم که در آن شروع و پایان سال تحصیلی به تصویب نمایندگان رسیده است. بنابراین اگر بنا باشد که تغییری در آغاز یا پایان سال تحصیلی ایجاد شود مجددا به قانون جدیدی نیاز داریم همچنین هدف تعطیلی میان فصلی صرفا برای آلودگی هوا نیست. بنابراین آنچه که به تصویب می‌رسد برای کل کشور خواهد بود اما تاثیر آن در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: با یک ماه تعطیلی موافق نیستم ولی تعطیلات دو هفته‌ای بین دو فصل می‌تواند از حیث آثار تربیتی و آموزشی تاثیرات مثبتی در فرآیند آموزش و یادگیری داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به بررسی اردوهای دانش آموزی نیز اشاره کرد و گفت: آخرین دستورالعمل مربوط به اردوهای دانش آموزی از جمله راهیان نور را ابلاغ کردیم که در این دستورالعمل به مدت سه ماه به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود. همچنین کلیه نکات و ملاحظات ایمنی را تا جایی که قابل پیش بینی بود در این دستورالعمل مورد توجه قرار دادیم. امیدوارم در پایان این سه ماه که پایان بهمن ماه خاتمه آن است این دستورالعمل مورد ارزیابی قرار گیرد و نظرات استان‌ها و همکاران در استان‌ها را دریافت کنیم و در صورت نیاز نظرات اصلاحی را اعمال و در نهایت این دستورالعمل نهایی را ابلاغ کنیم اما به نظر می‌رسد این دستورالعملی که به صورت آزمایشی ابلاغ شده است جامع و بی عیب و نقص باشد.

بطحائی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به فضاهای آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه فضاهای آموزشی خصوصا در سال‌هایی که شهرها از حیث ارتفاع رشد کرده‌اند مورد کم اقبالی قرار گرفت و لذا امروز در بسیاری از شهرهای پر جمعیت به شدت با مشکل فضاهای آموزشی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: ‌در لایحه‌ای که دولت برای بودجه سال ۹۷ به مجلس داده است و مساعدتی که نمایندگان در این زمینه داشته‌اند گشایش‌های خوبی پیش بینی شده است. از جمله این گشایش‌ها می‌توان به همکاری شهرداری برای تبدیل کاربری املاک و هموار کردن مسیر مقررات و ضوابط تغییر کاربری‌ها اشاره کرد. بنابراین امیدوار هستم در سال ۹۷ اگر این لایحه به تصویب برسد خیز بلندی برای کیفی سازی فضای آموزشی در شهرهای پر جمعیت داشته باشیم.

مقاوم سازی مدارس فرسوده

بطحائی اظهار کرد: بخشی از فضاهای آموزشی ما از حیث ایمنی مناسب نیستند. در بودجه سال ۹۷ مکانیزم‌های خوبی پیش بینی شده اما این بودجه هنوز به تصویب نرسیده است. بنابراین اگر این قابلیت که به تصویب کمیسیون تلفیق هم رسیده در صحن علنی مجلس به تصویب برسد در سال ۹۷ گام بلندی برای مقاوم سازی و بازسازی فضاهای نا ایمن خواهیم برداشت.

بازنشستگی زنان معلم

وزیر آموزش و پرورش افزود: بر اساس قانون زنان معلمی که بیش از ۲۵ سال سابقه و بدون سنوات ارفاقی باشند می‌توانند درخواست بازنشستگی دهند و حتما در مناطقی که به استمرار آن همکار زن احتیاج نداشته باشیم یعنی مازاد نیرو در آن منطقه وجود داشته باشد با خروج آن از آموزش و پرورش موافقت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در سال‌های پیش رو به شدت نیازمند نیرو هستیم. بنابراین احتمالا با درخواست معلمانی که به هر دلیلی می‌خواهند پیش از موعد ۳۰ سال بازنشسته شوند نمی‌توان موافقت کرد مگر مواردی که آن منطقه مازاد نیرو داشته باشد و با خروج آن فرد از آموزش و پرورش مشکلی ایجاد نشود زیرا فرآیند جذب نیرو فرآیندی زمان بر است.


خبر ۱۸ دی ۹۶ – آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: بعد از موافقت نهایی سازمان اداری و استخدامی احتمال برگزاری آزمون در بهمن وجود دارد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به بهمن موکول شداسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد وضع پیگیری آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی داشته‌ایم و پس از آنکه این مذاکرات به نتیجه برسد احتمالا پایان دی ماه یا اواسط بهمن ماه آزمون استخدامی را برگزار خواهیم کرد.
وی درباره تعداد پذیرش نیرو در این آزمون ادامه داد: هنوز به طور قطع نمی‌توان تعداد مشخص کرد اما با توجه به نیازسنجی که داشتیم و وضع موجود احتمالا ۱۵ هزار نیرو جذب کنیم.
چهاربند تصریح کرد: همچنان اولویت پذیرش نیرو در مقطع ابتدایی و بعد از آن هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای است که البته رشته‌های مورد نیاز بعد از توافق با سازمان اداری و استخدامی مشخص می‌شود.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در مورد اختلاف نظر با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: در تعداد نیروهای فعال مشکلی نداریم و اختلاف نظر در رابطه با وزارتخانه است، چرا که در شاخص‌های نیازسنجی اختلاف‌نظر وجود دارد اما در حال رفع این مسئله هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۲۶ آذر ۹۶ – کمبود شدید نیرو در آموزش و پرورش دزفول

خبرگزاری ایسنا : رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به معضل کمبود نیرو در حوزه آموزش و پروش شهرستان دزفول و نیاز به جذب حداقل ۷۰۰ نیرو برای فعالیت عادی آموزش و پروش این شهرستان، گفت: هم‌چنین جای یک هنرستان کشاورزی در دزفول به عنوان قطب کشاورزی کشور واقعا خالی است.
به گزارش ایسنا، عباس پاپی‌زاده در آیین افتتاح رسمی پنج پروژه بزرگ آموزشی به همت خیرین مدرسه ساز دزفول که امروز جمعه، ۲۴ آذرماه در دبستان طیبه پاطلای دزفول برگزار شد، اظهار کرد: افتخار داریم در این مراسم در خدمت خیرین مدرسه ساز باشیم. شاید در کشور خیرین دزفول چه خیرین حوزه آموزش و پرورش و چه حوزه بهداشت و درمان و برخی هم در حوزه امنیت، بی نظیر باشند. انجمن خیرین امنیت دزفول برای نخستین بار در کشور طی روزهای گذشته افتتاح شد.
وی ادامه داد: این خیرین همواره بار سنگین کمبود اعتبارات دولتی را به دوش کشیدند و به ما کمک کردند. تا امروز در شهرستان دزفول در حوزه بهداشت و درمان واقعا بیمارستان دولتی نداشتیم و همواره خیرین در این حوزه به ما کمک می‌کردند. با وجودی که دزفول نسبت به شهرهای پیرامون خود بهترین و بیشترین خدمات حوزه بهداشت و درمان را ارائه می کند اما این خدمات همیشه توسط خیرین ارائه شده‌اند.
نماینده دزفول در مجلس با بیان این‌که این شهرستان جزو شهرستان‌هایی است که دولت کمترین سرمایه‌گذاری را در آن کرده است، تصریح کرد: هر ساله شهرستان دزفول از لحاظ مشارکت خیرین حوزه آموزش و پرورش در رده نخست استان و حتی کشور قرار می‌گیرد. اما این خیرین عزیز نیاز به دلگرمی نیز دارند و باید برخی مشکلات آن‌ها در شهرستان و برخی دیگر از مشکلات آن‌ها در وزارتخانه آموزش و پرورش برطرف شود.
پاپی زاده عنوان کرد: با وجود این‌که خیرین ما خیلی خوب و علاقمند وارد می‌شوند و سهم خود را به موقع و حتی زودتر پرداخت می‌کنند اما به علت کمبود و مشکلات اعتباری، پرداخت سهم دولت با تأخیر مواجه می‌شود و این مسأله تا حدودی دلسردی خیرین ما را به دنبال دارد که با توجه به سابقه آقای بطحایی در حوزه بودجه و سازمان برنامه‌ریزی، نوید حل مشکلات اعتباری حوزه آموزش و پرورش وجود دارد.
وی به معضل کمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پروش دزفول اشاره و بیان کرد: در حوزه آموزش و پرورش شهرستان حداقل نیاز به جذب ۷۰۰ نیروی انسانی جدید داریم تا این حوزه بتواند به صورت عادی فعالیت خود را ادامه دهد و حل این معضل توجه ویژه وزیر آموزش و پرورش را می‌طلبد.
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: طی مطالعاتی که در دهه ۲۰ در کشور انجام شد، دزفول به عنوان یکی از دو قطب کشاورزی کشور قرار گرفت و امروز جای یک هنرستان کشاورزی در زیرمجموعه آموزش و پرورش دزفول واقعا خالی است و با توجه به ظرفیت علاقمندان به حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی در شهرستان، از وزیر آموزش و پرورش درخواست داریم که این هنرستان را راه اندازی کند.
پاپی‌زاده با بیان این‌که حوزه آموزش و پرورش در بحث تأمین بودجه و اعتبارات خود واقعا دچار مشکل است، اظهار کرد: شهرستان دزفول نیاز به ۱۲۰ باب مدرسه دارد که یا تخریب و بازسازی و یا جدیدا احداث شوند که خیرین ما در نهایت می‌توانند ۴ یا ۵ مدرسه از این تعداد را احداث کنند و با توجه به این‌که هر ساله به سن مدارس افزوده می‌شود، احداث سایر این مدارس، توجه ویژه وزارتخانه را می‌طلبد.


۱۳ آذر ۹۶ – جزئیات دومین آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در هفته آینده

وزیر آموزش‌وپرورش از اعلام جزئیات آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش در اوایل هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید محمد بطحایی ــ وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در رابطه با ماندگاری قهرمانان ملی در کتب درسی اظهار کرد: ماجرای فداکاری ریزعلی خواجوی، دهقان فداکار از کتاب‌های درسی حذف نشده است و در کتاب فارسی دانش‌آموزان دوره ابتدایی وجود دارد و در درس سیمای فداکاران به‌همراه برخی دیگر از فداکاران اشاره‌ای به وی شده است.

وی افزود: در تاریخ کشور مصادیق متعددی از فداکاران را شاهد هستیم که حقی به گردن ما دارند. به‌تدریج از همه فداکاران که در عرصه‌های مختلف از خود گذشتگی داشتند در کتاب‌های درسی یاد خواهیم کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش درباره برگزاری آزمون مجدد استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در این رابطه شاهد کند بودن کار هستیم البته اوایل هفته آینده جزئیات این آزمون مشخص می‌شود.

به گزارش تسنیم، پیش از این وزیر آموزش‌وپرورش در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری در پاسخ به پرسشی درباره چرایی حذف درس دهقان فداکار از کتاب‌های درسی گفته بود:‌ به‌جهت این‌که نمادهای مختلف فداکاری و ایثار را باید در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان معرفی کنیم موضوع دهقان فداکار حذف شد تا فرصتی برای طرح مباحث جدیدتر فراهم شود.


خبر ۱۷ آبان ۹۶ – زمان اعلام نتایج مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

خبرگزاری مهر : رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از اعلام نتایج مصاحبه آزمون استخدامی در اول آذرماه خبر داد.

اسنفدیار چهاربند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارت آموزش و پرورش، سوم شهریورماه برگزار و نتایج آن چهارم مهرماه اعلام شد.
وی ادامه داد: بعد از آن شرایط بررسی مدارک و مصاحبه تخصصی پذیرفته‌شدگان وزارت آموزش‌وپرورش در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام شد و مصاحبه آن نیز از ۱۵ مهرماه تا پایان همان ماه به طول انجامید.
اسفندیار چهاربند همچنین خبر داد: نتایج مصاحبه، معاینات پزشکی و گزینش سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص و در اختیار سازمان سنجش کشور قرار گرفته است.
او گفت: اول آذرماه نتیجه نهایی مصاحبه آزمون استخدامی اعلام می‌شود و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org نتیجه مصاحبه خود را ببینند.


خبر ۱۴ آبان ۹۶ -احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۱۵ هزار نیرو

 

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از احتمال تخصیص ۱۵ هزار سهمیه استخدامی جدید و برگزاری آزمون در بهمن ماه در صورت موافقت سازمان امور اداری و استخدامی خبر داد.

اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین مذاکرات انجام شده پیرامون برگزاری آزمون استخدامی جدید برای آموزش و پرورش اظهار کرد: مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی در حال انجام است و مشغول قطعی کردن شاخص‌ها هستیم. به محض آنکه شاخص‌ها قطعی شوند در مورد سهمیه استخدام برای زمان باقی مانده سال ۹۶ تصمیم‌گیری می‌کنیم.
وی افزود: در سال جاری یک مرحله جذب ۱۰ هزار نفری و یک مرحله جذب هشت هزار نفری داشتیم. پیشنهاد ما این است مجددا ۱۵ هزار سهمیه جدید برای بهمن ‌ماه به ما تخصیص دهند ولی در مجموع برای سال آینده عدد بیشتر از این‌هاست.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی نیز اظهار کرد: مخالف هرگونه طرح و سیاست مغایر سند تحول بنیادین هستیم. خوشبختانه رویکرد مجلس به این طرح همراه با تامل و بررسی بوده است و تا کنون بسیاری مسائل روشن شده و لازم است از مجلس و کمیسیون آموزش تقدیر کنیم که در نهایی کردن این مصوبه تعجیل نکردند. پیش‌بینی می‌کنیم آنچه در نهایت تصویب شود با مصالح سند تحول و آموزش و پرورش همخوان باشد.
چهاربند درباره شمار مشمولان این مصوبه گفت: آنچه برآورد شده حدود ۱۲۰ هزار نفر است، البته تعاریف مشمولان در طرح و قوانین قبلی مشخص نشده بود و به همین علت تفاوت در آمارها به شدت بالاست. به عنوان مثال مشمولان نهضت سوادآموزی با یک تعریف ۳۵ هزار نفر و با یک تعریف دیگر ۱۳۰ هزار نفر می‌شوند.
وی همچنین درباره ادغام چند معاونت در این وزارتخانه عنوان کرد: باید تعداد معاونت‌ها به پنج مورد برسد. البته مسئولیت این امر با معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است. باید یک اصلاح ساختار صورت بگیرد. طبق قانون برنامه ششم توسعه باید ۱۵ درصد نیروهای اداری در طول برنامه کاسته شوند که تکلیفی برای همه دستگاه‌هاست.

خبر ۷ آبان ۹۶ – کمبود ۲۰ هزار نیروی انسانی با ۳ ساله شدن رشته‌های فنی

خبرگزاری فارس :معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال آینده دوره پیش‌دانشگاهی حذف می‌شود، گفت: از سال آینده پایه دوازدهم با ۹۰۰ هزار دانش‌آموز مستقر می‌شود که جمعیت آن بیش از ۲ برابر پیش‌دانشگاهی امسال است.
علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه استقرار پایه دوازدهم مهم‌ترین و پیچیده‌ترین بخش استقرار نظام ۶.۳.۳ است، اظهار داشت: پیش از این، هر پایه‌ جدیدی که مستقر می‌شد یک پایه بالاتر آن حذف می‌شد و آن ۲ پایه هم از نظر تعداد دانش‌آموز تقریباً برابر بودند و از نظر نیروی انسانی و فضا با مشکلی روبه‌رو نمی‌شدیم.
وی افزود: اما امسال با حذف دوره پیش‌دانشگاهی حدود ۴۳۰ هزار دانش‌آموز کنار می‌روند و پایه دوازدهم با حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز مستقر می‌شود و به این ترتیب جمعیت دانش‌آموزی پایه دوازدهم به نسبت پیش‌دانشگاهی امسال، بیش از ۲ برابر خواهد شد و نیاز آموزش و پرورش هم از لحاظ فضا و نیروی انسانی ۲ برابر خواهد شد.
زرافشان اضافه کرد: پایه یازدهمی‌هایی که سال آینده به پایه دوازدهم می‌روند ۵۵۰ هزار نفر هستند که ۱۲۰ هزار نفر بیشتر از دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی امسال است.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۳۵۰ هزار نفر از افرادی که سال آینده به پایه دوازدهم اضافه می‌شوند از شاخه‌های فنی ‌و حرفه‌ای و کاردانش هستند که با ۳ ساله شدن این ۲ شاخه وارد پایه دوازدهم می‌شوند.
وی با بیان اینکه برای این ۳۵۰ هزار نفر محصل پایه دوازدهم سال آینده در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش هم مشکل فضا و هم مشکل نیروی انسانی خواهیم داشت، گفت: برای این جمعیت به دلیل تنوع نیروی انسانی پیچیدگی و استلزامات بیشتری وجود دارد.
زرافشان خاطر نشان کرد: در فرآیند عادی در شاخه فنی وحرفه‌ای ۱۰۰۰ نفر نیروی انسانی اکنون مورد نیاز است اما در روال تحولی که با استقرار پایه دوازدهم اتفاق می‌افتد ۲۰ هزار هنرآموز، استادکار و سرپرست بخش نیاز داریم.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش درصد شمول هریک از رشته‌های نظری و فنی را تشریح کرد و بیان داشت: سهم رشته تجربی و انسانی هر یک حدود ۲۶ درصد است و سهم فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش از ۳۴ درصد امسال به ۳۶.۵ درصد رسیده است و اگر شرایط به شکل عادی ادامه پیدا کند توزیع دانش‌آموزان به شکل متوزان انجام خواهد شد.

 


۱۷ مهر  ۹۶- آخرین وضعیت استخدام نیرو در آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش جزئیات آزمون استخدامی در این وزارتخانه و جذب نیرو را تشریح کرد.

خبرگزاری میزان: حسینی در مورد آخرین وضعیت استخدام نیرو در آموزش و پرورش گفت: پس از آزمون تخصصی و مصاحبه، مدارک متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد. قرار بر استخدام ۸۲۰۰ نفر در آموزش پرورش بود که باید سه برابر این ظرفیت به ما معرفی می شدند.

وی ادامه داد: تمامی متقاضیان ۹ هزار و ۴۰۰ نفر بودند و این درحالی است که برای ۲۵۶۰ فرصت شغلی یا فردی ثبت نام نکرده یا این فرصت ها خالی است. باید برگزار کنندگان آزمون مانند سازمان سنجش بررسی کنند که به چه دلیل این ظرفیت خالی مانده است.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش افزود: براساس اطلاعات موجود به ازای هر شغل در آزمون استخدامی ۱.۱۵ نفر ثبت نام کرده و در آزمون شرکت کردند. این در حالی است که ۶۰ عنوان شغلی در آزمون امسال خالی مانده است.

حسینی در مورد نحوه استخدام در آموزش و پرورش به عنوان معلم گفت: قانون ما را مکلف کرده است که از طریق دانشگاه فرهنگیان نیرو جذب کنیم. اگر فردی در ازمون استخدامی قبول شود باید یک سال در دانشگاه آموزش ببینید. همچنین تعدادی از نیروها با تحصیل در این دانشگاه جذب می شوند.


۱۷ مهر  ۹۶- کمبود ۶۵۰۰ نیرو در آموزش و پرورش رفع شد/مشکل نبود معلم در کلاس‌ها داخلی است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به جذب دو هزار نیرو از طریق فراخوان، گفت: اکنون در مجموع شش هزار و ۵۰۰ نیرو جذب و این کمبود تقریبا رفع شده است.

حرج چلداوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به فراخوان جذب نیرو که هفته گذشته از سوی آموزش و پررورش خوزستان اعلام شد، اظهار کرد: اکنون از طریق این فراخوان، دو هزار نیروی حق‌التدریس جذب بدنه شد.

وی افزود: همچنین سه هزار نیروی حق‌التدریس دیگر نیز از سال‌های گذشته جذب شدند و اکنون در مجموع پنج‌هزار نیروی حق‌التدریس در آموزش و پرورش در حال کار هستند. یک‌هزار و ۵۰۰ نیرو نیز از دانشگاه فرهنگیان و از طریق مراحل استخدامی جذب آموزش و پرورش شدند.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: ما ۱۰ هزار نیرو کم داشتیم که اکنون در مجموع شش هزار و ۵۰۰ نیرو جذب شده‌ است و این کمبود تقریبا رفع شد. اکنون کمبود سه هزار و ۵۰۰ نیروی دیگر وجود دارد که معلمان رسمی به صورت اضافه کار، آن را جبران می‌کنند.

چلداوی گفت: این کمبود نیرو در مناطقی مانند نواحی اهواز، شوشتر، خرمشهر، آبادان، اروندکنار، عشایر، مسجدسلیمان و اندیکا بیش از مناطق دیگر وجود داشت.

وی در خصوص کلاس‌هایی که هنوز دچار نبود معلم هستند، تصریح کرد: این مشکل داخلی است. یعنی معلمان به مناطق اعزام شده و محل خدمت برای آن‌ها مشخص شده است اما در خود منطقه سازماندهی کافی صورت نگرفته و معلم‌ها به دنبال جابه‌جایی در منطقه هستند که نهادهای نظارتی و حراست و بازرسی از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش مرتب پیگیر این موضوعات هستند.


۱۶ مهر  ۹۶- جذب ۱۲ هزار نفر دیگر در آموزش و پرورش

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به پیشنهاد این وزارت خانه برای جذب ۱۲ هزار نیروی جدید، گفت: در حال رایزنی برای تحقق این موضوع هستیم.

اسفندیار چهاربند در گفت‌وگو با پانا، در خصوص جذب نیروهای جدید در وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: در حال مذاکراه با سازمان امور اداری و استخدامی هستیم تا احتمالا در بهمن ماه مجددا آزمون استخدامی داشته باشیم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد:  پیشنهاد ما برای جذب در این دوره از آزمون استخدامی  ۱۲ هزارنفر بوده  که عمدتا برای تامین  آموزگاری و رفع کمبود نیرو در دوره ابتدایی است.

سال گذشته ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب آموزش و پرورش شدند همچنین در سال ۹۶ نیز ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرای کشور پذیرفته شدند که  آموزش و پرورش در حال برنامه ریزی برای شروع دوره های مهارت آموزی است.

چهاربند در خصوص وضعیت برگزاری دوره های مهارت‌آموزی برای پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی عنوان کرد: دستورالعمل برگزاری مصاحبه امروز ابلاغ می شود که در آن جزییات و چگونگی برگزاری این دوره بیان شده است.

وی افزود: براساس جدول زمان بندی که درنظر گرفته شده و درشرایطی که کارها طبق برنامه پیش رود در دهه سوم آذرماه دوره های مهارت آموزی شروع می‌شود.

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:  حدود یک هزار ساعت  آموزشی برای مهارت آموزان درنظر گرفته شده است و معلمان از مهرماه آینده به طور پیمانی وارد کلاس های درس می شوند.

وی در مورد تغییر سمت ۲ هزار و ۷۰۰ نیروی مشاوره برای سمت آموزگاری یادآور شد: این آمار هنوز تایید نشده است.


۱۰ مهر ۹۶ – جزئیات دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، آخرین جزئیات مصاحبه و ورود به کلاس درس ویژه‌ پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی را تشریح کرد.


به گزارش بازارکار اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آقای دانش‌آشتیانی وزیر سابق آموزش و پرورش چند ماه پیش برای به تعویق افتادن آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی به دولت نامه نوشت اما این آزمون به تعویق نیفتاد، آیا اکنون خللی در زمان آموزش پذیرفته شدگان ایجاد خواهد شد؟»، اظهار داشت: روال اینگونه است که پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش انجام می‌شود.
وی افزود: بر این اساس، تا اول آذرماه و حداکثر تا ۱۵ آذرماه ساز و کارهای مصاحبه و معاینات پزشکی افراد پذیرفته شده انجام می‌شود تا دوره‌های آموزشی آنها آغاز شود.
چهاربند در خصوص زمان آغاز دوره‌های آموزشی این افراد خاطرنشان کرد: از همان آذرماه دوره‌های آموزشی را آغاز و تا پایان تابستان ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت و این افراد مهر ماه ۱۳۹۷ وارد کلاس‌های درس می‌شوند.
وی در پاسخ به این پرسش که «زمان آموزش این دسته از افراد کمتر از یکسال خواهد بود، آیا این موضوع صحیح است؟»، گفت: آموزش این افراد ۲۸ واحد درسی است و حدود ۹۰۰ ساعت می‌شود که بین ۷ تا ۹ ماه وقت برای انجام این کار زمان نیاز داریم.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: این یکسال که گفته می‌شود، منظور یکسال تحصیلی است و سال مالی منظور نیست.

 


۱ مهر ۹۶ – تدریس ۱۵ هزار معلم در مناطق صعب‌العبور 

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از فعالیت ۱۵ هزار معلم در مناطق صعب العبور خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار چهاربند در مراسم بازگشایی مدارس لرستان در سخنانی با اشاره بحث ایجاد تحول در حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت: این امر نیازمند تحقق یک گفتمان و آن هم مبنا قرار دادن خلاقیت در این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه مبنای توسعه در دنیا خلاقیت است ادامه داد: هر کشور توسعه یافته ای برای ایجاد تحول در جامعه خود اقدام به ایجاد خلاقیت در نهاد تعلیم و تربیت خود کرده است.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت سوق دادن جامعه به سمت تفکر و اندیشه گفت: ابزار تحقق این امر پژوهش است و به طور حتم تحول علمی با بهاد دادن به تفکر و اندیشیدن صورت می گیرد.
چهاربند با تاکید بر اینکه در ان راستا برگزاری کارگاههای توانمندسازی برای معلمان برای اجرای روش های تدریس به صورت خلاقانه در هر مدرسه در قالب ۳۰ ساعت برگزار خواهد شد گفت: امسال ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در سراسر کشور سال تحصیلی خود را آغاز کرده اند.
وی با اشاره به فعالیت ۹۴۰ هزار فرهنگی و نیروی ستادی در سراسر کشور گفت: از این تعداد ۸۳۰ هزار نفر در مدرسه مشغول به فعالیت خواهند شد و ما بقی نیروهای ستادی، ادارات و مناطق آموزش و پرورش هستند.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش همچنین از فعالیت ۱۵ هزار معلم در مناطق صعب العبور کشور ادامه داد: این معلمان با شوق و علاقه در این مناطق برای توسعه و ارتقای حوزه آموزش فعالیت می کنند.

 

 


۲۹ شهریور ۹۶ – جذب مربیان بهداشت در استخدام‌های جدید 

خبرگزاری فارس : معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه فست‌فود در مدارس توزیع نمی‌شود، گفت: سرویس بهداشتی و آبخوری ۸۰ درصد مدارس کشور از هم جدا شده است.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما در خصوص «آخرین وضعیت تربیت‌بدنی و سلامت دانش‌آموزان» ،اظهار داشت: فعالیت‌هایی که ما در آموزش و پرورش پیش‌بینی کرده‌ایم، همراه با همکاری‌های همه‌جانبه است و وقتی این موضوع مطرح می‌شود، از سن ۲ تا ۷۰ سالگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: ذائقه کودک در خانه ساخته می‌شود و وقتی دانش‌آموز به مدرسه می‌رسد، ذائقه او شکل گرفته است و اگر به نمک، چربی یا غذای شیرین عادت کرده باشد، این موضوع در شش سال اول زندگی ایجاد شده است.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه فست‌فود در مدارس توزیع نمی‌شود، گفت: ۳۸ هزار پایگاه تغذیه سالم دانش‌آموزان در مدارس وجود دارد؛ ضمن اینکه اعلام کرده‌ایم سوسیس، کالباس و نوشابه در مدارس توزیع نشود.
*در ۲ درصد مدارس سوسیس، کالباس و نوشابه توزیع می‌شود
حمیدی یادآور شد: در پیمایش ملی که توسط وزارت بهداشت انجام شده است، مدارس بررسی شده‌اند و فقط ۲ درصد مدارس در خصوص استفاده از مواد غذایی غیرمجاز تخلف کرده و از دستورالعمل ما تخطی کرده‌اند؛ البته ما فقط به این موضوع اکتفا نکرده‌ایم، بلکه «کمپین تغذیه سالم» را ایجاد کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: در سال ۹۰ پیمایشی توسط ۴۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور صورت گرفت که پس از اعلام نتایج آن، ۲۱.۱ درصد دانش‌آموزان اضافه وزن داشته و چاق بوده‌اند که این پیمایش در سال ۹۴ نیز انجام شد و ما توانسته‌ایم روند چاقی دانش‌آموزان را متوقف کنیم و ۰.۳ درصد این روند کاهش پیدا کرده است.
*ایجاد ۲ واحد درس بهداشت در دانشگاه فرهنگیان
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در خصوص «سرانه مربیان بهداشت مدارس»، خاطرنشان کرد: تلاش‌های خوبی در این خصوص صورت گرفته است که از جمله آن، امسال در دانشگاه فرهنگیان ۲ واحد بهداشت برای همه دانشجویانی که می‌خواهند معلم شوند به عنوان واحد عمومی مصوب شده است.
* انتشار ۱۲۰ صفحه محتوای بهداشتی در کتب درسی
حمیدی تصریح کرد: در برنامه درسی مدارس نیز در دوره متوسطه دوم، ۲ ساعت به درس بهداشت و سلامت اضافه شده است و ۱۱ کتاب را با همکاری وزارت بهداشت تهیه کرده‌ایم و در حال حاضر ۱۲۰ صفحه محتوا در خصوص بهداشت و سلامت در کتب درسی ۱۲ پایه تحصیلی وجود دارد.
وی ابراز داشت: در استخدام‌های جدید و در طی سه سال برنامه استخدامی، جذب مربیان بهداشت نیز منظور شده است؛ ضمن اینکه قریب ۶ هزار مربی بهداشت در مدارس داریم و با قانونی که دولت مصوب کرده است، در مدارس روستایی، نیروهای بهورز در این خصوص همکاری می‌کنند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش از زمینه فعالیت دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در خصوص بهداشت مدارس خبر داد و گفت: در حال حاضر در بیش از ۸۰ درصد مدارس کشور، سرویس بهداشتی از سرویس آبخوری جدا شده است؛ ضمن اینکه با بنیاد برکت نیز در این خصوص همکاری و هماهنگی صورت گرفته است و اعتباراتی از این مجموعه و نیز معاونت عمرانی وزارت آموزش و پرورش درنظر گرفته شده است.
حمیدی با اشاره به ضرورت موضوع آموزش والدین و دانش‌آموزان در خصوص توجه به بهداشت، گفت: دو کار را انجام داده‌ایم؛ یکی اینکه از والدین دانش‌آموزانی که پزشک بوده و یا مرتبط با موضوع بهداشت هستند، به عنوان داوطلب استفاده کرده‌ایم و دومین کار، تربیت بیش از یک میلیون «سفیر سلامت» است که آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.
وی در خصوص «سنگینی کیف و کوله‌پشتی دانش‌آموزان و آسیب‌های مربوط به آن» عنوان کرد: کارگروه کوله‌پشتی را ایجاد کرده‌ایم، تحقیقاتی که در این خصوص صورت گرفته است شامل چند مورد است؛ یکی اینکه در خصوص سنگینی کوله‌پشتی دانش‌آموزان، خانواده‌ها نیز نقش دارند؛ ضمن اینکه در خصوص میزان محتواهای اضافی کوله‌پشتی دانش‌آموزان نیز تحقیقی صورت گرفته است که به این نتیجه رسیده‌ایم که حدود ۳۰ درصد لوازم داخل کیف دانش‌آموزان، مورد نیاز روزانه دانش‌آموز نبوده است و این لوازم تنها به دلیل وجود استرس در دانش‌آموز در کیف آنها قرار داده می‌شود.
به گزارش فارس، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش بیان داشت: به مدیران و معلمان دانش‌آموزان تأکید کردیم تا دفاتر حجیم و سنگین را به دانش‌آموزان تکلیف نکنند؛ ضمن اینکه باید خانواده و دانش‌آموز نیز در این خصوص آموزش لازم را ببینند.
حمیدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص ایجاد فضاهای ورزشی برای دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: امسال ۱۵۰ میلیارد تومان برای فضای ورزشی مدارس توزیع کرده‌ایم؛ ضمن اینکه در حال حاضر ۱۷۰ تا ۱۸۰ فضای آموزشی نیز در حال ساخت است که به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه ۴۸ میلیارد تومان تجهیزات ورزشی در مدارس توزیع شده است، یادآور شد: معتقد هستیم حیاط مدرسه فضای ورزشی نیست و باید فضاهای ورزشی در کنار مدارس ساخته شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش افزود: در حال حاضر ۳۵۰ کانون و پایگاه حرکات اصلاحی در کشور فعال است و بیش از ۲۰۰ متخصص تربیت بدنی و حرکات اصلاحی در کنار ۳۳ هزار دبیر تربیت بدنی بر سلامت دانش‌آموزان نظارت دارند.


 

۲۵ شهریور ۹۶ – درخواست برای جدایی آزمون استخدامی معلمان از سایر آزمونهای 

خبرگزاری ایسنا : معاون آموزش متوسطه وزرات آموزش و پرورش با تاکید بر ارتقای کیفیت آموزشی در دوره‌های یکساله آموزش متقاضیان دانشگاه فرهنگیان گفت: مشکل اصلی ما نگاه «کارمندی» به معلمان است.
به گزارش ایسنا، علی زرافشان با بیان اینکه داوری مطلق نسبت به هر نظام آموزشی درست نیست، گفت: باید بر اساس شاخص‌هایی این قضاوت صورت گیرد و نمی‌توان مطلقاً گفت شرایط آموزش و پرورش نامناسب است.
وی افزود: آموزش و پرورش با توجه به اینکه با یک جامعه دائماً در حال نو شدن در تعامل است باید از ایستایی دور شود. علی‌رغم توفیقاتی که در آموزش و پرورش داشته‌ایم در بخش‌هایی که ناظر به کیفیت آموزش و پرورش است نیاز به تحول داریم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلم محوری، سواد رسانه ای، تفکر انتقادی، شاداب‌سازی مدارس و توجه به مهارت‌آموزی از مسائلی است که در برنامه رئیس جمهور درباره مدارس مورد توجه است عنوان کرد: استلزامات خوبی برای آموزش و پرورش در برنامه ششم دیده شده است، این مسئله و رأی خوبی که مجلس به وزیر آموزش و پرورش داد، طلیعه خوبی برای سال تحصیلی جدید است و کاستی‌هایی وجود دارد اما نباید کاستی‌ها ما را به کلی ناامید کند.
زرافشان ادامه داد: از سال ۵۳ کار معلمی را آغاز کرده‌ام ؛ دستاوردهای خوبی در سال‌های گذشته داشته‌ایم اما لازم است در بخش‌هایی برای بهبود شرایط، تحولاتی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین متقن‌ترین سندی است که در آموزش و پرورش تولید شده است، اظهار کرد: اجرای این سند ملزوماتی دارد، برای مثال یکی از زیرنظام‌های آن زیرنظام فضاست که باید مدرسه را برای دانش‌آموزان جذاب کنیم و این فضا محیطی برای زندگی کردن دانش‌آموزان باشد. همچنین شاداب سازی مدارس بدون داشتن فضای مناسب برای ورزش محقق نمی‌شود. حیاط‌های کوچک، شادابی دانش‌آموزان را کمرنگ می‌کند، در حالی که شرایط مناسب و اهمیت دادن به حوزه تربیت بدنی و هنر به پیشروی تعلیم و تربیت کمک می‌کند.
زرافشان تاکید کرد: متاسفانه بودجه‌ها درست هزینه نمی‌شود و کلاس‌ها به یک اتاق تنزل یافته است که محیط خشک کلاس دانش‌آموزان را دلزده می‌کند. بودجه‌ای که به مدارس نیازمند به تخریب و بازسازی اختصاص داده شده مبلغ قابل توجهی است و این اقدامات کمی هم در جهت اصلاح اوضاع آموزش و پرورش بسیار مهم است.
وی با اشاره به راه های جذب و آموزش معلمان در دانشگاه فرهنگیان گفت: در حالت اول دانشجویان در دوره‌ای چهار ساله شرکت می کنند و بر اساس محتوای آموزشی برای تدریس آماده می شوند. در چند سال اخیر برنامه آموزشی این گروه چندان منطبق با سند تحول آموزشی نبوده است اما امروزه در این محتوای درسی تجدید نظرهایی در برنامه درسی آنها اعمال شده است.
معاون آموزش متوسطه وزرات آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۱۶ رشته مرتبط بر اساس سند تحول بنیادین دچار تغییراتی شده‌اند اظهار کرد: انتظار داریم دانش آموختگان خروجی مبتنی بر این تغییرات از شایستگی های بیشتری برخوردار باشند.
ی در ادامه به روش آموزش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بر اساس ماده ۲۸ اشاره کرد و افزود: در این حالت متقاضیان بعد از گذراندن دوره ای یکساله جذب آموزش و پرورش می شوند.
رافشان در ادامه تصریح کرد: اگر بخواهیم بر اساس نامه سند تحول آموزش و پرورش متکی باشیم، باید طبق آیین نامه تصویب شده همه معلمان را از مسیر دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم. این درحالی است که با توجه به جذب تنها ۵۰ هزار نفر از اعضای دانشگاه فرهنگیان از میان نفر از ۳۳۰ هزار نفر از افرادی که جذب آموزش و پرورش شده اند، متوجه می شویم که باید به دنبال مسیر ارتقای شغلی در آموزش و پرورش باشیم.
وی در ادامه با اشاره بر اینکه بعضی از افرادی که در دانشگاه فرهنگیان مشغول تحصیل هستند از نخبگان محسوب می شوند اضافه کرد: حتی اگر این نخبگان نیز آموزش و کارآموزی درستی دریافت نکنند نمی توانند نقش مطبوعی داشته باشند. برای جذب نخبگان باید حقوق، منزلت و شرایط ادامه تحصیل در بیش از یک مقطع را برای آنان فراهم کنیم.
معاون آموزش متوسطه وزرات آموزش و پرورش با تاکید بر کیفیت آموزشی در دوره های یکساله آموزش متقاضیان افزود: مشکل اصلی ما نگاه « کارمندی» به معلمان است. در خواست ما جدایی آزمون استخدامی معلمان از سایر آزمونهای استخدامی دستگاه های کشور بود، چرا که با جدا شدن این آزمون و تغییر زمان برگزاری آن در اردیبهشت ماه، معلم یک سال فرصت آموزش خواهد داشت؛ این در حالی است که در سیستم فعلی به دلیل آغاز سال تحصیلی، معلم فرصت و امکان حضور در ترم یک دانشگاه را نخواهد داشت.
وی با اشاره به همزمانی تاسیس دانشگاه فرهنگیان با قانون پنجم توسعه گفت: در برنامه پنجم توسعه بخش عظیمی از سرمایه آموزش و پرورش، آموزشکده های فنی و حرفه ای بودند و ما بزرگترین پردیس‌های دانشگاهی را داشتیم در یک جلسه بخشیدیم. در حالیکه می دانستیم که دانشگاه فرهنگیانی نیاز داریم که دانشجو بتواند به لحاظ فیزیکی بهترین ها را انتخاب کند. در حالیکه حداقل به لحاظ فیزیکی مکان های مناسبی برای در اختیار قرار دادن به دانشگاه فرهنگیان در هر استان نیاز داریم.
زرافشان با انتقاد از آزمون هایی که در آموزش و پرورش برگزار می شود اظهار کرد: این درست نیست که دانش آموزان را در سنین خاصی با آزمونهای بزرگ رو به رو می کنیم. بسیاری مواقع دانش آموزان بعد از عدم قبولی در این آزمونها با سرزنش های سختی از سوی خانواده رو به رو می شوند.
ی در ادامه گفت: در حال حاضر حدود ۱۴۰ هزار دانش آموز استثنایی در کشور وجود دارد که ۷۰ هزار نفر از آنها در کنار دانش آموزان عادی درس می خوانند؛ چرا دانش آموزان استعداد های برتر نباید در کنار دانش آموزان عادی باشند؟ بارها در کمیسیون آموزش عالی مجلس و توسط حداد عادل به این مساله انتقاد وارد شده است و گفته شده که باید مدارس خاص از میان برداشته شوند چرا که از هر ۷ نفر یک نفر می تواند جذب این مدارس شوند.
ی با انتقاد از تغییر کارکرد سازمان سنجش گفت: همانطور که از اسم این سازمان مشخص است کارکرد آن باید سنجش آموزش کشور باشد و نه اینکه به دستگاهی برای برگزاری آزمون کنکور تبدیل شود.
زر افشان در ویژه برنامه تلویزیونی پرسشگر، با ابراز امیدواری از اینکه آموزش و پرورش به لحاظ کمی در دسترسی دانش‌آموزان به مدرسه خوب عمل کرده است، افزود: اما هدف عملیاتی پنجم در سند تحول می گوید ٱموزش و پرورش باید در مباحث مهارت آموزی، مدرسه زندگی ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و….با کیفیت عمل کند.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و بزرگ داشت شهید حججی گفت: امسال موجی برای مهارت آموزی ایجاد شده است و هم دولت و هم سایر دستگاه‌ها به میدان آمدند تا موضوع اشتغال را سازمان دهی کنند

 


 

۵ شهریور ۹۶ – اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره شیوه‌نامه جذب داوطلبان شغل معلمی

خبرگزاری فارس: با توجه به انتقاداتی که بعد از انتشار شیوه‌نامه جذب معلمی از سوی برخی صاحب‌نظران طی چند روز گذشته در رسانه‌ها و به ویژه در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است، مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرده است.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای چگونگی فرآیند جذب داوطلبان شغل معلمی را تشریح کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
معلم به دلیل وظایف خطیری که بر عهده وی است باید دارای استانداردهای اخلاقی، ذهنی، جسمی و روحی ویژه باشد که توسط مراجع تخصصی ذی‌ربط از جمله اداره بهداشت دانشگاه فرهنگیان و دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش (در حوزه سلامت جسمی و روحی) و با مشارکت متخصصان مربوط تهیه و تأیید شده است.
این ویژگی‌ها و استانداردها باید در فرآیند جذب داوطلبان شغل معلمی شامل آزمون علمی، معاینات پزشکی و مصاحبه‌های تخصصی احراز شود، لذا شیوه‌نامه انجام مصاحبه اختصاصی و معاینات پزشکی داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی در سال ۱۳۹۶ در چارچوب استانداردهای فوق‌الذکر تدوین و جهت اجرا به گروه‌های تخصصی مجری در استان‌ها ابلاغ شده است.
با توجه به اهمیت موضوع و انتقاداتی که از سوی برخی صاحب‌نظران و سایر افراد علاقه‌مند طی چند روز گذشته در رسانه‌ها و به ویژه در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است، توضیحات زیر را به استحضار می‌رسد:
الف) یکی از سیاست های اصولی وزارت آموزش و پرورش در جذب معلمان جدید «بومی گزینی» است. اجرای این سیاست علاوه بر ثبات و پایداری، توسعه متوازن نیروی انسانی مناطق مختلف کشور و پیشگیری از پیامدهای نامطلوب نقل و انتقالات به ویژه از مناطق کمتر توسعه یافته به مناطق برخوردار، پیامدهای تربیتی و فرهنگی مثبت خواهد داشت که مشارکت اقوام مختلف با فرهنگ‌های متنوع در امر تعلیم و تربیت فرزندان برومند میهن اسلامی‌مان متناسب با اقتضائات بومی و محلی از جمله مهم‌ترین این پیامدهاست.
بهره‌گیری از گویش‌ها و لهجه‌های متعارف محلی اقوام مختلف در فرآیند تعلیم و تربیت موجبات تسهیل امر تربیت و تعامل خانه و مدرسه و افزایش اعتماد مردمی به نظام تعلیم و تربیت خواهد شد و موانع فرهنگی در امر تربیت دانش‌آموزان را کاهش خواهد داد، لذا بر اساس شیوه‌نامه مذکور صرفاً «لهجه غلیظ غیر قابل تغیی»، که در تدریس «مخارج آوایی» دوره ابتدایی با تشخیص اعضای متخصص گروه مصاحبه مؤثر باشد، صرف‌نظر از استان محل خدمت، در نتیجه مصاحبه داوطلبان شغل آموزگاری اعمال خواهد شد.
ب‌) براساس سیاست دولت، توزیع سهمیه استخدامی میان داوطلبان زن و مرد به صورت مساوی انجام شده است و نتایج معاینات پزشکی و مصاحبه تخصصی هرچه باشد منجر به جابجایی سهمیه‌ها بین داوطلبان زن و مرد نخواهد شد لذا هرگونه شائبه تبعیض جنسیتی در توزیع سهمیه های استخدامی به استناد آمار مندرج در دفترچه شماره (۲) آزمون سراسری سال جاری صحت ندارد.
ج‌) بر اساس نتایج بررسی فهرست معاینات پزشکی، اصلاحات تکمیلی زیر در اجرای شیوه‌نامه موصوف اعمال می‌شود و به اطلاع استان‌ها می‌رسد:
۱ـ معایناتی که با هدف تشکیل پرونده پزشکی و ارائه خدمات و انجام مراقبت‌های پزشکی عندالزوم در طول دوره تحصیل در دانشگاه فرهنگیان تجویز شده است، پس از پذیرش قطعی داوطلبان و ثبت‌نام در دانشگاه انجام خواهد شد. این معاینات شامل بیماری‌های زنان موضوع بند ۱۷ پیوست بخشنامه موصوف نیز است.
۲ـ آن دسته از بیماری‌هایی که به تشخیص گروه پزشکی به درمان بلند مدت و بستری شدن در مراکز درمانی نیاز ندارند و منجر به اطاله مدت مجاز تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی نخواهند شد صرفاً در پرونده پزشکی داوطلبان ثبت و در اختیار دانشگاه محل تحصیل قرار می‌گیرد.
۳ـ در خصوص سایر بیماری‌ها و معلولیت‌هایی که مانع انجام وظایف شغلی و یا اطاله مدت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می‌شود با رعایت موارد فوق‌الذکر مطابق بخشنامه موصوف اقدام می‌شود.

 

 


۵ شهریور ۹۶ – شرایط جدید استخدامی آموزش و پرورش منتشر شد

وزارت آموزش و پروش شرایط پذیرش دانشجو در رشته‌های مورد نیاز این وزارت‌خانه در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور منتشر کرد.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید

 


۴ شهریور ۹۶ – توضیح آموزش و پرورش درباره شرایط استخدام معلمان

خبرگزاری برنا : رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به ارائه توضیحاتی پیرامون شیوه نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و شرایط جدید معلمی پرداخت.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، اسفندیار چهاربند با بیان اینکه این ضوابط از دو سال گذشته اعمال می‌شد، اظهارکرد: متأسفانه شائبه‌هایی در دو روز اخیر پیرامون این شیوه‌نامه ایجاد شده است.
وی افزود: باید این ضوابط را به دو دسته تقسیم کرد؛ نخست ضوابطی که محدودیت‌هایی برای استخدام ایجاد می‌کند و دوم ضوابطی که پرونده پزشکی داوطلب را تشکیل می‌دهد اما مانع استخدام نیست.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر بخواهیم کسی را استخدام کنیم لازم است پرونده پزشکی از وی داشته باشیم، گفت: این همان اطلاعاتی است که باید از افرادی که ۳۰ سال در استخدام ما هستند، داشته باشیم تا بتوانیم خدمات آموزشی، رفاهی و درمانی مناسبی به آن‌ها ارائه دهیم.
چهاربند افزود: اگر تفکیک این ضوابط در نظر گرفته شود دیگر جای ابهامی باقی نمی‌ماند.
وی در پاسخ به اینکه آیا سخت‌گیری‌هایی چون منع ورود زنان wemon نابارور و مانند آن به آموزش و پرورش لازم است یا خیر؟ گفت: تصور می‌شود مواردی چون ناباروری جزو موارد محدودکننده است در حالی که این گونه نیست و در طول دو سال گذشته که این شیوه‌نامه اجرا می‌شده موردی نداشته‌ایم که شخصی به این دلیل منع و یا محدود شده باشد. ما در پرونده پزشکی اطلاعات مربوط به وضعیت روحی و جسمی داوطلب را ثبت می‌کنیم.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به ضوابط مانع استخدام اشاره کرد و گفت:‌ آن چیزی که بیشتر مانع استخدام می‌شود مشکلات ناشی از معلولیت‌های جسمی است که این مهم نیز باید متناسب با شرح وظیفه معلمان در نظر گرفته شود. به عنوان مثال در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای معلولیت جسمی مانع انجام وظیفه حرفه‌ای می‌شود اما ممکن است مشکلی چون ضعف شنوایی برای مدارس استثنایی مشکلی ایجاد نکند و بتوانیم از فردی که چنین معلولیتی دارد در مدارس استثنایی استفاده کنیم، ضمن آنکه ما سه درصد سهمیه جذب معلولان را داریم اما در مجموع معلولیت‌ها و عدم مشکلات جسمی داوطلبان به تناسب رشته تدریس‌شان باید در نظر گرفته شود و متفاوت است و موردی چون عدم بارداری اساسا مانع استخدام نمی‌شود اما اگر قرار باشد خدمات درمانی و رفاهی را ساماندهی کنیم اطلاعات این پرونده‌های پزشکی به ما کمک می‌کند.

 


۲۵ مرداد ۹۶ – کمبود ۳۰۰ معلم در مدارس عشایری خوزستان

خبرگزاری ایسنا : مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار معلم در مدارس عشایری خوزستان گفت: هم‌اکنون با کمبود ۳۰۰ نیروی انسانی مواجه هستیم.
حمید قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر در ۱۴ منطقه آموزشی، ۱۴ هزار دانش‌آموز عشایری در ۶۰۰ فضای آموزشی مشغول به تحصیل هستند. در مجموع یک هزار و ۱۰۰ کلاس درس برای دانش‌آموزان عشایری در استان وجود دارد و بیش از یک هزار معلم نیز در این کلاس‌ها به دانش‌آموزان درس می‌دهند.
وی افزود: این تعداد معلم برای درس دادن به دانش‌آموزان عشایری کافی نیستند و هم اکنون با کمبود حدود ۳۰۰ نیروی انسانی در استان مواجه هستیم که ۲۵۰ مورد آن مربوط به مقطع ابتدایی است.
مدیر آموزش ‌و‌ پرورش عشایر خوزستان گفت: البته با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، تا ۵۰ نفر در استخدامی‌های امسال جذب می‌شوند. ۲۰ سربازمعلم نیز قرار است به نیروی انسانی ما اضافه شوند. کمبود نیروی باقی‌مانده را از طریق اضافه‌کاری نیروهای موظف یا خرید خدمات آموزشی فراهم می‌کنیم.

 


۲۴ مرداد ۹۶ – کمبود ۱۴۵۰ معلم در استان بوشهر 

خبرگزاری مهر : مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال تحصیلی جدید با کمبود هزار و ۴۵۰ نفر در قالب ۴۷ هزار ساعت روبرو هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کرمی بعد از ظهر یکشنبه نشست با خبرنگاران اظهار داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند چرا که می‌توانند دغدغه‌های متولیان تعلیم و تربیت را به زبان ساده‌تری برای عموم مردم بیان کنند.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید در زمینه آموزش و پرورش که در استان بوشهر اجرا شد طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان بود که از دو سال پیش آغاز و اکنون سومین سال خود را شروع کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه این طرح سال‌های آغازین خود را طی می‌کند، افزود: هر طرحی در ابتدا نقدهایی بر رو وارد است اما از صفر تا ۱۰۰ برنامه مالی و هزینه کرد آن مشخص است و تمام هزینه‌ها صرف هزینه معلم، خرید کتاب و و برگزاری آزمون های دوره‌ای می‌شود.
وی در خصوص فعالیت‌های معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: توسعه کیفیت سواد آموزی و مشارکت همگانی مهمترین برنامه های این معاونت است.
کرمی افزود: اکنون در سال تحصیلی جدید با کمبود هزار و ۴۵۰ نفر در قالب ۴۷ هزار ساعت روبرو هستیم و برای جبران آن باید اضافه تدریس به همکاران کنونی استفاده از نیروهای بازنشسته و خرید خدمت آموزشی در کاردانش انجام دهیم.
وی ادامه داد: تا سه سال آینده دو هزار نفر از همکاران فرهنگی ما در آموزش و پرورش استان بازنشسته می‌شوند در حالی‌که سالانه بالغ بر ۳۰۰ نفر ورودی دانشگاه فرهنگیان است که ورودی هر سال را چهار سال بعد خروجی دریافت خواهیم کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در خصوص سهمیه استخدام سال گذسته آموزش و پرورش استان بوشهر را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: به دلیل عدم کسب نمره قبولی تنها ۱۸۰ نفر از افراد شرکت کننده را توانستیم جذب کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امسال نیز آزمون جذب ۲۹۷ نفر اول شهریور ماه در استان بوشهر برگزار خواهد شد.
کرمی اضافه کرد: در سال‌های اخیر سهم کمی برای پژوهش در آموزش و پرورش استان بوشهر تخصیص داده شده است که با بهبود این وضع خواستار ترویج هرچه بیشتر پژوهش در بین همکاران فرهنگی هستیم.
وی در خصوص فعالیت معاون توسعه منابع و پشتیبانی مسائل مالی، افزود: در پایان دولت یازدهم شاهد پرداخت مطالبات ۱۰ ساله فرهنگیان بودیم و ۵۵ میلیارد تومان مطالبه بازنشستگان بصورت یکجا پرداخت شد.

 

 


۲۲ مرداد ۹۶ – علت استخدام معلم با مجوزهای آزاد توسط آموزش و پرورش 

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: تعداد معلمان ورودی ما از دانشگاه تربیت معلم یک سوم معلمانی است که بازنشسته می‌شوند به همین خاطر مجبور خواهیم شد معلمانی با مجوزهای آزاد استخدام کنیم.
به گزارش ایسنا، مجید قدمی در حاشیه نوزدهمین المپیاد ورزشی دانش‌آموزان دختر با نیازهای ویژه در تبریز ابراز کرد: معلمی در مدارس استثنایی طبیعتا به دلیل اینکه مخاطبان ما نیازهای ویژه‌ای دارند و روش تدریس باید متفاوت باشد، سخت‌تر است.
وی ادامه داد: استفاده از تکنولوژی‌های روز باعث متفاوت بودن کل فرایند تدریس می‌شود به همین خاطر معلم باید بیش‌تر تلاش کند و در اثر همین تلاش زیاد سال‌های خدمت این معلمان کمتر است.
قدمی اعلام کرد: معلمان مدارس استثنایی با ۲۵سال خدمت بازنشسته می‌شوند. به هرحال کار سخت هست ولی در عین حال عاشقانه نیز هست.
وی درباره مهم‌ترین چالش آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد: تعداد معلمان ورودی ما از دانشگاه تربیت معلم یک سوم معلمانی است که بازنشسته می‌شوند به همین خاطر مجبور خواهیم شد معلمانی با مجوزهای آزاد استخدام کنیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت  آموزش و پرورش، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور در پایان تصریح کرد: شعار ما کیفیت‌بخشی در حوزه‌های مختلف است و در همین راستا برنامه‌ریزی‌های فراوانی انجام می‌دهیم که از جمله آن‌ها به حمایت‌های دارویی و ارائه خدمات می‌توان اشاره کرد.


۲۱ مرداد ۹۶ – جذب ۱۷هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش از مهرماه 

اقتصادآنلاین : رئیس دانشگاه فرهنگیان از ورود ۱۷ هزار نیروی کادر جدید به آموزش و پرورش در مهر ماه سال‌جاری خبر داد.

محمود مهر محمدی با اعلام این خبر گفت: مهر ماه سال گذشته حدود ۲۲ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه وارد سیستم آموزش و پرورش شدند و برای مهر امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۱۷ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان جذب وزارت آموزش و پرورش می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران ، وی درباره دانشگاه فرهنگیان و مأموریت‌های این دانشگاه گفت: دانشگاه فرهنگیان بر اساس قانون و مقررات ملی، کار تربیت معلم را برعهده دارد، سال ۹۱ بود که اساسنامه دانشگاه تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان تغییر نام داد و ما در حال حاضر ۱۰۰ مرکز دانشگاهی در نقاط مختلف کشور داریم که کار تربیت معلم را انجام می‌دهند. البته در سال ۹۱ در اساسنامه آمده بود که ۶۱ پردیس دانشگاهی برای تربیت معلمان تأسیس شود اما به خاطر نگاه کمی مسئولان آن زمان حدود ۱۰۰ مرکز راه‌اندازی شد و ما هم‌اکنون در حال فعالیت در این مراکز هستیم.

او با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش با کمبود نیرو مواجه است و ما وظیفه تربیت نیرو را به طور جدی در سال‌های آینده برعهده داریم تأکید کرد: دانشجویانی که وارد دانشگاه می‌شوند جذب آنها در آموزش و پرورش بلامانع است. بنابراین ما با حساسیت ویژه دانشجو را پذیرش می‌کنیم. دانشجویان ما از سوی وزارت آموزش و پرورش گزینش می‌شوند و کار گزینش بسیار جدی است چرا که دانشجویان در بدو ورود استخدام دولت می‌شوند.

داوطلبان ورود به دانشگاه هم این را می‌دانند. در بخش علمی هم حساسیت ویژه‌ای داریم؛ داوطلبان در دو مرحله وارد دانشگاه می‌شوند آنها ابتدا در کنکور شرکت می‌کنند و باید رتبه حداقلی را به‌دست آورند البته رتبه آنها هم برای دانشگاه بسیار مهم است و بعد از آن مصاحبه می‌شوند تا سطح توان و گرایش‌های معلمی و جسمی آنها سنجیده شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: دولت قبل در سال ۹۱ ترم دانشگاهی را از بهمن ماه آغاز کرد و رسماً فارغ‌التحصیلان ما هم در بهمن ماه می‌توانستند وارد چرخه آموزش و پرورش شوند؛ این موضوع برای آموزش و پرورش خوشایند نبود برای اینکه آنها در مهر ماه سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

ما برای اینکه بتوانیم این موضوع را جبران کنیم در تابستان ترم‌های تحصیلی گذاشتیم و دوره تحصیلی را از ۸ ترم به ۷ ترم کاهش دادیم که با پشت سر گذاشتن این ترم مهر ماه امسال ۱۷ هزار نفر وارد آموزش و پرورش می‌شوند. البته نیاز آموزش و پرورش بیشتر از این تعداد است.

بر اساس آنچه مرکز نیروی آموزش و پرورش اعلام کرده است تا سال ۱۴۰۴ حدود ۶۰۰ هزار نفر از آموزش و پرورش خارج می‌شوند و ما تا آن زمان باید سالی ۶۰ هزار نفر ورودی داشته باشیم . گرچه در برخی از سالها بر اساس اطلاعات نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش ۹۰ هزار نفر بازنشسته می‌شوند و ما هم باید برای آن دوره‌ها فکری کنیم. محمدی با اشاره به اینکه تعداد استاد و دانشجو یک به ۹۰ است اظهار کرد: در دانشگاه به لحاظ کمی و کیفی مشکلاتی داریم یعنی نمی‌توانیم میزان دانشجویان ورودی را افزایش دهیم چون به کیفیت آموزش لطمه می‌خورد؛ هدف تربیت یک معلم با کیفیت است، نمی‌خواهیم فقط آمار دهیم و آمارهایمان را بالا ببریم فکر کردیم غیر مستقیم از طریق درگیر کردن سایر دانشگاه‌ها معلم تربیت کنیم.

وی به بسته‌های تشویقی دانشگاه برای دانشجویانش اشاره کرد و گفت: برای ما مهم است که دانشجویان با استعداد و خلاق وارد دانشگاه شوند. البته تسهیلاتی که دانشگاه دارد بسیار وسوسه انگیز است چرا که پسران دانشجو از سربازی معاف می‌شوند و دانشجویان هم هر ماه حقوق می‌گیرند و استخدام دولت می‌شوند. ما امسال در نظر داشتیم که یک کمک هزینه تحصیلی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی به دانشجویان بدهیم و همچنین تسهیلات دانشجویی از قبیل وام تحصیلی، وام مسکن و کار دانشجویی در اختیار رتبه‌های برتر قرار دهیم.


خبر ۱۹ مرداد  ۹۶ – درخواست آموزش و پرورش از مجلس برای توقف طرح استخدام نیرویهای حق‌التدریس

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات از درخواست آموزش و پرورش به مجلس برای توقف طرح استخدام نیروی‌های حق‌التدریس خبر داد.

به گزارش ایسنا، اسفندیار چهاربند، انسان سازی را وظیفه اصلی معلم دانست و افزود: تعلیم و تربیت برای معلم ، نقش و رسالتی همسنگ انبیاء قائل است و در اغلب اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین از معلم به عنوان تاثیرگذارترین و اصلی ترین عنصر تعلیم و تربیت یاد شده  است.

مشاهده ادامه آگهی

 


خبر ۱۲ مرداد  ۹۶ – کمبود ۳۰۰ معلم در آبادان


خبر ۱۱ مرداد  ۹۶ – آغاز به کار پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۵ از مهر ماه سال جاری

 خبرگزاری تسنیم: طبق اعلام امور اداری وزارت آموزش و پرورش، پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی سال ۹۵ از اول مهر امسال با احراز شرایط به استخدام پیمانی پذیرفته خواهند شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، وضعیت صدور احکام استخدامی پذیرفته‌‌شدگان در آزمون سال ۹۵ وزارت آموزش و پرورش یکی از مباحثی است که به‌صورت جدی از سوی این افراد پیگیری می‌شود.
در همین رابطه خبرگزاری تسنیم، با پیگیری از امور اداری وزارت آموزش و پرورش در رابطه با وضعیت صدور احکام پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ این وزارتخانه با این پاسخ همراه بود که براساس اطلاعیه ۳۰ خرداد ۹۶ وزارت آموزش و پرورش پذیرفته‌شدگان نهایی، طبق تقویم زمانبندی شده در دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی شرکت خواهند کرد.
این افراد از تاریخ اول مهر ۹۶ به بعد نیز با احراز شرایط به استخدام پیمانی پذیرفته خواهند شد، اولین پودمان دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان در تابستان سال جاری در حال برگزاری است و افراد پس از موفقیت در آزمون مربوط از تاریخ اول مهر ۹۶ به استخدام پیمانی یک‌ساله پذیرفته خواهند شد و به تدریس موظف اشتغال خواهند یافت.
این افراد همزمان با اشتغال نسبت به گذراندن مابقی پودمان‌های دوره کارآموزی خود طبق شرایط و ضوابط دانشگاه اقدام خواهند کرد.

 

 


۵ مرداد ۹۶ – استخدام ۸ هزار و ۲۰۰ نفر امسال در آموزش و پرورش

خبرگزاری صدا و سیما: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۸ هزار و ۲۰۰ نفر امسال در این وزارتخانه استخدام میشوند.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، فرزانه در حاشیه گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش وپرورش استان‌های سراسرکشور در تبریز افزود: آزمون استخدامی معلمان هفته اول شهریور برگزار میشود و پذیرفته شدگان پس از گزینش و مصاحبه از مهر ماه در دوره‌های کارورزی شرکت میکنند و از بهمن یا سال آینده در کلاسهای درس حاضر میشوند.
وی همچنین گفت: استخدام معلمان حق التدریس هم فقط از طریق آزمون انجام می‌گیرد.
به گفته وی در آموزش و پرورش ۲۱ هزار معلم حق التدریس آزاد وجود دارد که از ۶ تا ۲۴ ساعت در هفته تدریس می‌کنند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: علاوه بر معلمان حق التدریس آزاد، از چند سال پیش معلمان حق التدریس شاغلین بر اساس مجوزهای قانونی فعالیت می‌کنند.
فرزانه از پرداخت ماهانه حقوق معلمان حق التدریس آزاد بر اساس تبصره ۹ قانون بودجه سال ۹۶ خبر داد و افزود: حقوق معلمان حق التدریس شاغلین نیز از سه ماهه پایانی سال ۹۵ دیرکرد دارد که تلاش می‌شود در کارگروهی ویژه با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه این مشکل حل شود.
در گردهمایی دو روزه معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی ادارات کل آموزش وپرورش استان‌های سراسرکشور در مورد مسایل امور مالی، اداری و تشکیلاتی، بودجه، پشتیبانی، رفاهی و با هدف اطلاع از آخرین بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و هماهنگی مجموعه برای تسریع امور بحث وتبادل نظر میشود.


 

۲۵ تیر ۹۶ – گسترش دانشگاه فرهنگیان راه حل بحران کمبود نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش 

خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برگزاری آزمون‌های استخدامی برای جذب نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش را روش صحیحی برای جبران کمبود معلم نمی‌داند.
علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سرعت گرفتن شیب بازنشستگی فرهنگیان در آموزش و پرورش، گفت: با توجه به اینکه طی ۷ تا ۸ سال آینده حدود ۴۰۰ هزار نفر از معلمان سراسر کشور بازنشسته می شوند با چالشی جدی در آموزش و پرورش روبرو خواهیم شد؛ لذا اگر برای آن از هم‌اینک چاره‌اندیشی نشود معضلات جدی به وجود می‌آید.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه برنامه منظم و مدونی در رابطه به جایگزینی نیروی جدید به مجلس داده نشده، به همین دلیل این موضوع به دغدغه جدی کمیسیون آموزش و تحقیقات مبدل شده است.
وی با اشاره به جلسات برگزار شده از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش، اضافه کرد: اگر چه جلسات متعددی در این رابطه با مسئولان امر برگزار شده، اما هنوز برنامه آنها برای عبور از این معضل مشخص نیست.
سلیمی با بیان اینکه تعداد ورودی‌های کنونی آموزش و پرورش نمی‌تواند جبران‌کننده این خلأ باشد، اضافه کرد: آموزش و پرورش برای جذب نیرو با خلأ قانونی روبرو نیست و این وزارتخانه می‌تواند با گسترش دانشگاه فرهنگیان به جذب تعداد بیشتری نیرو اقدام کند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیروهای آموزش و پرورش باید با رویکرد تعهد، تخصص علمی و آگاهی به فوت و فن تدریس استخدام شوند، ادامه داد: متاسفانه اراده جدی در آموزش و پرورش برای حل این مشکل دیده نمی‌شود. از آنجا که دانشگاه فرهنگیان در جذب نیرو موفق نبوده، آموزش و پرورش سعی دارد از طریق آزمون استخدامی این خسران را جبران کند.


 

۲۱ تیر ۹۶ – جذب ۳۸ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش

خبرگزاری ایرنا :  عضو هیئت رئیسه و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و رئیس مجمع نمایندگان گیلان از جذب ۳۸ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش خبر داد.
اسداله عباسی نماینده مردم املش و رودسر روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت : در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طرح جذب و ساماندهی ۳۸ هزار نیروی حق التدریس، معلمان پیش دبستانی و آموزش دهنده های با حداقل ۵ سوادآموز مربوط به سال ۹۱ براساس مدرک و رشته تحصیلی و تجربه کار براساس اولویت جذب و برای سال تحصیلی آینده به مرحله نهایی رسید.
وی با اشاره به ارائه این طرح به صحن علنی مجلس و تصویب در این ماه ، برای تبدیل به قانون و ابلاغ به دولت افزود :وزارت آموزش و پرورش مردادماه نسبت به جذب و ساماندهی برنامه ریزی و اقدام می کند.
عباسی گفت: وزارت آموزش و پرورش تا سال ۱۴۰۴ یعنی ۸ سال آینده به ۶۵۰ هزار معلم در رشته ها و مقاطع مختلف نیاز دارد که از دانشگاه فرهنگیان و تحصیلکرده های دانشگاهی براساس نیاز و برگزاری آزمون جذب می شود.


 

۱۸ تیر ۹۶ – آموزش و پرورش تا ۴ سال آینده نیاز به جذب ۲۳۸ هزار نیروی جدید دارد 

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی، باید ۲۳۸ هزار نیروی جدید مورد نیاز را تا ۴ سال آینده جذب این وزارتخانه کند.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش درگردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار داشت: در سال‌های ۹۴ و ۹۵، دو آزمون استخدامی برگزار شد و در شهریور ۹۶ نیز سومین آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اعلام دیرهنگام نتایج آزمون استخدامی ۹۵، تلاش می‌کنیم بخشی از دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی پذیرفته شدگان تا پایان شهریورماه سال جاری برگزار شود و بخش کارورزی و باقی‌مانده دروس آن همزمان با آغاز تدریس، در طول سال تحصیلی انجام گیرد.
چهاربند تصریح کرد: تمام اطلاعات سیستم بکفا از سامانه سناد تغذیه می‌شود و این اطلاعات براساس آمار و ارقامی است که استان‌ها و مناطق در این سامانه ثبت می‌کنند.
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: توزیع نیروی انسانی و تعداد کلاس‌ها، مواردی است که در حوزه ستاد تعیین می‌شود و سقف ساعات حق‌التدریس و مدیریت سایر موارد مرتبط با ساماندهی نیروی انسانی به کمیته برنامه‌ریزی استان‌ها واگذار شده است.
وی نسبتِ دانش‌آموزان به کل کارکنان را مبنای تخصیص نیرو دانست و افزود: سهمیه‌بندی‌ها با توجه به چهار گروه، معلمان، مدیران، کیفیت‌بخشی (شامل مشاوران، رابطان، مربیان)، خدمتگزاران و کارکنان اداری صورت می‌گیرد.
چهاربند عنوان کرد: یکی از شاخص‌هایی که می‌تواند در ساماندهی بهینه نیروی انسانی کمک‌رسان می باشد، نسبت معلمان به کارکنان آموزشی است.
وی تصریح کرد: برای حفظ وضع موجود آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی، باید تلاش کنیم ۲۳۸ هزار نیروی مورد نیاز تا ۴ سال آینده جذب این وزارتخانه شوند

 


۱۷ تیر ۹۶ – پذیرفته شدگان آزمون آموزش و پرورش مهر ۹۶ وارد مدارس می شوند

خبرگزاری ایرنا:  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۹۵ وزارت آموزش و پرورش برای گذراندن دوره های مهارت آموزی از مهر سال جاری وارد مدارس می شوند.
نعمت اله موسی پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: در موافقت با استخدام این افراد از آنجا که ذکر شده بود پذیرفته شدگان باید از اول مهر سال ۹۶ به استخدام در آیند، شرایط تازه ای بر آموزش و پرورش تحمیل و سبب شد وزیر آموزش و پرورش و مجموعه مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارتخانه به این جمع بندی برسند که دوره مهارت آموزی این افراد باید به شکل فشرده و کوتاه مدت به اجرا درآید.
به گزارش ایرنا، آزمون استخدامی ۱۰ هزار معلم برای آموزش و پرورش در قالب سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی، آبان سال ۹۵ از سوی سازمان سنجش کشور برگزار شد.
وی افزود: پس از گفت وگو و تبادل نظر میان دانشگاه فرهنگیان و وزارت‌ آموزش و پرورش، نظرات نهایی در شورای دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این شد تا مدلی از برگزاری دوره های آموزشی آزمون استخدامی سال ۹۵ اجرا شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان یادآورشد: در مرحله اول آموزش، این پذیرفته شدگان باید در یک دوره آموزش فشرده متشکل از یک پودمان که خود دارای پنج تا هفت زیر پودمان است و از ۲۰ تیر ماه آغاز می شود و به مدت هشت هفته ادامه دارد، شرکت و در پایان این پودمان در آزمون های کتبی (ارزشیابی صلاحیت حرفه ای) حضور یافته و در صورت کسب حد نصاب ۶۵ درصد امتیاز، از اول مهر سال ۹۶ و به طور موقت وارد کار در آموزش و پرورش شوند.
موسی پور با بیان اینکه این افراد همزمان با کار، باید در پودمان دوم که متشکل از سه خرده پودمان است شرکت کنند، تصریح کرد: پودمان دوم متشکل از یک دوره کارآموزی است که از اول مهر سال ۹۶ آغاز شده و تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.
به گفته وی، این دوره تماما در مدرسه و زیر نظر معلم راهنما انجام می شود و مهارت آموزان باید بر اساس نظرات معلم راهنما کار را دنبال کنند و کسانی که در پایان پودمان دوم امتیاز لازم را کسب کنند به گواهی صلاحیت حرفه ای دست پیدا می کنند که این گواهی مبنایی برای استخدام نهایی آنها در آموزش و پرورش خواهد بود.
موسی پور اظهار داشت: خرده پودمان دوم شامل دو درس است که مهارت آموزان با گذراندن این درس ها به روش مجازی، در پایان سال تحصیلی برای رفع اشکال به دانشگاه فرهنگیان مراجعه کرده و پس از شرکت در جلسات و رفع اشکال در مدت دو هفته، در آزمون های این دروس شرکت می کنند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: خرده پودمان سوم نیز شامل درس آموزش پژوهی است که مهارت آموز به طور مستمر با استاد خود در دانشگاه در ارتباط خواهد بود و باید بتواند تجربیات سالانه خود، سبک، چشم انداز و تصمیمات خود برای معلمی کردن را در قالب گزارش قابل انتشار تدوین کرده و در اختیار استاد درس بگذارد.
موسی پور حضور در این درس را توافقی بین استاد راهنما و مهارت آموز و نیز حضور در درس های مجازی را و گذراندن دوره در مدرسه را الزامی دانست و گفت: همزمان با فعالیت های پودمان دوم، برای مهارت آموزان فعالیت های فرهنگی نیز پیش بینی شده و فرد باید تجزیه و تحلیل خود در مدارس را به صورت گزارش تهیه کند.
وی اضافه کرد: در پایان پودمان دوم هر مهارت آموز علاوه بر اینکه باید در آزمون های جامع و پودمان اول شرکت کرده باشد، باید بتواند در پودمان دوم از فعالیت های فرهنگی و آموزشی خود در حضور داوران دفاع کند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان یادآورشد: آزمون بخش فعالیت های آموزشی لزوما حضوری است و حداقل دو استاد و یک معلم درباره تدریس مهارت آموز قضاوت خواهند کرد و بررسی بخش فعالیت های فرهنگی غیر حضوری است و فرد در نوشته و گزارش ها، شرایط دفاع از عملکرد فرهنگی خود را فراهم می کند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ۹۵ آموزش و پرورش که ۱۰ هزار نفر هستند، قرار بود از مهر سال ۹۶ وارد دوره آموزشی و پس از طی دوره در مهر ۱۳۹۷ وارد آموزش و پرورش شده و به عنوان معلم مشغول به کار شوند اما شرایط مندرج در این آزمون استخدامی و مسایل قانونی این موضوع باعث شد، آموزش آنان زودتر شروع شود که این گروه بتوانند از مهر ۱۳۹۶ به صورت موقت وارد کار شوند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان امسال از میان ۸ هزار نفر از پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش در قالب ۲۱ رشته ۶ هزار و ۶۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می دهد و بیشتر از دو هزار نفر نیز نیز در دانشگاه شهید رجایی دوره های آموزشی را می گذرانند.
موسی پور یادآور شد: ظرفیت پیش بینی شده برای استخدام، در نوبت گذشته تکمیل نشد که علت های مختلفی دارد از جمله آنکه برای برخی از بوم های اعلام نیاز شده، متقاضی وجود نداشته و افرادی هم بوده اند که حد نصاب لازم را کسب کردند اما متقاصی رفتن به آن منطقه نبوده اند.
** بخش اول دوره آموزشی مهارت آموزان از ۲۰ تیرماه آغاز می شود
موسی پور در خصوص علت تاخیر یک ساله برگزاری دوره های آموزشی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: در فرایند آزمون، گزینش افراد و اعلام نتایج بر اساس ضوابط پیش بینی شده وزارت آموزش و پرورش، مسایل مختلفی همچون بومی گزینی و سهمیه ایثارگران و غیر ایثارگران مشکلاتی را به وجود آورده بود و منجر به این شد که نتایج در اواخر اسفند سال ۹۵ به گزینش آموزش و پرورش اعلام شود.
وی افزود: گزینش وزارت آموزش و پرورش نیز از زمان اعلام نتایج یک ماه تا ۴۵ روز کاری فرصت بررسی دارد. از این رو مجموعه این فعالیت ها باعث شد اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ در هفته اول تیر ماه امسال اعلام شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: اکنون با اعلام نتایج گزینش پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۹۵، به این افراد از ۱۴ تا ۱۶ تیر ماه فرصت داده شد تا به طور غیر حضوری و از طریق سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان مدارک خود را بارگذاری کرده و در ۲۰ تا ۲۳ تیر ماه برای شرکت در کلاس ها و ارائه مدارک خود به پردیس های دانشگاه مراجعه کنند.
موسی پور ادامه داد: پس از تایید ثبت نام، این افراد به عنوان مهارت آموز رسمی آموزش های خود را آغاز می کنند و نتیجه ثبت نام نیز به مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود.
وی خاطر نشان کرد: البته در میان این مهارت آموزان، کسانی هم هستند که در آزمون استخدامی سال ۹۴ شرکت کرده و در سال ۹۵ پس از حضور در دوره های آموزشی نتوانسته اند حد نصاب امتیاز که ۶۵ درصد است را کسب کنند، به همین علت باید مجددا در دوره آموزشی شرکت کنند.

** برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۹۶ بعدا تصمیم گیری می شود
موسی پور درمورد آزمون استخدامی سال ۹۶ سازمان آموزش سنجش کشور که هشت هزار نفر را برای وزارت آموزش و پرورش به عنوان سهمیه در نظر گرفته است، نیز گفت: پیش بینی اولیه این بود که آزمون این گروه به گونه ای برگزار شود که پذیرفته شدگان در این آزمون نیز با مهارت آموزان سال قبل در دوره های آموزشی شرکت کنند اما از آنجا که تاکنون چیزی اعلام نشده است پس از اعلام وزارت آموزش و پرورش برای این دسته از مهارت آموزان نیز درباره نحوه شرکت در دوره های آموزشی تصمیم گیری خواهد شد.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگی با بیان اینکه ماموریت گرایی دانشگاه با پاسخگویی به موقعیت های اضطراری وزارت آموزش و پرورش معنی پیدا می کند، افزود: اکنون با توجه به نیازهای جدی این وزارتخانه باید شرایط لازم برای تامین نیروی انسانی فراهم شود و البته این مساله که افراد چگونه و کی پذیرش شوند وابسته به سیاست های کلی دولت، برگزاری آزمون استخدامی و سیاست سازمان سنجش آموزش کشور و قسمت گزینش وزارت آموزش و پرورش است.
موسی پور یادآورشد: در اجرای دوره های مهارت آموزی، مدیریت اقتضایی از سوی این دانشگاه حاکم شده و به تناسب شرایط، این دوره ها را برگزار کرده ایم و تمامی تلاش این است که کیفیت دوره ها حفظ شده و کسانی که از این دوره گواهی صلاحیت می گیرند واجد صلاحیت های حرفه ای باشند.
وی اضافه کرد: سعی می شود از امکانی که امروز برای استفاده آموزش و پرورش از ظرفیت های علمی کشور در آموزش عالی وجود دارد به بهترین نحو استفاده کرده و بویژه از آنجا که در یک دهه آینده نیازهای وزارتخانه به تامین نیروی انسانی افزایش می یابد با ایجاد شرایط اقتضایی به این نیازها در بکارگیری دانش آموختگان دانشگاه های کشور جواب مثبت داده و به تربیت معلم باصلاحیت اقدام کنیم.
** مهارت آموزان از مهر ۹۶ حقوق دریافت می کنند
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در خصوص دریافت هزینه از مهارت آموزان نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش تمامی هزینه آموزشی دوره را تقبل کرده و وجهی از مهارت آموزان برای آموزش دریافت نمی شود اما هزینه رفاهی از جمله اسکان و خوراک از افرادی که تمایل به استفاده از امکانات دانشگاه را داشته باشند، به تناسب قیمت جاری دانشگاه دریافت خواهد شد.
موسی پور همچنین عنوان کرد: مهارت آموزان بابت شرکت در دوره های آموزشی تابستان امسال حقوقی دریافت نمی کنند اما از اول مهر ماه ۹۶ و همزمان با شرکت در پودمان دوم دوره، حقوق دریافت خواهند کرد.
** ۱۰ هزار نفر در مهر ۹۶ به جمع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان می پیوندند
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این دانشگاه در مجموع ۹۸ واحد آموزشی شامل ۶۴ پردیس و ۳۴ واحد تابعه دارد و تعداد دانشجو معلمان دوره های کارشناسی پیوسته، ناپیوسته و ارشد ۵۵ هزار نفر است.
موسی پور اضافه کرد: از این تعداد ۴۰ هزار نفر دانشجو معلمان دوره کارشناسی پیوسته هستند که حدود ۱۴ هزار نفر آنان در مهر ماه امسال فارغ التحصیل شده و در عین حال با جذب ۱۰ هزار دانشجوی جدید، تعداد دانشجو معلمان دوره کارشناسی پیوسته به ۳۶ هزار نفر می رسد.

 

 


۱۳ تیر ۹۶ – واگذاری اختیارات تعیین سهمیه استخدام حوزه تربیت بدنی به استان ها 

 

خبرگزاری مهر: سنندج- معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: سهمیه استخدام و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در حوزه تربیت بدنی به استان ها واگذارشده است.
به گزارش خبرنگارمهر، مهرزاد حمیدی امروز سه شنبه درگردهمایی معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در سنندج گفت: سهمیه استخدام دبیر تربیت بدنی و مراقب بهداشت به استان ها واگذار شده است و باید برای دریافت سهمیه بیشتر تلاش شود.
وی عنوان کرد: اختیارات،تنظیم و تعیین کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی و سلامت به استان ها سپرده شده است و انتطار می رود استانها از این ظرفیت بهره برداری کنند..
وی اظهارداشت: یکی از شاخص های موفقیت معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش را میزان کسب سهمیه استانی می دانم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در بودجه سال ۹۷  آموزش و پرورش باید سهم حوزه تربیت بدنی را به ۴۰ درصد برسانیم.
حمیدی ادامه داد: علاوه بر مورد مذکور اجرای پروژه مهر هم به استان ها واگذارشده است که باید ظرفیت این پروژه در حوزه تربیت بدنی و سلامت تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه این پروژه بسیار بالاست، اظهارداشت: ۱۵۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه مهر در کشور هزینه می شود.
وی اجرای سند تحول بنیادین را میثاق اصلی رویکردها و اتخاذ سیاست ها در آموزش و پرورش خواند و گفت: سند تحول را تحلیل محتوا و تبدیل به پروژه های عملیاتی کردیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: به مفاهیم و مندرجات سند پایبند هستیم و براساس آن عمل می کنیم.
حمیدی اضافه کرد: تربیت بدنی یکی از وفادارترین حوزه های عملیاتی و اجرایی به مفاهیم سند تحول بنیادین است.
وی اظهارداشت: براساس تحقیقی که سال تحصیلی ۹۰-۹۱ توسط دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام شد، ۲۱درصد دانش آموزان اضافه وزن داشتند که این زنگ خطر ایجاد سونامی بسیاری از بیماری ها در آینده را به صدا درآورد.
وی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده و توجه بیشتر به حوزه تربیت بدنی از روند چاقی دانش آموزان جلوگیری به عمل آمد.
حمیدی ادامه داد: براساس نتایج تحقیقات سال تحصیلی ۹۵-۹۶ که ۱۴ هزار۴۰۰ نفر را شامل می شد میزان چاقی دانش آموزان ۳/. کاهش پیدا کرده است.


خبر ۲۹ خرداد ماه ۹۶ – جزئیات استخدامی جدید آموزش و پرورش اعلام شد


۲۸ خرداد ۹۶ – جذب۳۸۷فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

خبرگزاری مهر : مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی با اشاره به آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۲۹ خرداد ماه اظهارکرد: تمام داوطلبان متقاضی شرکت در چهارمین آزمون استخدامی فراگیر برای وزارت آموزش و پرورش از این تاریخ تا ۵ مرداد ماه می‌توانند با مراجعه به وب سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند.
وی گفت: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش شرایط ثبت‌نام، محل مورد تقاضا، ظرفیت‌های استخدامی به تفکیک واحدهای استانی، جنسیت، سن، شرایط عمومی، اختصاصی و همچنین تاریخ برگزاری چهارمین آزمون مشترک فراگیر در سایت اینترنتی سازمان سنجش درج می‌شود.
لامعی با اشاره به بازنشسته شدن قریب ۵۰۰ نفر از معلمین فرهیخته استان، تصریح کرد: ۳۸۷ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان سال تحصیلی آینده جذب آموزش و پرورش استان می‌شوند.

 

 


۲۵ خرداد ۹۶ – استان سمنان با کمبود ۲۲۰ معلم مواجه است 

خبرگزاری مهر: مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه ۷۳۰ معلم استان شهریور ماه امسال بازنشسته می شوند، گفت: با کمبود ۲۲۰ معلم روبرو هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا جهان پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی معاونان آموزش ابتدایی و متوسطه و کارشناسان ارزیابی و عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به میزبانی آموزش و پرورش دامغان با بیان اینکه در حال حاضر این اداره کل با کمبود ۲۲۰ نفر فرهنگی در مقاطع مختلف تحصیلی فعالیت می کنند، تاکید کرد: ۲۷۰ معلم امسال وارد آموزش و پرورش استان شدند در صورتی که تا پایان شهریور ماه سال جاری ۷۳۰ نفر بازنشسته می شوند که این کمبود باید جبران شود.
وی به پوشش کامل آموزش و پرورش برای تحصیل دانش آموزان در مناطق دور دست و روستاها استان سمنان اشاره و بیان داشت: ۵۰۰ دانش آموز در ۱۱۵ مدرسه روستایی و دور دست استان مشغول به تحصیل هستند.
دبیر شورای آموزش و پرورش استان سمنان به بحث اهمیت انتخاب رشته ها پرداخت و اظهار داشت: ۲۵ درصد قبولی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مربوط به انتخاب رشته صحیح و بر اساس رتبه است.
جهان خاطر نشان کرد: توسعه متوازن و هدایت تحصیلی یکی از مهمترین برنامه های در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است و با توجه به علاقه مندی دانش آموزان به رشته تجربی از ۵۵۰ هزار نفر در رشته تجربی تنها پنج هزار نفر در رشته پزشکی و پیرا پزشکی پذیرش خواهند شد و این باعث می شود که دانش آموزان باید به رشته های فنی و کار و دانش روی آورند چرا که این موضوع بازار کار و اشتغال بهتری را به همراه دارد.
وی همچنین یادآور شد: ۱۱۰ هزار دانش آموز در یک هزار مدرسه استان سمنان و در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.
در این نشست پیرامون توسعه متوازن، ساماندهی نیروهای انسانی، هدایت تحصیلی، انتخاب رشته، اوقات فراغت و ثبت نام دانش آموزان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


 

۲۳ خرداد ۹۶ – جذب ۱۲۴ ردیف استخدامی و ۴۹۴ دانشجوی تربیت معلم آموزش و پرورش لرستان 

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در خصوص آزمون استخدامی این اداره امسال گفت: ۱۲۴ ردیف استخدامی از طریق آزمون روزهای آینده و ۴۹۴ دانشجوی تربیت معلم جذب آموزش و پرورش لرستان می‌شود.
به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ دریکوند گفت: مقطع ابتدایی در برخی شهرستان‌های لرستان به شدت با کمبود نیرو مواجه است.
وی افزود: در دوره متوسطه دوم در برخی رشته جنس‌های استان مازاد نیرو وجود دارد و این در حالی است که تعادل نیرو‌ها در استان رعایت نشده است.
به گفته وی با افزودن پایه ششم در سیستم آموزشی تعادل در تعداد نیروهای این سطح و آموزش آنان انجام نشده و بازنشستگی تعدادی از معلمان نیز باعث کمبود نیرو شده است.
به گفته وی در سال گذشته ۱۶۲ نیرو در سطح استان جذب شد.

 


۲۲ خرداد ۹۶ – کمبود ۳۰۰ نیروی آموزشی در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری فارس : مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت:۵۰۰ نفر نیروی جدید فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان استان هستند اما با این وجود شاهد کمبود ۳۰۰ نیروی آموزشی هستیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، بهروز امیدی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سال گذشته استان ما میزبان مسابقات سراسری ورزشی دانش‌آموزی بود که این مسابقات به خوبی برگزار شدند.
وی با اشاره به اینکه روند مطلوب برگزاری مسابقات سال گذشته ورزشی در چهارمحال و بختیاری باعث شد امسال به جای میزبانی یک رشته ورزشی سه رشته در استان برگزار شود، افزود: یکی از سیاست‌های کلان وزارت آموزش و پرورش تفویض اختیار به استان‌ها است و تلاش بر این است که منابع مالی و انسانی به استان تفویض شود.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هم‌اکنون ۹۰۰ هزار فرهنگی در استان به مرز بازنشستگی رسیده‌اند، ادامه داد: ۵۰۰ نفر نیروی جدید فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان استان هستند اما با این وجود شاهد کمبود ۳۰۰ نیروی آموزشی هستیم.
امیدی خاطرنشان کرد: امسال بسیاری از سیاست‌های اداره کل آموزش و پرورش به شهرستان‌ها تفویض شدند.

 


 

۲۱ خرداد ۹۶ – جذب ۸ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در آزمون استخدامی امسال

باشگاه خبرنگاران جوان : وزیر آموزش وپرورش گفت: تاریخ دقیقی برای آزمون استخدامی هنوز مشخص نبوده اما تعداد پذیرش از این طریق را حدودا هشت هزار فارغ التحصیل درنظر گرفتیم.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد زمان برگزاری آزمون استخدامی امسال و تعداد پذیرش در این دوره عنوان کرد: هنوز تاریخ دقیقی برای آزمون امسال مشخص نکردیم اما قصد داریم تا قریب به هشت هزار فارغ التحصیل دانشگاهی را به کار بگیریم.
وی ادامه داد: متقاضیان بعد از قبولی در قالب دوره ای یکساله  زیر نظر دانشگاه فرهنگیان دوره مهارت آموزی معلمی می‌بینند سپس جذب و استخدام آموزش و پرورش خواهند شد.
وزیر آموزش و پرورش در مورد تعیین تکلیف شرایط سرپرستی در دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: تعیین وضعیت سرپرست این دانشگاه و تصمیم گیری در این باره نیازمند برنامه ریزی در این زمینه است.
دانش آشتیانی در خصوص گزینه ای پیشنهادی برای ریاست دانشگاه اظهار کرد: فعلا آقای مهرمحمدی در پست سرپرستی دانشگاه مشغول فعالیت بوده و برای گزینه پیشنهادی نظری ندارم.
وی در رابطه با اعتراض دادستانی نسبت به تبرئه دخترش از اتهام قاچاق کالا که امروز در رسانه مطرح شده، بیان کرد: اطلاعی از این اعتراض و چگونگی آن ندارم و این مساله باید از طریق قانونی مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

 


 

۱۷ خرداد ۹۶ – آغاز آموزش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی از مرداد

خبرگزاری ایسنا : معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان جزئیات برگزاری دوره‌های آموزشی صلاحیت حرفه‌ای و کارآموزی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه سال گذشته آموزش و پرورش را تشریح کرد.
دکتر نعمت الله موسی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: دوره پذیرش رسمی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته، مهرماه سال ۹۶ است و یکسال به طول می‌انجامد.
وی افزود: این افراد از مهرماه همزمان با شروع دوره‌های آموزشی وارد مدارس می‌شوند. برای ورود این افراد به دوره‌های آموزشی یک دوره آمادگی چهار تا شش هفته‌ای درنظر گرفته شده است که احتمالا از ۱۵ مرداد ماه شروع می شود و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه این دوره برگزار می‌شود تا پذیرفته شدگان برای فعالیت عملی تدریس آمادگی کسب کنند عنوان کرد: دوره یکساله رسمی صلاحیت حرفه‌ای همزمان با فعالیت در مدرسه استمرار پیدا می‌کند.
موسی پور درباره زمان صدور احکام استخدامی این افراد افزود: احکام استخدامی پذیرفته شدگان از مهر سال ۹۷ و پس از اتمام دوره یکساله صلاحیت حرفه‌ای و کسب نمره قبولی در آزمون پایانی صادر می‌شود. این افراد از مهر امسال با هدف کارآموزی وارد مدارس می‌شوند و مدرسه محیط کارآموزی آنها خواهد بود و دوره‌های نظری را در دانشگاه می‌گذرانند.
وی درباره هزینه دوره آمادگی که در تابستان برگزار می‌شود گفت: دانشجویان باید در تابستان چهار واحد آموزشی بگذرانند. هر تصمیمی درباره هزینه ‌های آموزش دوره‌ها اتخاذ شود درباره این کارگاه‌ آموزشی هم مصداق پیدا می‌کند.

 


۱۱ خرداد ۹۶ – نتایج نهایی گزینش پذیرفته شدگان « آزمون استخدامی سال ۹۵ » تیرماه اعلام می شود

۱۱ خرداد ۹۶ –جذب هفت هزار نیرو با اجباری شدن پیش‌دبستانی در خوزستان

۱۱ خرداد ۹۶ –استخدام ۸۴۰ نیروی انسانی در آموزش و پرورش خراسان شمالی


۱۰ خرداد ۹۶ – پذیرفته‌شدگان مهر ۹۷ معلم می‌شوند 

خبرگزاری دانشجو : پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش ۷ ماه است که منتظر اعلام نتایج نهایی و آغاز دوره‌های آموزش معلمی هستند؛ طبق اعلام مسئولان آموزش‌وپرورش نتایج نهایی تا یک ماه آینده منتشر خواهد شد.
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، نتایج سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۶ دی ۹۵ اعلام شد، در این آزمون وزارت آموزش‌‌و پرورش به جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی پس از انجام مصاحبه علمی و گزینش اقدام می‌کرد.همچنین  به دلیل خالی ماندن برخی از ظرفیت‌ها، مجدد نتایج از سوی سازمان سنجش بررسی و اسامی برخی افراد نیز در مرحله تکمیل ظرفیت اسفند ماه سال گذشته اعلام شد.
پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش مرحله مصاحبه علمی و گزینش را نیز طی کردند اما تا به امروز نتایج نهایی از سوی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام نشده است تا پس از آن دوره آموزشی پذیرفته‌شدگان توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار شود.
تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش از تاخیر ۷ ماهه در اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش ابراز نارضایتی کرده و عنوان کردند:با توجه به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آبانماه ۹۵ و با گذشت بیش از ۷ ماه هنوز نتایج نهایی پذیرفته شدگان از سوی آموزش‌وپرورش اعلام نشده است در حالیکه در صفحه ۱۲ بند ۶ دفترچه استخدام قید شده است که احکام کارگزینی از تاریخ اول مهر ۹۶ صادر خواهد شد، اما با تعلل در اعلام نتایج  ممکن است پذیرفته‌شدگان به جای مهر ۹۶ از مهر ۹۷ وارد مدارس شوند در چنین حالتی از زمان برگزاری آزمون تا ورود به شغل معلمی بیش از ۱.۵ سال زمان می‌گذرد در حالیکه بسیاری از افراد شرکت کننده در این آزمون به حقوق این شغل نیاز دارند.
در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌‌های اجرایی سال ۹۵ در رابطه با جذب نیرو در آموزش‌وپرورش آمده است: در صورت موفقیت در دوره یکساله مهارت‌آموزی، احکام کارگزینی با رعایت سایر ضوابط و مقررات از جمله تایید گزینش از تاریخ اول مهر ۹۶ صادر خواهد شد.

در همین رابطه شاپور محمدزاده سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: اعلام اسامی تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تأخیر همراه بود و این سازمان لیست تکمیلی شامل اسامی ۶۰۰ نفر را روز گذشته به ما اعلام کرد، گزینش این افراد و اعلام نتایج نهایی یک ماه به طول می‌انجامد بر همین اساس احتمال برگزاری دوره‌های آموزشی در تابستان بسیار پایین است و  دوره‌‌ها مهر ماه توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود.
وی افزود: پذیرفته‌شدگان پس از گذراندن دوره آموزشی یک ساله از مهر ۹۷ به عنوان معلم وارد مدارس کشور می‌شوند.

 


۹ خرداد ۹۶ – اعلام نتایج نهایی گزینش پذیرفته‌شدگان استخدامی سال ۹۵ در تیرماه  

خبرگزاری ایسنا : سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش از دریافت لیست ۶۰۰ نفره پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش از سوی سازمان سنجش خبر داد و گفت: تلاش می کنیم تا یک ماه دیگر گزینش معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت را نیز به اتمام برسانیم و نتایج نهایی را در تیرماه اعلام کنیم.
شاپور محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آبان ماه سال گذشته آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: گزینش و بررسی ۸۰۰۰ پذیرفته شده این آزمون انجام شده است و تا اکنون منتظر دریافت لیست تکمیلی از سوی سازمان سنجش بودیم که این لیست روز گذشته به دست ما رسید و بر این اساس باید بالغ بر ۶۰۰ نفر دیگر مورد گزینش قرار بگیرند.
وی درباره زمان انجام مصاحبه و گزینش لیست تکمیلی گفت: تلاش می کنیم تا یک ماه دیگر گزینش معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت را نیز به اتمام برسانیم و نتایج نهایی را در تیرماه اعلام کنیم.
سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش افزود:به احتمال قوی دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان از ابتدای مهر ماه شروع شود. قرار است یک آزمون جدید دیگر نیز در خردادماه برگزار شود و ۱۰ هزار نفر دیگر جذب آموزش و پرورش شوند. تلاش می کنیم پذیرفته شدگان هر دو آزمون در مهرماه سرکلاس‌های دانشگاه فرهنگیان بنشینند.

 

 


۸ خرداد ۹۶ – بازنشستگی ۳۰۰ هزار معلم سونامی کمبود نیرو راه می‌اندازد

خبرگزاری ملت: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت : بازنشستگی۳۰۰ هزار معلم تا پایان سال ۹۹، سونامی کمبود نیروی انسانی در این وزارتخانه به راه می‌اندازد.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا محمد بیرانوندی اظهار داشت: تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش در سال‌های آینده به مشکلی جدی تبدیل خواهد شد.
بنابر اعلام روز یک شنبه خبرگزاری ملت بیرانوندی افزود: برخی کارشناسان خروج ۶۰۰ هزار معلم از آموزش و پرورش در هشت سال آینده و جذب کم نیروی انسانی را به سونامی کمبود نیروی انسانی تعبیر می‌کنند.
رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس دهم با بیان اینکه تا پایان سال ۹۹ بیش از ۳۰۰ هزار معلم به سن بازنشستگی خواهند رسید، اظهار کرد: این روند ادامه خواهد داشت و تا سال ۱۴۰۴ نیز ۳۰۰ هزار معلم دیگر از بدنه آموزش و پرورش خارج می‌شوند که رقمی قابل تامل است.
بیرانوند با اشاره به اینکه ظرفیت تربیت نیروی انسانی در عرصه آموزش و پرورش زیاد نیست و در سال‌های گذشته صرفا حدود ۹۲ هزار معلم آموزش دیده‌اند، تصریح کرد: نیروهای مورد نیاز تاکنون از طریق ماده ۲۸ قانون و مجوزهای مجلس و فارغ التحصیلان دانشگاه شهید رجایی تامین شده است اما در سال‌های آینده ادامه این روند پاسخگوی نیروی مورد نیاز نیست.
وی با تاکید بر اینکه مسوولان وزارت آموزش و پرورش باید در سال‌های ‌گذشته اقدام اساسی و جدی در راستای تربیت معلم انجام می‌دادند، یادآور شد: این در حالی است که هیچ گونه برنامه ریزی در این زمینه انجام نشده و از سه سال گذشته مسوولان به فکر رفع دغدغه تامین نیروی انسانی افتاده‌اند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه برخی اقدامات در آموزش و پرورش نیز موجب شده تا نیاز به معلم بیش از گذشته شود، افزود: مثلا راه اندازی پایه ششم ابتدایی، پیش بینی افزایش هنرستان‌ها و نیاز به معلمان فنی و حرفه‌ای بیشتر منجر به افزایش نیاز به نیروی انسانی در برخی حوزه‌ها می شود.

 

 


۲۰ اردیبهشت ۹۶ – پیگیری اخذ مجوز برای جذب آزاد ۴۰۰ نیرو در آموزش و پرورش استثنایی

خبرگزاری ایسنا : رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: از این پس سالانه ۶۰۰ نفر از همکارانمان بازنشسته می شوند در حالی که دانشگاه فرهنگیان در هر سال ۲۰۰ معلم متخصص آموزش و پرورش استثنایی را تربیت می‌کند. باید امسال برای جذب آزاد ۴۰۰ نفر اقدام کنیم که مراحل دریافت مجوز را می‌گذرانیم.
مجید قدمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به چالش بازنشستگی نیروی انسانی در آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: طی چند سال آینده با خروج تعداد قابل توجهی از همکاران آموزش وپرورش استثنایی رو به رو خواهیم شد و باید نیروی مناسب را جایگزین آنها کنیم.
وی افزود: از حالا به بعد خروجی‌های ما سالانه ۶۰۰ نفر است در حالی که دانشگاه فرهنگیان در هر سال ۲۰۰ معلم متخصص آموزش و پرورش استثنایی را تربیت کرده و وارد سیستم تعلیم و تربیت می‌کند. باید امسال برای جذب آزاد ۴۰۰ نفر اقدام کنیم که مراحل دریافت مجوز را می‌گذرانیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه داریم تا از نیروهای توانبخشی استفاده کنیم عنوان کرد: به دنبال اخذ مجوز هستیم تا فارغ‌التحصیلان رشته توانبخشی طرح خود را در مدارس استثنایی بگذرانند و از ظرفیت و توان آنها استفاده کنیم.
به گفته قدمی، بودجه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سال جاری به ۹۵ میلیارد تومان رسیده و نسبت به سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد رشد کرده است و اگر بخواهیم آن را با بودجه چهار سال گذشته مقایسه کنیم می‌توان گفت با رشد ۳۰۰ درصدی مواجهیم و نشان‌دهنده توجه ویژه دولت به آموزش و پرورش و توانبخشی دانش‌آموزان استثنایی است.
وی تاکید کرد: به جرات باید اعلام کرد که ۹۰ درصد مشکلات آموزش و پرورش استثنایی توسط دولت حل شده است و ۱۰ درصد باقیمانده عمدتا مربوط به تجهیزات توانبخشی گرانقیمت است و تلاش می‌کنیم آن را طی برنامه ششم رفع کنیم.


 

خبر ۱۶ اردیبهشت ۹۶ – خبر اعلام فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته آینده

خبرگزاری صدا و سیما : سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۱۵ هزار معلم جدید در آموزش و پرورش خبر داد.
یوسف نجفی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: فراخوان آزمون استخدامی آموزش و پرورش هفته آینده ازطریق رسانه‌ها و مطبوعات اعلام می‌شود.
وی افزود: آموزش و پرورش امسال علاوه بر جذب ۱۵ هزار معلم جدید از طریق آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفر از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را نیز در مدارس به کار خواهد گرفت.
نجفی تاکید کرد: امسال هیچ معلم حق التدریس جدید در آموزش و پرورش جذب نخواهد شد و هیچ مجوزی برای جذب این نوع معلمان صادر نکرده ایم.
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش گفت: به دلیل بازنشستگی و خروج بیش از اندازه معلم از آموزش و پرورش این وزارتخانه در سال‌های آینده با مشکل شدید کمبود معلم روبرو خواهد شد و البته قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان در سال ۸۶ نیز مزید علت برای کمبود معلم در آموزش و پرورش شده است.
وی به پرداخت مطالبات فرهنگیان اشاره کرد و افزود: تمام بدهی‌های معلمان حق التدریس آزاد پرداخت شده است و پاداش پایان خدمت سال ۹۴ فرهنگیان نیز پارسال پرداخت و پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۵ نیز که رقمی معادل ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می‌شود تامین و پرداخت آن آغاز شده است.
نجفی گفت: آموزش و پرورش همچنان ۶۰۰ میلیارد تومان به فرهنگیان بدهکار است که امیدواریم بتوانیم این بدهی‌ها را نیز در ماه‌های آینده پرداخت کنیم.
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: حقوق معلمان حق التدریس از این ماه همزمان با حقوق سایر کارکنان رسمی آموزش و پرورش پرداخت می‌شود.
وی تاخیر در پرداخت حقوق حق التدریس را پرداخت از ردیف سایر فصول اعتبارات وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هیچ اعتباری برای این ردیف در نظر گرفته نمی‌شد و این ماه پرداخت حقوق معلمان حق التدریس از ردیف دیگری به موقع پرداخت می‌شود.


۹ اردیبهشت ۹۶ – استخدام ۹۵۰ نفردرآموزش و پرورش استان بوشهر 

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت:درسال جاری باتوجه به نیاز استان ۹۵۰ نفر در مقاطع مختلف تحصیلی استخدام می شوند .
به گزارش ایرنا، ناصر کرمی پیش از خطبه های نماز جمعه بوشهر با بزرگداشت مقام معلم افزود: پارسال ۳۸۳ مدرسه دراستان بوشهر هوشمند سازی شد و هم اینک ۹۹ درصد پوشش تحصیلی در استان وجود دارد .
وی ادامه داد: یکهزار و ۷۶۰ مدرسه در استان بوشهر وجود دارد که ۲۰۴ هزار دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند .
کرمی بااشاره به وجود ۱۹ پژوهش سرای دانش آموز دراستان بوشهر اظهارداشت:۱۱۱ معلم و ۴۷۱ دانش آموز از شهدای استان هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر یادآورشد:پارسال ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر دانش آموز به راهیان نور اعزام شدند .

 


۳ اردیبهشت ۹۶ – اخذ مجوز سهمیه استخدامی۴۰ هزارنفر در آموزش و پرورش ۹۶ 

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اخذ سهمیه استخدامی جدید مکاتبه کردیم، گفت: ۲ تقاضا داریم که شامل جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت برای سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ و ۱۵ هزار نفر استخدام آزاد است.
سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص جذب نیروهای جدید این وزارتخانه اظهار داشت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۱۰ هزار نفر، حدود ۲۰۰ هزار نفر شرکت کرده بودند؛ منتها ظرفیت خیلی از شغل‌محل‌ها، خالی ماند که بعد از مکاتبه با سازمان امور استخدامی، توانستیم بخشی را با تعیین حدنصاب تکمیل ظرفیت کنیم.
وی ادامه داد: در قانون آمده است هر کسی می‌خواهد در شغلی قبول شود باید یک حد نصابی را داشته باشد مثلا برای رشته‌ای، بالاترین نمره را در نظر می‌گیرند و پایین‌ترین حد نصاب، ۵۰ درصد نمره بالاترین نفر است و در آزمون آموزش و پرورش، مشکل ما این بود که خیلی‌ها، حد نصاب را نرساندند.
حسینی با بیان اینکه اگر ظرفیتی خالی بماند باید وقتی مجوز جدید می‌گیریم، این تعداد را به آن اضافه کنیم، افزود: افراد پذیرفته شده باید دوره مهارت‌آموزی یک‌ساله را بگذارنند و اگر در آن دوره موفق شوند، به استخدام در می‌آیند.
وی اضافه کرد: در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان نیز شرط موفقیت در دوره یک ساله مهارت‌آموزی مطرح شده است و وقتی مسئولان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی اعلام کنند که پذیرفته شدگان آزمون استخدامی، دوره و آزمون را با موفقیت طی کرده‌اند، این افراد پیمانی می‌شوند.
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: از سهمیه ۵ هزار نفر دو سال پیش، حدود ۳۰۰ ظرفیت خالی ماند که بخشی برای سهمیه‌هایی بود که نمره را به حدنصاب نرسانده بودند و در سهمیه استان‌ سیستان و بلوچستان نیز برخی انصراف داده و برخی هم دوره یک ساله را با موفقیت طی نکردند.
وی با بیان اینکه در آگهی استخدامی سال ۹۶ می‌توانیم ظرفیت‌های باقیمانده را به ظرفیت جدید اضافه کنیم، اظهار داشت: در دو سال پیش از سهمیه ۵ هزار نفری، حدود ۹۴ درصد یعنی تقریباً ۴۴۰۰ نفر پیمانی شدند.
حسینی با اشاره به اینکه برای اخذ سهمیه جدید مکاتبه کردیم، گفت: ۲ تقاضا داریم که شامل جذب ۲۵ هزار دانشجوی متعهد خدمت برای سال تحصیلی ۹۷ـ۹۶ و ۱۵ هزار نفر استخدام آزاد است.
وی با بیان اینکه احتمالا در سال ۹۶، ۵۰ هزار نفر بازنشسته داریم، افزود: نامه‌نگاری با سازمان اداری و استخدامی برای دریافت سهمیه قبل در اواخر سال گذشته انجام شد.

 


خبر ۲۱ فروردین ۹۶ -اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درخصوص اعلام اسامی نهایی داوطلبان پذیرفته شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۲۱/۸/۱۳۹۵ برای طی سایرمراحل استخدام پیمانی در وزارت آموزش و پرورش

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک نمایید


۳۱ فروردین ۹۶ – هزارو ۳۱۹ نیروی جدید جذب آموزش و پرورش می شوند

خبرگزاری شبستان: معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال ۸۳۵ نفر از طریق آزمون و استخدام آزاد و ۴۸۴ نفر هم از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش می شوند و ۶۰۰ نفر از نیروها به جمع پیشکسوتان افزوده خواهند شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ «قنبرعلی خوش آینه» معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی شامگاه چهارشنبه در نخستین نشست شورای آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: طی چهار سال گذشته این اداره کل در مجموع هزار و ۹۳۵ نفر نیرو استخدام و ۴۵۳ نفر هم به صورت حق التدریس جذب کرده است.
وی به کنترل نیروی انسانی در این اداره کل اشاره کرد و ادامه داد: طی سال ۹۲ در مجموع آموزش و پرورش ۱۵ هزار و ۴۰۰ نفر پرسنل داشت و این در حالی است که در حال حاضر این تعداد به ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده ولی تعداد دانش آموزان نسبت به قبل افزایش داشته است.
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ کلاس ۶ پایه در استان دایر است، گفت: حداکثر در هر کلاس درس روستایی ۱۹ دانش آموز و در کلاس های شهری هم ۳۱ نفر حضور دارند با این همه، استان خراسان شمالی به دلیل پراکندگی روستایی رتبه ۳۱ نرم کلاس درس را دارد.
«خوش آینه» در ادامه به برنامه های پیش بینی شده در هفته معلم اشاره و عنوان کرد: همزمان با سه شنبه ۱۲ اردیبهشت، زنگ سپاس در تمام مدارس استان نواخته می شود و طی روزهای آتی این هفته هم همایش هایی ویژه تقدیر از ۳۰۰ معلم، ۵۴۰ پیشکسوت و ۳۵۰ معلم پویا برگزار می شود.
وی افزود: امسال یادواره ۷۱ معلم شهید روز پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت در سه شهرستان برگزار خواهد شد و همچنین روز ۱۵ اردیبهشت هم پیاده روی خانوادگی در تمام شهرستان ها و مناطق آموزشی پیش بینی شده است.


 

۲۹ فروردین ۹۶ – بازنشستگی ۷۰ هزار تن در آموزش و پرورش و راه‌های جایگزینی نیروها

خبرگزاری ایسنا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی ۷۰ هزار نیروی انسانی آموزش و پرورش در دو سال جاری خبر داد و راهکارهای موجود برای جایگزینی این نیروها را تشریح کرد.
علی زرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند ساماندهی نیری انسانی در سال جدید اظهار کرد: آموزش و پرورش مشکلی برای ساماندهی نیروی انسانی ندارد اما چشم‌انداز نیروی انسانی که برای آموزش و پرورش ترسیم می‌شود نیازمند توجه جدی است و باید توسط این وزارتخانه و دولت پیگیری شود.
وی افزود: طی امسال و سال آینده ۷۰ هزار نیروی انسانی از آموزش و پرورش بازنشسته شده و خارج می‌شوند و نکته مهم آن است که ۷۰ درصد این نیروها مرد هستند، در حالی که معمولا ترکیب نیروی انسانی در آموزش و پرورش اکثرا با زنان است اما در روند بازنشستگی‌ها برعکس آن در حال وقوع است و نیاز داریم برای جایگزینی این جمعیت، از ردیف‌های استخدامی استفاده کنیم.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خوشبختانه در برنامه ششم توسعه، راهکاری برای این موضوع دیده شده است، گفت: براین اساس دولت مکلف شده برابر تعداد ردیف‌هایی که آموزش و پرورش برای استخدام درخواست می‌کند، اجازه جذب دانشجو از دانشگاه فرهنگیان و همچنین صدور مجوز ردیف‌های استخدامی از طریق دوره‌های یک ساله حرفه‌آموزی براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را بدهد، بنابراین اگر این دو مورد اتفاق بیفتد، مشکلی در این دو حوزه نداریم.
زرافشان تاکید کرد: اما اگر چشم‌انداز پنج ساله را مدنظر داشته باشیم، نیاز به تحرک زیادی در حوزه تامین منابع انسانی وجود دارد و باید برای مرتفع کردن این نیاز دست به یکدیگر بدهیم.
وی درباره چابک‌سازی نیروی انسانی در آموزش و پرورش نیز گفت: معمولا مدرسه و نیروی معلمی از چابک‌سازی مستثنی می‌شود. کسی که بازنشسته بشود نمی‌توان نیرویی به جای او جایگزین نکرد زیرا به معنای آن است که یا یک کلاس درس باید تعطیل شود یا باید دو کلاس با یکدیگر ادغام شوند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر هم چابک‌سازی بخواهد اتفاق بیفتد، باید در بخش اداری باشد.


 

۲۹ فروردین ۹۶ – استخدام ۸۸۹ نفر در اموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری صدا و سیما: چهارمحال و بختیاری، مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: امسال  ۸۸۹ نفر را بهاستخدام ۸۸۹ نفر در اموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری صورت  پیمانی و حق التدریس  به کار می‌گیریم که تعداد ۳۱۶ نفر استخدام پیمانی ( ماده ۲۸) ، ۱۰۰ نفر معلم حق‌التدریس و ۴۷۳  دانشجو متعد خدمت  هستند.
بهروز امیدی افزود: درسال گذشته در سه حیطه استخدام پیمانی  (ماده ۲۸) ، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و معلمان حق‌التدریس تعداد ۴۶۳ نفر به صورت رسمی به کار گرفته شدند.
به گفته وی ۱۸۵ هزار دانش آموز چهارمحال و بختیاری در دو هزار و ۳۵۰ مدرسه  مشغول به تحصیلند.


 

۲۷ فروردین ۹۶ – استخدام هزار و ۳۲۵ نفر در آموزش و پرورش خراسان شمالی 

خبرگزاری صداوسیما: امسال ۴۸۸ نفر جذب مراکز تربیت معلم می شوند و ۸۳۷ دانش آموخته مقطع کارشناسی نیز از طریق ماده ۲۸ استخدام خواهند شد
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان شمالی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی امروز در نشست شورای معاونان و مدیراناستخدام هزار و ۳۲۵ نفر امسال در آموزش و پرورش خراسان شمالی آموزش و پرورش خراسان شمالی در جاجرم گفت: امسال ۴۸۸ نفر جذب مراکز تربیت معلم می شوند و ۸۳۷ دانش آموخته مقطع کارشناسی نیز از طریق ماده ۲۸ استخدام خواهند شد. براتعلی حاتمی افزود: این تعداد سه برابر ظرفیت استخدامی کشوری و با توجه به محرومیت استان، گام بزرگی است. وی گفت: در سه سال گذشته موفق به جذب دو هزار نفر در آموزش و پرورش استان شدیم. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به ارتقای رتبه این اداره کل در ارزیابی های جدید وزارتخانه گفت: برای اعتلای امر آموزش و پرورش، نیازمند یاری همه دستگاه ها هستیم.

 


۲۵ فروردین ۹۶ – اطلاعیه آموزش‌وپرورش در رابطه با استخدامی‌های سال ۹۴

خبرگزاری تیسنیم : مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: افرادی که در آزمون استخدامی سال ۹۴ موفق به کسب حدنصاب امتیاز لازم نشدند همراه با قبول‌شدگان سال ۹۵ به مراکز دانشگاهی معرفی شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شامگاه دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶ از سوی سازمان سنجش اعلام شد و براین‌اساس داوطلبان پذیرفته‌شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی برای آموزش و پرورش باید برای طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت‌های عمومی، گواهی عدم سوء پیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و دوره مهارت‌آموزی) اقدام کنند.
مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدام پیمانی سال ۹۴ اعلام کرد: افرادی که به‌دلیل عدم مراجعه یا عدم کسب حد نصاب امتیاز لازم، موفق به گذراندن دوره مزبور نشده‌اند چنانچه دارای اعلام نظر مثبت از سوی هسته گزینش هستند، همراه با قبول شدگان آزمون استخدام پیمانی سال ۱۳۹۵ به مراکز دانشگاهی محل آزمون معرفی شوند.
مشخصات این افراد تا تاریخ ۵ اردیبهشت به اداره کل امور اداری ارسال شود تا پس از تأیید نهایی اقدامات لازم انجام شود.

 

 


۲۳ فروردین ۹۶ – آغاز دوره مهارت‌آموزی آموزش‌وپرورش تهران پس از گزینش

خبرگزاری تسنیم: نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اعلام شد که براین اساس پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت باید مرحله گزینش را نیز طی کنند در همین رابطه آموزش وپرورش شهر تهران اطلاعیه‌ای صادر کرده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شامگاه دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶ از سوی سازمان سنجش اعلام شد و براین اساس داوطلبان پذیرفته‌شده در سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی برای آموزش و پرورش باید برای طی سایر مراحل قبل از استخدام (بررسی صلاحیت‌های عمومی، گواهی عدم سوء پیشینه، آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی و دوره مهارت‌آموزی) قدام کنند.
حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه نیروی انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه ۴۵۰ نفر در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش برای شهرستان‌های استان تهران پذیرفته شده و مرحله مصاحبه را طی کرده‌اند و در مرحله تکمیل ظرفیت نیز ۱۷۰ نفر معرفی شدند که پس از طی مرحله مصاحبه علمی این افراد که سه برابر ظرفیت هستند از هفته آینده برای گزینش معرفی می‌شوند و پس از طی مراحل گزینش افراد تایید شده برای گذارندن دوره مهارت‌آموزی به دانشگاه فرهنگیان می‌روند.
همچنین طبق اطلاعیه اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران، پذیرفته شدگان باید از مراجعه حضوری به این اداره خودداری کنند و از هفته آینده از طریق سایت آموزش‌وپرورش شهر تهران از منطقه خدمتی خود مطلع شوند و در تاریخ تعیین شده برای مراجعه به منطقه خدمتی تعیین شده، مدارک لازم را به همراه داشته باشند.

 


۲۰ فروردین ۹۶ – نتایج تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش امشب اعلام می‌شود

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌‌وپرورش از اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش‌‌وپرورش تا امروز خبر داد.
سیدحسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش برای جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی در آبان پارسال در ۵۳ شهرستان برگزار شد و ۲۳۳ هزار و ۴۲۱ داوطلب نیز برای شرکت در این آزمون استخدامی با یکدیگر رقابت کردند.
وی افزود: از مجموع ۱۰ هزار و ۶۰۰ مجوز استخدامی، هفت هزار و ۵۰۰ نفر امتیاز  لازم را کسب کردند و پس از طی مرحله مصاحبه و گزینش به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی شدند اما تعدادی از ظرفیت‌ها خالی ماند.
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش گفت: نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش امشب اعلام خواهد شد.


خبر ۱۹ فروردین ۹۶: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش امروز یا فردا اعلام می‌شود (منبع: خبرگزاری فارس)

مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی این وزارتخانه ظرف امروز یا فردا از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس،‌ سیدحسن حسینی مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته، اظهار داشت: از ۱۰۶۰۰ مجوز استخدامی، حدود ۷۵۰۰ نفر امتیاز و حد نصاب لازم را کسب کردند و مصاحبه آنها انجام شد و این تعداد قبولی نهایی آموزش و پرورش هستند.

وی ادامه داد: مابقی افراد که حد مجاز شرایط لازم را نداشتند، ظرفیت خالی ما هستند و در آزمون‌های بعدی تعیین تکلیف می‌شوند.

حسینی با اشاره به اعلام نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه افزود: ظرف امروز یا فردا نتایج و اسامی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و استخدامی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: تلاش ما این است که مجدداً بتوانیم مجوز لازم برای استخدام را از سازمان امور اداری و استخدامی کشور دریافت کنیم تا بتوانیم در اولین آزمون استخدامی دستگاه‌های کشور، سهمیه‌ای داشته باشیم و اگر مجوزی در این خصوص دریافت کنیم، این سهمیه در آن لحاظ می‌شود.

وی با اشاره به روند جذب نیروهای قبول شده در آزمون استخدامی، خاطر نشان کرد: بعد از اعلام قطعی نام افراد از سوی سازمان سنجش، اسامی این افراد به گزینش این وزارتخانه اعلام می‌شود و پس از آن، افراد به دانشگاه فرهنگیان برای گذراندن دوره یکساله معرفی می‌شوند.

حسینی متذکر شد: اگر تا فردا اعلام نتایج صورت گیرد، بخش گزینش ظرف ۲۰ روز آینده اسامی افراد را اعلام می‌کند و دوره یکساله آموزش آنان شروع می‌شود و به شرط گذراندن و موفقیت در این دوره، این افراد به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.


۱۳ فروردین ۹۶ – زمان اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش زمان و نحوه اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در تاریخ ۶ دی ۹۵ اعلام شد و در این آزمون،‌ وزارت آموزش‌وپرورش به جذب ۱۰ هزار نیروی انسانی پس از انجام مصاحبه علمی و گزینش اقدام کرد. با توجه به اینکه  تعدادی از ظرفیت‌های استخدامی آموزش‌وپرورش خالی ماند و مقرر شد تا این ظرفیت خالی تعیین تکلیف شود، لیست دیگری از سوی سازمان سنجش به آموزش‌وپرورش اعلام شد.
برخی داوطلبان اعلام کردند که آخرین مرحله مصاحبه تکمیل ظرفیت نیز در اسفند سال ۹۵ انجام شد و از زمان اعلام نتایج اولیه حدود سه ماه می‌گذرد اما هنوز نتایج نهایی اعلام نشده است و حدود ۳۰ هزار نفر هر روز را در استرس و دلهره سپری می‌کنند که چه زمانی قرار است نتایج نهایی اعلام شود؟
در همین رابطه سید حسن حسینی – مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: اعلام نتایج مرحله تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تاخیر همراه شد اما تلاش می‌کنیم از نخستین‌ روزهای کاری سال ۹۶ بحث معرفی افراد تایید شده در مرحله تکمیل ظرفیت را به گزینش خواهیم داشت.
وی افزود: پس از بررسی افراد توسط گزینش نتایج نهایی اعلام خواهد شد و دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان از اردیبهشت ۹۶ آغاز خواهد شد تا پس از پایان این دوره آموزشی بتوانیم در تابستان امسال آزمون جامع را برگزار کنیم.
حسینی در رابطه با دلیل خالی ماندن ظرفیت‌ها گفت: برای برخی ردیف‌های شغلی داوطلب وجود ندارد یا نمره کسب شده کمتر از حد نصاب لازم است.

 

 

آرشیو اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش در سال۹۵

 

Article source: http://www.estekhtam.com/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%84%D8%AD%D8%B8%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%84%D8%AD%D8%B8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1/

نتایج جستجو ریاضی
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش جامع مباحث تئوری و ریاضی الگوریتم ها به همراه پیاده سازی در Java آموزش برنامه نویسی – یادگیری ریاضیات گسسته آموزش ریاضی بر مبنای حل مساله آموزش مقدماتی حل مسائل ریاضی
     

در این کورس آموزشی بسیار ارزشمند در ابتدا با مباحث تئوری و ریاضی بیش از 24 ال...

ریاضی جزئی جدایی ناپذیر از برنامه نویسی است. با مشاهده این کورس آموزشی با ریا...

 با مشاهده این کورس آموزشی حل مسایل ریاضی را در عمل و به شکلی کاملا کارب...

در این آموزش تصویری با حل مسائل ریاضی آشنا می شوید.این دوره آموز...

     
19,800 تومان خرید آموزش جامع مباحث تئوری و ریاضی الگوریتم ها به همراه پیاده سازی در Java 8,800 تومان خرید آموزش برنامه نویسی – یادگیری ریاضیات گسسته 8,800 تومان خرید آموزش ریاضی بر مبنای حل مساله 10,000 تومان خرید آموزش مقدماتی حل مسائل ریاضی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
ریاضی برای برنامه نویسان اصول ریاضی برای همه آموزش دروس کامل پیش دانشگاهی(ریاضی) اورجینال آموزش کامل دروس سوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     

این مجموعه آموزشی (Math For Programmers)  چگونگی خواندن و ذخیره سازی ا...

در این آموزش تصویری با اصول ریاضی آشنا می شوید. این دوره نحوه مح...

آموزش تمامی دروس توسط اساتید برتر هر درس استاد تخصصی طبق آخرین تغییرات کتب درسی

شرح دروس حل و تشریح مسائل کتاب بهمراه آزمون جهت ارزیابی

     
10,000 تومان خرید ریاضی برای برنامه نویسان 10,000 تومان خرید اصول ریاضی برای همه 16,200 تومان خرید آموزش دروس کامل پیش دانشگاهی(ریاضی) اورجینال 16,200 تومان خرید آموزش کامل دروس سوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش حسابان سال سوم ریاضی فیزیک /اورجینال کنکور ریاضی پایه حسابان و دیفرانسیل/اورجینال کنکور ریاضی تجربی-اورجینال آموزش کامل دروس دوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     

2DVD/تصویری

دوپینگ طلایی کنکور

دوپینگ طلایی-2dvd

آموزش تمامی دروس توسط اساتید برتر هر درس و به صورت مالتی مدیا

     
15,000 تومان خرید آموزش حسابان سال سوم ریاضی فیزیک /اورجینال 14,500 تومان خرید کنکور ریاضی پایه حسابان و دیفرانسیل/اورجینال 14,500 تومان خرید کنکور ریاضی تجربی-اورجینال 16,200 تومان خرید آموزش کامل دروس دوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره آموزش استفاده از ریاضی در مدلسازی به کمک CINEMA 4D آشنایی با مبانی اعداد و ریاضیات لازم در برنامه نویسی آموزش نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9
     

آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره

ریاضیات و هندسه درگرافیک کامپیوتری ومدلسازی اجسام پیچیده درنرم افزار Cinema 4D

آموزش نحوه ذخیره و کار با اعداد صحیح و ممیز شناور در برنامه ها

آموزش استفاده از نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9

     
10,000 تومان خرید آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره 10,000 تومان خرید آموزش استفاده از ریاضی در مدلسازی به کمک CINEMA 4D 10,000 تومان خرید آشنایی با مبانی اعداد و ریاضیات لازم در برنامه نویسی 10,000 تومان خرید آموزش نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش ساخت یک کتاب الکترونیکی مالتی مدیا آموزش ریاضی در نرم افزار iBooks Author آموزش کامل و کاربردی استفاده از ابزارها و الگوهای ریاضی و محاسباتی در تولید نرم افزار آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال مجموعه نرم افزارهای ریاضیات و آمار ورژن جدید -اورجینال
     

آموزش کارکردن با iBook Author برای ساختن یک کتاب الکترونیک آموزش ریاضی

استفاده از الگوهای ریاضی و محاسباتی برای نوشتن نرم افزارهای بهتر و سریعتر

آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال-شرح کامل به صورت صوت و تصویر

مجموعه ای ازنرم افزارها درزمینه مهندسی ریاضیات وآمار
-اتوران اختصاصی

     
10,000 تومان خرید آموزش ساخت یک کتاب الکترونیکی مالتی مدیا آموزش ریاضی در نرم افزار iBooks Author 10,000 تومان خرید آموزش کامل و کاربردی استفاده از ابزارها و الگوهای ریاضی و محاسباتی در تولید نرم افزار 12,900 تومان خرید آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال 16,000 تومان خرید مجموعه نرم افزارهای ریاضیات و آمار ورژن جدید -اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال نرم افزار Mathematics & Industrial - ریاضیات، آمار، مهندسی صنایع - همراه با راهنمای فارسی-اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی)-اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی) اورجینال
     

مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال

تخصصی ترین و قدرتمندترین نرم افزارهای آماری و محاسباتی
ابزارهای یادگیری ریاضیات

بازی‌های آموزشی ستاره طلایی گاج به شکل کیف مدرسه و به همراه هدایا

مجموعه بازی‌های آموزشی ستاره طلایی گاج که به شکل کیف مدرسه میباشد

     
34,000 تومان خرید مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال 16,000 تومان خرید نرم افزار Mathematics & Industrial - ریاضیات، آمار، مهندسی صنایع - همراه با راهنمای فارسی-اورجینال 18,000 تومان خرید مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی)-اورجینال 18,000 تومان خرید مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی) اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پیش دبستانی اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات سوم ابتدایی) اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پنجم ابتدایی) اورجینال مجموعه اول کتاب‌های مهندسی عمران؛ اصول و مبانی، استاتیک، مقاومت مصالح، ریاضیات و نرم‌افزارهای کاربردی
     

کاملترین نرم افزار آموزشی در قالب بازی های جذاب 
ویژه سنین 4 تا 6 سال

- ایجاد نظم فکری در دانش آموز و آموزش مدیریت در کارها با بازی مزرعه ی آروین

- ایجاد علاقه و کنجکاوی در دانش آموز برای یادگیری ریاضی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 420 کتاب در زمینه اصول و مبانی مهندسی عمران

     
18,000 تومان خرید مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پیش دبستانی اورجینال 18,000 تومان خرید مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات سوم ابتدایی) اورجینال 18,000 تومان خرید مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پنجم ابتدایی) اورجینال 36,000 تومان خرید مجموعه اول کتاب‌های مهندسی عمران؛ اصول و مبانی، استاتیک، مقاومت مصالح، ریاضیات و نرم‌افزارهای کاربردی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه دوم کتاب‌های سرمایه‌گذاری و امور مالی؛ ریاضیات و آمار مالی مجموعه سوم کتاب‌های ریاضیات؛ نرم‌افزارهای ریاضی مجموعه دوم کتاب‌های ریاضیات؛ محاسبات عددی مجموعه اول کتاب‌های ریاضیات؛ ریاضی مهندسی
     

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 240 کتاب ارزشمند در زمینه ریاضیات و آمار مالی

آرشیوی شامل بیش از 220 کتاب در زمینه نرم‌افزارهای تخصصی ریاضی، محاسبه و تحلیل

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 370 کتاب در زمینه محاسبات عددی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 550 کتاب در زمینه ریاضی مهندسی

     
36,000 تومان خرید مجموعه دوم کتاب‌های سرمایه‌گذاری و امور مالی؛ ریاضیات و آمار مالی 36,000 تومان خرید مجموعه سوم کتاب‌های ریاضیات؛ نرم‌افزارهای ریاضی 36,000 تومان خرید مجموعه دوم کتاب‌های ریاضیات؛ محاسبات عددی 36,000 تومان خرید مجموعه اول کتاب‌های ریاضیات؛ ریاضی مهندسی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه دوم کتاب‌های آمار؛ آمار ریاضی مجموعه اول کتاب‌های مهندسی مکانیک؛ اصول و مبانی، ریاضیات و فیزیک، مکانیک کلاسیک مجموعه سوم کتابهای فیزیک؛ فیزیک محاسباتی، فیزیک ریاضی، مسائل و حل مسائل آموزش کاربردی 13 Maple-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال
     

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 540 کتاب در زمینه آمار ریاضی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 260 کتاب در زمینه اصول و مبانی مهندسی مکانیک

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از ۳۶۰ کتاب در زمینه ریاضیات و محاسبات فیزیک

-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال-بیش از11ساعت مطالب آموزشی+مثالهای کاربردی

     
36,000 تومان خرید مجموعه دوم کتاب‌های آمار؛ آمار ریاضی 36,000 تومان خرید مجموعه اول کتاب‌های مهندسی مکانیک؛ اصول و مبانی، ریاضیات و فیزیک، مکانیک کلاسیک 36,000 تومان خرید مجموعه سوم کتابهای فیزیک؛ فیزیک محاسباتی، فیزیک ریاضی، مسائل و حل مسائل 7,500 تومان خرید آموزش کاربردی 13 Maple-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزارهای تخصصی مهندسی ریاضی و آمار-اورجینال نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال
     

نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال- فیلم آموزش نصب و فعالسازی

نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال- فیلم آموزش نصب و فعالسازی

اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان-اوجینال-مناسب کودکان 4 تا8 سال-

اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان-اوجینال-مناسب کودکان 4 تا8 سال-

     
10,300 تومان خرید نرم افزارهای تخصصی مهندسی ریاضی و آمار-اورجینال 6,900 تومان خرید نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال 6,900 تومان خرید اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال 6,900 تومان خرید اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال
     
     

  صفحه:

 
1 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code