ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی

نوشته شده در موضوع تدریس خصوصی در 25 دسامبر 2017

مسکن برای دانشجویان در انگلستان

 مقدمه

اگر شما دانشجوی خارجی هستید که جزء اتحادیه اروپا نیستید طبق قوانین مهاجرت بایستی بدون تکیه بر حمایتهای دولتی هزینه های مسکن خود را در زمان تحصیل بپردازید . اگر خانواده شما در انگلستان اقامت دارند بایستی امکانات کافی جهت اسکان شما وجود داشته باشد تا بتوانید با آنها زندگی کنید. وضعیت تحصیلی و سلامتی شما در صورت نامناسب بودن محل زندگی میتواند تحت تاثیر این شرایط قرار گیرد. بعضی از نقاط انگلستان با کمبود مسکن به خصوص برای دانشجویان مواجه است. بنابر این به سرعت بایستی تمهیدات لازم را جهت پیدا کردن مسکن به مجردی که در رشته مورد نظر پذیرفته شدید را انجام دهید . به خصوص اگر تصمیم دارید در زمان تحصیل خانواده خود را به انگلستان بیاورید.

قبل از اینکه کشور خود را ترک کنید از جهت محل سکونت در انگلستان اطمینان حاصل نمائید حتی اگر مسکن موقتی باشد.

به طور کلی 2 نوع مسکن برای دانشجویان در انگلستان  وجود دارد.

1 مکانهای مسکونی که توسط موسسه آموزشی در انگلستان که شما قرار است در آن جا تحصیل کنید اداره می شود و یا ممکن است با مشارکت شرکتهای خصوصی باشد.

2 مکانهای مسکونی که متعلق به شرکت های خصوصی است که می توانید خود آنها را بیابید و یا با کمک بخش مسکن دانشگاه – کالج – مدرسه آموزشی  به آنها دسترسی پیدا کرد.

مکانهای اقامت که توسط دانشگاه ارائه میشود ممکن است برای شما که تازه به انگلستان سفر می کنید مناسب باشد که این فرصت را به شما می دهد تا با دیگر دانشجویان و شرایط اجتماعی در محل تحصیل آشنا شوید.

 مکانهای اقامت که معمولا موسسه آموزشی فراهم می کنند به صورت زیر است :

Hall of Residence

 که شامل ساختمانهایی بزرگ با تعداد زیادی دانشجو است که در آن جا اقامت دارند و به صورت مشترک یا مجزا در اطاق های آن ساختمان زندگی می کنند . حمام و سرویس های بهداشتی معمولا مشترک است .البته بعضی از اطاق ها که به نام ensuite هستند سرویس بهداشتی و حمام در داخل اطاق دارند . خط تلفن در هر طبقه موجود است ولی در بعضی خوابگاهها هر اطاق یک خط تلفن وجود دارد و ممکن است خط اینترنت نیز داشته باشد . اطاق ها ممکن است به صورت دخترانه و پسرانه و یا اینکه مختلط باشد و ممکن است امکان سرو صبحانه و شام نیز داشته باشند catered که به آن اطلاق میشود و مستلزم پرداخت هزینه اضافی است و یا اینکه ممکن است self – catering باشد یعنی دانشجو خودش غذای خودش را خریداری و تهیه می کند استفاده از غذای خوبگاه مقرون به صرفه تر است اگر چه غذایی بسیار معمولی است و با غذای خانگی تفاوت داشته باشد .

خانه و آپارتمان Flats and houses

تعداد زیادی از مراکز آموزشی دارای امکانات رفاهی و مسکونی هستند که معمولا در نزدیکی موسسه آموزشی در انگلستان یا دانشگاه واقع شده است . امکان سرو غذا وجود ندارد و خود دانشجو بایستی غذای خود را تهیه نماید. البته در این نوع خوابگاهها , آشپزخانه مشترک وجود دارد . سرویس های بهداشتی نیز مشترک با دیگر دانشجویان است .

بعضی موسسات آموزشی لیست خانه هائی که امکان زندگی دانشجو با خانواده را دارند در اختیار دانشجو قرار میدهند ولی معمولا درخواست برای چنین مکانهای زیاد است .

چگونه می توان برای خوابگاه در انگلیس اقدام نمود ؟

در اکثر موارد جهت استفاده از خوابگاه دانشجویی بایستی با دانشگاه هماهنگی لازم را انجام داد که معمولا از طرف دانشگاه از دانشجو پرسیده می شود که آیا از خوابگاه دانشجویی استفاده می کند یا تصمیم دارد به صورت خصوصی محلی را اجاره نماید. که در صورت تمایل به استفاده از خوابگاه دانشجویی , دانشجو میبایستی فرم درخواست را تکمیل نماید. معمولا این فرم پس از دریافت پذیرش، توسط دانشگاه در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که محل اقامت دانشجو به همراه خانواده به خصوص با فرزندان گرانتر و پیدا کردن آن مشکل تر است که به این منظور بایستی زودتر اقدام کرد. لطفا از مسافرت با خانواده به انگلستان تا زمانی که محل اقامت خود را رزرو نکرده اید خودداری نمائید.

چه نوع امکانات خوابگاهی در انگلستان برای دانشجویان است؟

Purpose-built tyro accommodation

خوابگاه های دانشجوئی که توسط شرکتهای خصوصی اداره میشود. اطلاعات لازم در مورد این نوع خوابگاه ها از موسسه آموزشی میتوان بدست آورد.

Hostels

این نوع محلهای زندگی بوسیله سازمانهای خیریه اداره میشوند. بعضی از هاستلها امکانات خوابگاهی را برای دانشجویان مجرد و یا متاهل فراهم میکنند. غذا را معمولا در اختیار دانشجو قرار میدهند یا اینکه آشپزخانه جهت پخت و پز دارند تا دانشجو خود غذای خودش را تهیه نماید.

معمولا اقامت در هاستل این امکان را به دانشجو میدهد تا بتواند با محیط پیرامون تحصیل آشنا شود و تا زمانی که به دنبال فلت اجاره ای است در هاستل زندگی کند. در صورت تمایل به اقدام برای هاستل باید آن را از قبل رزرو نمائید و برای آن پیش پرداختی نیز بپردازید. در بعضی مناطق انگلستان  پیدا کردن هاستل مشکل است. اگر چه هاستل ها بیشتر در لندن فعالیت دارند.

 Lodgings- Host Family

اجاره یک اتاق در یک خانه است. در این خانه ها صاحب خانه نیز زندگی میکند. معمولا سرویس بهداشتی و حمام مشترک است. که در این شرایط بایستی با احترام به آداب و رسوم صاحب خانه در کنار آنها زندگی کرد. اگر صاحب خانه فرزند خردسال دارد شبها نیاز به محیطی بی سر و صدا دارند. غذا ممکن است توسط صاحب خانه فراهم شود یا اینکه خود بتوانید از امکانات آشپزخانه برای تهیه غذا استفاده نمائید.

Bedsits

یک اتاق است که این اطاق هم اطاق نشیمین و هم اطلاق خواب است. که ممکن است تعدای زیادی از این اطلاقها در یک ساختمان باشد و هر کدام یک دانشجو در آن زندگی کند. حتی ممکن است افرادی دیگری غیر از دانشجویان در آنجا سکونت داشته باشند. در این نوع محلها امکان آشپزی توسط دانشجو وجود ندارد. ممکن است یک آشپزخانه مشترک در ساختمان وجود داشته باشد. سرویس بهداشتی نیز مشترک است. خود بایستی اطاق خود را تمیز کنید و لباسهای خود را بشوئید. آزادی عمل شما در این نوع خوابگاه بیشتر است.

هیچگاه اطاقی را بدون دیدن آن نگیرید.

Flats and houses

بعد از مدتی که در انگلستان بودید ممکن است بخواهید با گروهی از دوستان خود فلت یا خانه ای را اجاره کنید. که هزینه های اجاره و برق و آب و گاز بین شما تقسیم میشود. این نوع مسکن به صورتی که گفته شد ارزانتر است.

البته پیدا کردن خانه های بزرگ مشکلتر است و در صورتی که خانه مبله نباشد خود بایستی وسایل آن را تهیه کنید.

توجه داشته باشید :

تا زمانی که از شرایط آن آگاه نشدید قرارداد را امضا نکنید. در صورتی که اطمینان ندارید کپی قرارداد را به اداره دانشجوئی و رفاهی دانشگاه برده از آنها کمک بگیرید. اداراتی که به این منظور میتوانید از آنجا مساعدت بگیرید به صورت است.

Accommodation bureau or gratification officer

Housing recommendation centre

A law centre or Citizens Advice Bureau

پیش پرداخت :

در صورتی که فلت یا خانه ای را اجاره میکنید و پیش پرداخت میپردازید صاحبخانه یا بنگاه بایستی اطلاعات قانونی لازم در مورد سپرده شما در مدت 14 روز به شما تحویل دهد که به نام Tenancy Deposit Protection خوانده میشود.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در انتهای دوره قرارداد بایستی در ابتدای قراداد با صاحبخانه یا بنگاه املاک در خصوص موارد مورد قرارداد توافق کامل داشته باشید .گاهی در ابتدای قرارداد از وسائل خانه لیستی تهیه میشود و یا عکس گرفته میشود.

چطور پیش پرداخت را در انتهای قرارداد پس بگیرم؟

در صورتی که پیش پرداخت شما تحت Tenancy Deposit Protection باشد ممکن است در باز پس گیری کمی تاخیر ایجاد شود .

مخصوصا اگر حساب بانکی شما در انتهای مدت اقامت در انگلستان بسته شده باشد که در این صورت سپرده (پیش پرداخت ) بایستی به حساب بانکی شما در خارج از انگلستان بازپرداخت شود که بابت این نقل و انتقال هزینه ای را نیز میبایست بپردازید. در هر صورت صاحبخانه بایستی در انتهای قرارداد پیش پرداخت را به شما برگرداند مگر اینکه مورد بحث قانونی باشد. در صورتی که قرارداد قبل از 6 آوریل 2007 باشد و فکر میکنید باید پیش پرداخت به شما بازگردانده شود میتوانید توصیه های لازم را از اتحادیه دانشجوئی و یا ادارات زیر بگیرید.

Accommodation bureau or gratification officer

Housing recommendation centre

A law centre or Citizens Advice Bureau

 Guarantor ضامن معتبر

در صورت تمایل متقاضی به اجاره مسکن خصوصی، این احتمال وجود دارد که علاوه بر پیش پرداخت، نیز به یک ضامن معتبر و ساکن انگرلستن برای تایید متقاضی وجود داشته باشد.

مالیات منازل مسکونی در انگلستان Council Tax

Council Tax در حقیقت سیستم مالیاتی محلی است که این مالیات توسط مسولین محلی دریافت میشود. طبق قانون بایستی برای منازل مسکونی نیز در انگلستان مالیات پرداخت شود مگر اینکه طبق قانون ، بخشودگی داشته باشد. دانشجویانی که به صورت تمام وقت تحصیل میکنند یا در خوابگاه دانشجویی زندگی میکنند از پرداخت این نوع مالیات بخشوده شده اند. برای اطلاعات بیشتر در مورد کانسیل تاکس (مالیات) با موسسه آموزشی یا دانشگاهی که در آن در حال تحصیل هستید تماس بگیرید.

چه نوع امکانات خوابگاهی موقت در انگلستان میتوان یافت؟

Hostels and guest-houses

مهمانخانهHostel یا گست هوس Guest residence  شبیه به هتلها هستند ولی به جای داشتن رستوران , سالنی برای سرو غذا است که نوع غذای خود را نیز نمیتوانید انتخاب کنید. زندگی در هتل برای مدت طولانی بسیار گران است و بیشتر به منظور اقامت موقت از آنها استفاده میشود که میتوان آنها را قبل از آمدن به انگلستان رزرو کرد.

چطور به دنبال محل مسکونی در  انگلستان بگردید؟

1. مسکن خصوصی:

– استفاده از اینترنت به عنوان مثال

www.rightmove.co.uk

www.zoopla.co.uk

www.findaproperty.com

– درخواست مساعدت از آژانس املاک

.2 خوابگاه دانشجویی:

بهترین روش گرفتن مساعدت از اداره رفاه دانشگاه یا موسسه آموزشی است . اتحادیه دانشجوئی نیز میتوانید شما را یاری دهد. معمولا آنها لیستی از خانه هائی که دانشجویان میتوانند از آنها استفاده کنند دارند. حتی در بعضی موارد به شما در تحقیق در مورد مسکن مورد نظر کمک خواهند کرد تا از مشکلات احتمالی که ممکن است در آینده برای دانشجو پیش آید جلوگیری کنند.

بیمه : Insurance

زمانی که خانه را اجاره کردید میتوانید آن را در مقابل دزدی – آتش سوزی و حوادث بیمه نمائید. شرکتهای زیادی در زمینه بیمه در انگلستان فعالیت دارند

 

درباره نظام تحصیلی بریتانیا و انگلستان
سیستم آموزشی در انگلستان به چهار بخش مختلف تقسیم شده است
Primary Education
Secondary Education
Further Education
Higher Education
بطور قانونی بچه ها در انگلستان بایستی جهت تحصیل دوره ابتدائی و دبیرستان را بگذرانند که از سن 5 سالگی شروع و تا 16 سالگی ادامه دارد
سیستم آموزشی در انگلستان به چهار Key Stage به صورت زیر تقسیم شده است
• Key Stage 1 – 5 to 7 years aged – مدرسه ابتدائی
• Key Stage 2 – 7 to 11 years aged – مدرسه ابتدائی
• Key Stage 3 – 11 to 14 years aged – دبیرستان
• Key Stage 4 – 14 to 16 years aged – دبیرستان
در سن 11 سالگی دانش آموزان به دبیرستان برای تکمیل Key Stage 3 و 4 میروند.
دانش آموزان در پایان هر Key Stage ارزیابی میشوند. مهمترین ارزیابی در سن 16 سالگی انجام میشود درست زمانی که دانش آموزان در حال انجام GCSE’s و یا دیپلم در دوره دبیرستانی خود هستند.
زمانی که دانش آموز دوره جی سی ای ای را گذراند میتوانند برای ادامه تحصیل و سپس تحصیلات بالاتر اقدام نمایند و یا اینکه بعد از اتمام دبیرستان مستقیما جذب بازار کار شوند.
توضیحات کاملتری در مورد چار بخش سیستم آموزشی در انگلستان در ذیل آمده است:
آموزش ابتدائی = Primary Education
آموزش ابتدائی در انگلستان از سن 5 سالگی شروع میشود و تا سن اا سالگی ادامه دارد که شامل Key Stage 1 و Key Stage 2 است.
آموزش متوسطه = Secondary Education
از سن 11 تا 16 سالگی دانش آموزان به دبیرستان رفته و Key Stage 3 و 4 را انجام میدهند.که در حقیقت خود را برای رفتن به مرحله GCSE’s آماده میکنند
مدرسه ابتدائی و متوسطه برای دانش آموزان در انگلستان اجباری است. بعد از سن 16 سالگی تخصیل در انگلستان اختیاری است.
آموزش تکمیلی = Further Education
زمانی که دانش آموز دوره متوسطه را به پایان رسانید میتوانند برای تحصیلات تکمیلی برای دوره A-Levels – GNVQ’s , BTEC’s یا دورههای مشابه اقدام کنند.
A-Levels = Advanced Levels
GNVQ’s = General National Vocational Qualification
BTEC’s = Business and Technology Education Council
در انگلستان دانش آموزانی که فصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند بایستی دوره تکمیلی بعد از دبیرستان را پشت سر گذارند.
تحصیلات عالی = Higher Education
از آنجا که اهمیت این بخش در این سایت بیشتر از بقیه سطوح آموزشی ذکر شده است ,سعی شده تا در این قسمت اطلاعات بیشتر با جزییات دقیقتری داده شود. واین که تحصیلات عالی برای دانشجویان خارجی در انگلستان به چه صورت است.
اغلب دانش اموزان خارجی که به قصد تحصیل به انگلستان میایند مستقیما و به شرط اینکه تحصیلات متوسطه را در کشور خود (معادل انگلستان) با موفقیت به پایان رسانده باشند , به سیستم آموزش عالی این کشور وارد میشوند.
پیش نیاز جهت ورود به سیستم آموزش عالی انگلستان
هر سطح آموزشی در انگلستان نیازمندیهای منحصر به فرد خود را دارد که بایستی دانش آموز واجد شرایط باشد تا بتواند به آن دوره راه یابد.
لازم به ذکر است سیستم آموزشی در اسکاتلند با انگلستان تفاوت داشته و به لحاظ ساختاری با سیستم آموزشی انگلستان متفاوت است.
سیستم آموزشی در انگلستان:
در زیر تفاوتهای اساسی سیستم آموزشی در انگلستان و آمریکا توضیح داده شده است. از جمله اطلاعاتی در زمینه چهارچوب آموزشی – سطوح آموزشی- امتحانات و منابع مورد نیاز داده شده است.
Primary and Secondary (K-12) Education
سطوح آموزشی ابتدائی و متوسطه
در انگلستان حدود 90% از دانش آموزان در مدارس عمومی (دولتی) تحصیل میکنند.
Publicly-Funded State Schools
مدارس عمومی (دولتی)
حدود 8.5 میلیون دانش آموز در 30 هزار مدرسه در انگلستان و ولز درس میخوانند. در اسکاتلند 830000 دانش آموز در حدود 5000 مدرسه تحصیل میکنند که این شامل مدارس آمادگی (کودکستان) و دیگر مدارس است. در ایرلند شمالی 350 هزار دانش آموز در 1300 مدرسه در حال تحصیلند.
مدارس ابتدائی معمولا دخترانه و پسرانه (مختلط) است ولی مدارس متوسطه ممکن است مختلط یا مجزا باشد.
مدارس غیر مختلط = Single-Sex School
مدارس مختلط = Co-Educational School
مدیریت آموزشی در انگلستان , ولز و اسکاتلند به عهده مسئولین محلی آموزشی است.

Local Education Authority
مسئولین محلی آموزشی
در ایرلند شمالی مدارس به صورت وسیعی به وسیله دارائیهای ملی از طریق 5 برد آموزشی و کتابخانه ای اداره میشوند.
چهار چوب آموزشی در انگلستان , ولز و ایرلند شمالی:
طبق قانون افراد 5 تا 16 ساله بایستی بتوانند از آموزش تمام وقت بهره ببرند. چهار چوب آموزشی در انگلستان در سال 1992 عنوان گردید و کلیه مدارس دولتی موظف به اجرای آن هستد. اگر چه مدارس دولتی ملزم به اجرای آن نیستند. هسته مرکزی چهارچوب آموزشی شامل: انگلیسی , ریاضیات , و علوم است.در ولز زبان ولزی یا ولش هسته مرکزی این چهارچوب آموزشی است. دروس پایه شامل طراحی و تکنولوژی , اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات , تاریخ , جغرافیا , زبانهای مدرن خارجی , موسیقی , هنر و طراحی , ورزش , علوم مذهبی و شهروندی است.
اسکاتلند نیز چهارچوبی مشابه را دنبال میکند. اگر چه مدارس میتوانند عناصری اضافه بر این چهار چوب نیز بر اساس نیاز دانش آموزان خود داشته باشند. این چهارچوب شامل زبان ایرلندی در مدارسی که به زبان ایرلندی تکلم میکنند نیز میباشد. بعد از 5 سال آموزش متوسطه از دانش اموزان امتخاناتی در درسهای مختلف امتحاناتی گرفته میشود. که این امتحانات در سطح GCSE’s است. GCSE’s در واقع یک امتحان است که هر درس جداگانه امتحان گرفته میشود و از طرف افراد غیر وابسته ارزیابی و نمره داده میشود. دانش آموزان معمولا تا ده درس از دروس (حد بالا و پایین ندارد) GCSE’s که شامل دروس مختلف از جمله ریاضی و زبان انگلیسی را بایستی بگذرانند. بعد از GCSE’s ممکن است دانش آموزان مدرسه را رها کرده یا اینکه جهت ادامه تحصیل در کالجهای فنی حرفه ای اقدام نمایند. و یا اینکه ممکن است دوره های دیگری به نام AS Level در دوره متوسطه را بگذرانند که یک سال طول میکشد. بعد از 2 سال تحصیل دانش آموزان ممکن است دوره A-Levels را بگذرانند که در حقیقت پیش نیاز و دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه در انگلستان است.
اسکاتلند :
اسکاتلند سیستم و چهارچوب آموزشی مخصوص به خود و متفاوت از انگلستان , ولز و ایرلند شمالی را دارد. بعد از 7 سال آموزش ابتدائی و چهار سال آموزش متوسطه که هر دو اجباری هم هستند دانش اموزان در سن 15 تا 16 سالگی میبایست مدرک آموزشی اسکاتلند بگیرند که به آن SCE اطلاق میشود.این گواهینامه در کل انگلستان معادل GCSE’s و قابل قبول برای ورودی به دانشگاه است.
Scottish Certificate of Education (SCE) = در اسکاتلند
GCSE – A-levels در انگلستان
ریز نمرات و رتبه ها:
مفهوم ریز نمرات در آمریکا متفاوت از انگلستان است و در انگلستان واژه ریز نمره ای که در آمریکا استفاده میشود نا آشنا است. در انگلستان دانش آموزان صرفا در سالی که در آن تحصیل میکنند رتبه بندی نمیشوند. در حال حاضر سیستم و استاندارد ها نتیجه امتحانات زیر هستند .
GCSE
SCE
AS
A-Level examination
به طور کلی روش مرسومی جهت معادل کردن مدارک آموزشی ابتدائی و متوسطه برای کشور انگلستان و آمریکا نیست. سیستم آموزشی کاملا متفاوت و مقایسه آنها بایستی به صورت مشروط باشد. اگر چه به طور کلی 5 GCSE’s در انگلستان و گواهینامه آموزشی SCE در اسکاتلند معادل دیپلم از مدارس آمریکا است.
آموزش بعد از دروره متوسطه و آموزش عالی:
Post-secondary and Higher Education
تقریبا 1.8 میلیون دانش آموز در انگلستان در سطح آموزش عالی در حال تحصیلند. حدود یک سوم در سن 18 سالگی به مراکز آموزشی تحصیلات راه پیدا میکنند. این امار در اسکاتلند 50% دانش آموزان است. تعداد دانشجویان بزرگسال که به صورت پاره وقت یا تمام وقت در دانشگاه تحصیل میکنند رو به رشد است. تحصیلات بالاتر یکی از اولویتهای دولت است با این امید که در سال 2010 میزان 50% از افراد در سن 18 تا 30 سالگی جذب این مراکز تحصیلی شوند.
تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی در انگلستان , ولز و ایرلند شمالی مدت 3 سال به طول می انجامد در حالی که در دانشگاه های اسکاتلند 4 سال است در سطوح فوق لیسانس این مدت یکسال و دوره فوق لیسانس ریسرچ مدت 2 سال و دور ه دکتری مدت 3 سال به طول می انجامد .
دوره های حرفه ای شبیه پزشکی , دامپزشکی , حقوق و آموزگاری معمولا مدت 5 سال به طول می انجامد.
آموزش متوسطه در انگلستان
آموزش متوسطه در انگلستان از سن11 سالگی شروع میشود. اگر چه این عمومیت ندارد در بعضی قسمتهای انگلستان از سن 12 یا 13 سالگی شروع میشود.
برای دانش آموزان خارجی که برای تحصیل در سطح متوسطه به انگلستان میایند میتوانند در سن 11 سالگی در این سطح شرکت کنند یا اینکه منتظر بمانند تا در سن 13 سالگی شروع کنند و قبل از اینکه GCSE’s که دو سال است را شروع کنند و قبل از آن یک سال در مدرسه درس بخوانند. دوره GCSE’s از 14 تا 16 سالگی انجام میشود. از سن 11 تا 14 سالگی دانش آموزان در درسهای موسیقی ریاضی علوم و انگلیسی و غیره شرکت کرده و زمانی که به سن 14 سالگی رسیدند در واقع وارد اولین سال دوره GCSE’s یا معادل SCE در اسکاتلند می شوند . GCSE’s در واقع امتحاناتی است که دانش و مهارتهای دانش آموز را در دروس زیر ارزیابی می کند . اغلب مدارس روش های مشابه را دنبال میکنند ( زمانی که دآنش آموزان دوره GCSE’s را انجام می دهند که این دروس شامل ریاضی , انگلیسی و علوم ( به صورت ترکیبی از زیست شناسی , شیمی و فیزیک است
English – Maths – Sciences (either total or apart Biology, Chemistry and Physics)
دانش آموزان معمولا تعدادی دروس شامل چهار , پنج درس دیگر را به صورت اضافی انتخاب می کنند و این دروس شامل : زبان فرانسه , آلمانی , مطالعات تجاری , طراحی و تکنولوژی , موسیقی , علوم ورزشی , جغرافیا , تاریخ و دروس دیگری میتواند باشند . در مدارس عمومی دانش آموزان معمولا 5 تا 10 GCSE’s را بر اساس توانایی خود انتخاب می کنند در مدارس خصوصی ممکن است تعداد این دروس 11 یا 12 درس باشد که بیشتر بر روی دروس مرتبط با دانشگاهی تا دروس هنری تمرکز دارند .
GCSE’s مدت دو سال طول می کشد و به صورت اجباری برای دانش آموزان در انگلستان نمره داده می شود. زمانی که دانش آموز دوره GCSE’s را با موفقیت پشت سر گذاشت دو راه دارد یکی اینکه جهت تحصیلات بالاتر اقدام کند یا اینکه مدرسه را رها و به دنبال کار برود.
سیستم آموزشی پیش دانشگاهی
Further Education System
وقتی دانش آموزان در انگلستان به سن 16 سالگی رسیدند و دوره GCSE’s را با موفقیت پشت سر گذارندند میتوانند راه های زیر را انتخاب کنند
1 – دنبال کار بروند
2 – به دنبال تحصیل بیشتر رفته
3 – جهت شرکت در دوره های فنی حرفه ای اقدام کنند.
Find work – Academic Qualifications – Vocational Qualifications
اگر دانش آموزان تصمیم به ادامه تحصیل داشتند میتوانند جهت شرکت در دوره های دانشگاهی و یا دوره های فنی حرفه ایی اقدام نمایند .
تحصیلات دانشگاهی:

Academic Qualifications
اغلب مدارس در انگلستان دوره هائی را به نام 6 فرم جهت دانش آموزانی که GCSE’s را تکمیل کرده اند برگزار میکنند. کالجها زیادی هستند که این دوره را برای دانش آموزانی که در مدرسه خود 6 فرم را ندارند برگزار میکنند. در انگلستان دانش آموزان معمولا A-Levels را انجام میدهند که پیش نیاز برای راهیابی به تحصیلات دانشگاهی است.
A-Levels مانند GCSE’s به مدت 2 سال طول میکشد که به 2 صورت است:
A-Levels کامل = دوره Full A-levels
A-Levels از 6 قسمت و AS Level از 3 قسمت تشکیل شده است.
دانش اموزان عموما 2 تا 3 A-Levels را میگیرند و بسته به توانائیهای تحصیلی ممکن است A-Levels بیشتری را بگیرند. دانش آموزان مدارس عیر دولتی ممکن است تا 5 A-Levels را بگیرند.
دوره Baccalaureate International در انگلستان در بیشتر مدارس به عنوان جایگزینی برای A-Levels ارائه میشود.
رشته های فنی حرفه ای:
Vocational Qualifications
دانش اموزانی که در پی ادامه تصیل رفتن به دانشگاه نیستند میتوانند تحصیلات خود را به تحصیل در دوره های فنی حرفه ای ادامه دهند. این دوره ها شامل:
BTEC Awards
National Vocational Qualification (NVQ)
City and Guilds Qualification
Apprenticeships
اغلب دانش آموزان خارجی که به انگلستان جهت تحصیل میایند این هدف دارند تا بتوانند در دوره های دانشگاهی شرکت کنند.
تحصیلات عالی
Higher Education System
در انگلستان به دلیل وجود صدها دانشگاه امکان تحصیل برای دانش آموزان در رشته های مختلف چه برای داش آموزان خود و چه دانش آموزان خارجی ( بین المللی) را فراهم نموده است. در انگلستان یک سوم دانش آموزان به شکلی به تحصیلات عالی راه میابند که در اسکاتلند این رقم 50% کل دانش اموزان اسکاتلندی است که این امر باعث رقابت شدیدی بین دانش آموزان شده که توصیه میشود تا در فرصت مناسب و سریع جهت ثبت نام اقدام نمایند. در انگستان اغلب دوره های کارشناسی 3 ساله است اگر چه دوره هایی به نام دوره های ساندویچی در حال افزایش بوده که چهار سال است ( شامل سه سال تحصیل و یک سال تجربه کاری است). در حالی که اغلب دوره های کارشناسی در اسکاتلند 4 ساله است.

 

درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس

کلیه کسانی که قصد مسافرت به انگلستان دارند برای ادامه تحصیل در انگلیس بایستی قبل از ورود به انگلستان جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان از مراکز صدور ویزا درخواست روادید دهند

مراکز درخواست ویزا چیست؟

مراکز درخواست ویزای تحصیلی انگلستان مکان هایی درکشورهای مختلف دنیا هستند که ویزای ورود به انگلستان را برای ادامه تحصیل در انگلیس صادر مینمایند.مراکز ویزا در شهرهای مختلف در سراسر دنیا برای دسترسی بهتر قرار دارند. سفارت بریتانیا با بررسی پرونده متقاضی, تصمیم گیرنده اعطای ویزا هستند. در بعضی موارد ممکن است مدارک بیشتری از طرف این مراکز از فرد متقاضی ویزای تحصیلی انگلستان درخواست شود

 هزینه های درخواست ویزای تحصیلی انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس

در بخش هزینه های ویزا کلیه توضیحات لازم داده شده است. لازم به ذکر است که این هزینه ها ممکن است تغییر یابند. این هزینه به صورت واحد پولی آن کشور است  که در ایران به ریال دریافت میشود. هزینه درخواست ویزا چون جهت پروسه بوده  معمولا غیر قابل استرداد است

ویزای انگلستان فقط از طریق سفارت انگلستان و مراکز صدور ویزا در خارج از کشور صادر میشود. اگر برای مسافرت به انگلستان  نیاز به ویزای انگلستان دارید بایستی قبل از سفر آن را درخواست دهید

آیا ممکن است برای درخواست ویزای تحصیلی انگلستان با من مصاحبه شود؟

زمانی که مامور صدور  ویزا نتواند در عدم حضور متقاضی تصمیم جهت صدور  ویزای فرد بگیرد ممکن است از شخص خواسته شود تا  جهت مصاحبه حضور یابد

اطلاعات بیومتریک چیست ؟

کلیه متقاضیان ویزای انگلستان , بایستی اطلاعات بیومتریک خود را در اختیار سفارت یا مراکز ویزا قرار دهند. این اطلاعات شامل اسکن ده انگشت دست و عکس دیجیتالی از متقاضی است

درخواست ویزای انگلستان تا زمانی که این اطلاعات بیومتریک داده نشود مورد  بررسی سفارت قرار نخواهد گرفت. اسکن انگشتان به صورت الکترونیکی انجام و از جوهر و یا مواد شیمیائی استفاده نمیشود. عکس دیجیتالی نیز در همان زمان از فرد گرفته میشود . گرفتن اثر انگشت و عکس دیجیتالی بیشتر از 5 دقیقه طول نحواهد کشید

متقاضی بایستی زمان مراجعه حنا و یا زخم روی انگشتان نداشته باشد و همچنین زخم یا خون مردگی روی صورت نباشد. ( در غیر اینصورت بایستی زخم و خون مردگی بهبود یافته و تقاضای مجدد دهد). عکس ار کل صورت گرفته میشود و نباید عینک آفتابی زمان گرفت عکس به چشم داشت. کلاه به سر نداشته باشد (مگر اینکه بدلیل مسائل اجتماعی یا مذهبی سر را بپوشاند ولی صورت نباید پوشیده باشد). بچه های زیر 5 سال نیاز به دادن اطلاعات بیومتریک ندارند

آیا من برای مسافرت به انگلستان نیاز به ویزای انگلستان دارم؟

بعضی از ملیتها برای مسافرت به انگلستان نیاز به ویزای انگلستان  دارند. به این گونه افراد Visa Nationalاطلاق میشود. حتی گاهی افراد غیر National Visa هم نیاز به اخذ ویزای انگلستان دارند که این موضوع به دلیل مسافرت فرد به انگلستان بستگی دارد

مدارک ارائه شده به سفارت انگلستان میتوانند به  زبان محلی کشور باشد به شرطی که خلاصه انگلیسی داشته باشند. ممکن است متقاضی نیاز به ارائه ترجمه رسمی مدارک خود داشته باشد

مدارک جعلی و گمراه کننده

ارائه مدارک جعلی و گمراه کننده و یا عدم ارائه اطلاعات لازم و صحیح در پروسه تقاضای ویزا (در فرم تقاضا و بعد از آن ) دلیل برای مردود شدن تقاضای متقاضی خواهد بود. در این صورت ممکن است برای مدت ده سال از دادن ویزای انگلستان بدلیل استفاده از فریب به متقاضی خودداری شود

آیا میتوان با ویزای دانشجوئی به انگلستان مسافرت کرد  و بطور دائم در آنجا زندگی کرد؟

خیر- اگر شما ملیت بریتانیائی ندارید و جز اتحادیه اقتصادی اروپا نیستید و یا ملیت سویسی ندارید و میخواهید در انگلستان به صورت دائم اقامت کنید بایستی طبق قوانین مهاجرتی انگلستان واجد شرایط باشید

چقدر طول میکشد تا ویزای انگلستان را گرفت؟

این زمان بسته به نوبتی است که به متقاضی ویزای انگلستان از طرف سفارت داده میشود .در صورت نیاز به مصاحبه ممکن است این زمان طولانی تر باشد

: بعد از دریافت ویزای انگلستان

اگر تاریخ سفر من به تعویق افتاد آیا میتوانم تاریخ انقضای ویزا را تغبییر دهم؟

خیر– به جز در مواردی خاص که تشخیص آن با افسر اداره مهاجرت است  میتوان تاریخ انقضای ویزای انگلستان را تا مدت 3 ماه افزایش داد به شرطی که در شرایط شما تغییری ایجاد نشده باشد. در غیر اینصورت بایستی برای ویزا مجددا اقدام کرد

نبایستی دانسته یا ندانسته اطلاعات اشتباه جهت درخواست تقاضای ویزای انگلستان  داده باشید. و نباید در شرایط  و دلیل شما برای رفتن به انگلستان از زمان صدور ویزا تغییری ایجاد شده باشد. در صورت دادن اطلاعات نادرست درخواست شما رد خواهد شد و به دلیل استفاده از فریب ممکن  است از صدور ویزای انگلستان برای شما به مدت 10 سال خودداری شود

آیا نیاز است مدارک خود را به انگلستان با خودم بیاورم؟

در زمان ورود به انگلستان  ممکن است از شما سوالاتی در فرودگاه یا ورودی به این کشور پرسیده شود و دلایل آمدن شما به انگلستان را جویا شوند. این اطلاعات معمولا شامل ارائه بلیط سفر و مدارک مالی و نامه دانشگاه یا مدرسه ای که قرار است در آنجا تحصیل کنید . این مدارک بایستی در کیف دستی شما باشد و در صورت نیاز به افسر گذرنامه نشان دهید

: اگر ویزا و یا گذرنامه شما مفقود شد

در ابتدا بایستی برای گذرنامه خود اقدام کرده و دوباره جهت ویزای انگلستان درخواست داده شود.همچنین بایستی برگه ای از پلیس به عنوان مدرکی دال بر مفقود شدن گذرنامه و ویزای خود داشته باشید. هزینه تقاضا را بایستی دوباره بپردازید و مدارک لازم را جهت درخواست ویزا مجددا ارائه نمائید

آیا میتوان ویزای خود را برای  هر بار ورود به انگلستان استفاده کرد؟

ویزای انگلستان معمولا برای ورود به این کشور در دفعات متعدد تا زمانی که تاریخ انقضای ویزا نشان داده شده صادر میشوند.در بعضی موارد نمیتوان از ویزای انگلستان  برای ورود به این کشور به دفعات استفاده نمود

اگر دلیل رفتن شما به انگلستان  تغییر پیدا کرد؟

معمولا هر ویزا برای هدف خاصی صادر میشود. اگر دلیل رفتن شما به انگلستان  تغییر کرد بایستی مرکزی که ویزای شما را صادر کرده در جریان تغییر شرایط  گذاشته شود. ممکن است از شما خواسته شود تا تقاضای دیگری جهت ویزا ارائه دهید

چه مدت میتوان در انگلستان  ماند؟

آخرین روزی که شما میتوانید وارد انگلستان شوید و یا در انگلستان بمانید به عنوان تاریخ انقضای ویزای شماست که در روی ویزا قید شده است

آخرین تاریخی که میتوان با ویزای خود به انگلستان بیایم چه زمانی است؟

تاریخ انقضای روی ویزا آخرین تاریخی است که شما میتوانید به انگلستان وارد شوید. در نظر داشته باشید آن تاریخ  نیز آخرین تاریخی است که به شما اجازه داده میشود تا در انگلستان بمانید

آیا داشتن ویزا به منزله ورود من به  انگلستان است؟

در صورتی که  ویزای انگلستان داشته باشید و موارد فوق رعایت شده باشد ورود شما به انگلستان با ویزا نباید مشکلی داشته باشد

: هزینه های درخواست صدور ویزا قابل پرداخت به سفارت انگلستان

هزینه های صدور ویزا , قابل پرداخت به سفارت جهت درخواست ویزای دانشجوئی انگلستان در زمان تحویل مدارک به سفارت

مبالغ صدور ویزا به ریال (واحد پولی ایران) بایستی به سفارت پرداخت شود. این مبالغ ممکن است تغییر یابد

هزینه درخواست ویزا جهت فرزندان , همسر و بستگان متقاضی اصلی که قصد رفتن به انگلستان به عنوان همراه را دارند با متقاضی اصلی به یک اندازه بوده حتی اگر در گذرنامه متقاضی اصلی باشند

مبالغ فوق  که به عنوان هزینه بررسی درخواست ویزا از طرف متقاضی به سفارت

پرداخت میشود  غیر قابل استرداد است

 

هزینه های تحصیلی در انگلستان جهت ادامه تحصیل در انگلیس

قبل از هر گونه توضیح لطفا به دو واژه زیر توجه نماتید.

دانشجوی خانگی  انگلستان Home Student

  دانشجوی خارجی در انگلستان Overseas Student=

ادامه تحصیل در انگلیس وزارت آموزش در انگلستان , اداره اجرائی در اسکاتلند و مجلس حکومتی در ولز و مجلس ایرلند شمالی تصمیم میگیرند کدام یک از دانشجویان میتوانند هزینه های تحصیلی در انگلستان  را به عنوانHome Student بپردازند.حتی برای دانشجویان خانگی رده بندی های متفاوتی است. که در ذیل توضیح داده شده است.

آیا من به عنوان دانشجوی خارجی میتوانم هزینه های تحصیلی در انگلستان برای  ادامه تحصیل در انگلیس را مانند دانشجویان خانگی بپردازم؟

در شرایط زیر دانشجو میتواند برای ادامه تحصیل در انگلیسهزینه های تحصیلی در انگلستان را مانند Home Student بپردازد.

* دارای ملیت کشوری در اتحادیه اروپا باشد یا اینکه متقاضی یا اعضای خانواده فردی باشد که ملیت آن فرد جز اتحادیه اروپا باشد.
* جز اتحادیه افتصادی اروپا و یا کارگران سویسی باشد یا اعضای خانواده چنین فردی باشد.
* پناهنده باشد.
* فرزند فردی با ملیت سویسی باشد.
* فرزند کارگری به ملیت ترکیه در انگلستان باشد.
* بودن در انگلستان برای مدت 3 سال به خودی خود به معنای استفاده از امکانات Home Student نیست.

معمولا مدارک تحصیلی درانگلستان به صورت زیر تقسیم بندی میشوند.

Qualification Type and Level

Undergraduate students
Postgraduate students
MBA
Taught degree
Diploma
Certificate
Research degree

هزینه های تحصیلی در انگلستان  ادامه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان خارجی در دوره های مختلف زبان انگلیسی صورت زیر است:

 

در جدول زیر هزینه های تحصیلی در انگلستان برای  ادامه تحصیل در انگلیس به صورت تقریبی درج شده است و این هزینه ها بسته به دانشگاه , موسسه آموزشی و یا شهری که موسسه در آن واقع شده است متفاوت است.

هزینه های تحصیلی در انگلستان جهت تحصیل در رشته های دانشگاهی :

هزینه های تحصیلی در انگلستان برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در انگلستان

هزینه های ادامه تحصیل در انگلستان   برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 24000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است. معمولا هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر است   هزینه های زندگی در شهرستان ها بطور متوسط 800 پوند و در لندن 1000 پوند محاسبه شده است

هزینه های تحصیلی در انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان خارجی از 2000 تا 18000 پوند در سال بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته متفاوت است  در سالهای 2012 و 2013 به آن ها اشاره شده است. معمولا هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر است.

بعد از تکمیل  فرم مشاوره تحصیلی  توسط شما اطلاعات دقیقتری در خصوص هزینه های تحصیلی در انگلیس برای شما ارسال خواهد شد.

در ماه آوریل سال 2009 از تعدادی از موسسات آموزشی عالی و کالجها در انگلستان دعوت شد تا در این آمارگیری که مربوط به هزینه های تحصیلی در انگلیس برای ادامه تحصیل در انگلستان در دوره های تمام وقت دانشجویان خارجی است شرکت نمایند.

90 موسسه عضو که 69% از کل اعضا را شامل میشوند این اطلاعات را فراهم نموده اند. هزینه های تحصیلی روند (گرد) به نزدیکترین صدگان شده اند. کمتر از 5% از اطلاعات جهت آنالیز بهتر از این آمار حذف شده اند. این آمارها و نمودارها بر اساس میزان هزینه های تحصیلی در انگلستان در رده های مختلف تحصیلی و نوع مدرک تحصیلی تهیه و تنظیم شده است. مواردی مانند تعداد کلاس مرتبط با دوره تحصیلی , آزمایشگاه یا کارگاه آموزشی ,برنامه های قبل از دوره های بالینی و در حین دوره های بالینی و دوره های دندانپزشکی نیز در این نموارها مد نظر گرفته شده است.

 

ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان و تحصیل در انگلیس

دوره های کارشناسی در انگلستان

Application Procedure for Undergraduate Courses Bachelor Degree Programmes

در این بخش توضیحاتی مختصر جهت دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های کارشناسی در  انگلستان  را دارند داده شده است.

دانش آموزان  برای ادامه تحصیل در انگلیس قبل از ورود به دانشگاه به مدت 13 سال در مقاطع ابتدائی و متوسطه تحصیل کرده و سپس به دانشگاه وارد میشوند.جهت معادل کردن این دوره برای دانشجویان از کشور های دیگر که سیستم آموزشی متفاوتی با تحصیل در انگلیس دارند و قصد ورود به دوره های کارشناسی در  انگلستان      جهت ادامه تحصیل در انگلیس  را دارند خواسته میشود تا در دوره های پیش دانشگاهی شرکت نمایند.

توضیحات کامل در مورد دوره های پیش دانشگاهی را در بخش مربوطه مطالعه نمائید.

متقاضی ورود به دوره های کارشناسی در انگلستان برای ادامه تحصیل در انگلیس میبایست دوره GCSE را با حداقل نمرات C گذرانده باشد.

شرایط ورود به دوره های کارشناسی در انگلستان و ادامه تحصیل در انگلستان :

ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات سال آخر دبیرستان الزامی است.این مدرک بایستی توسط مترجم رسمی ترجمه شده باشد در غیر اینصورت از طرف دانشگاه انگلیس مورد قبول نخواهد بود.

معمولا دانشگاه های انگلیس علاقه مندند تا وضعیت درسی و رفتار متقاضی را در زمان تحصیل در مقاطع قبلی بدانند بنابراین ریز نمرات شما در نتیجه اخذ پذیرش در انگلیس برای ادامه تحصیل در انگلستان اهمیت زیادی دارد.

از آنجا که هر رشته و یا دانشگاه در انگلستان شرایط خاص خود را دارد بعد از تکمیل فرم درخواست مشاوره تحصیلی برای ادامه تحصیل در انگلیس ، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت تا اطلاعات بیشتری از شرایط فردی شما کسب و راهنمائی های دقیقتری انجام شود.

فرم درخواست جهت شرکت در دوره های کارشناسی در انگلستان و تحصیل در انگلیس بایستی حداکثر تا قبل از 10 خرداد ماه تکمیل شود تا بتوان برای دوره های کارشناسی در انگلیس ترم آینده که در شهریور ماه شروع میشود اقدام نمود .هر چند در بعضی شرایط ، این زمان تا تیرماه ماه قابل تمدید است.

 IELTS در بعضی از دانشگاه های انگلستان از دانشجویان خارجی خواسته میشود تا قبل از ورود به دانشگاه در دوره های کارشناسی برای ادامه تحصیل در انگلستان ، امتحان آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارند و نتیجه آزمون آیلتس  را به دانشگاه ارائه دهند.اگر چه ممکن است مدارک دیگر زبان را نیز قبول نمایند.

معرفی نامه: Letter of Recommendation

برای ادامه تحصیل در انگلستان و تحصیل در انگلیس این نامه نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دارد

که در واقع نامه ای است که توسط فردی که متقاضی را در زمان تحصیل میشناسد نوشته و امضا میشود. نویسنده این نامه بایستی موقعیت خود را در نامه بنویسید (مثلا دبیر زیست شناسی) و این که برای چه مدتی و تا چه اندازه متقاضی را میشناخته  و دلایل توصیه تحصیل در آن رشته خاص برای متقاضی را عنوان نماید.

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه  انگلستان توسط ما ، فرم توصیه نامه به همراه مدارک پذیرش برای متقاضی ارسال خواهد شد.

معمولا  دو توصیه نامه نامه از طرف 2 معرف درخواست میشود.

اظهار نامه: Statement of Purpose

نوشتن اظهارنامه در زمان اخذ پذیرش تحصیلی در انگلیس نقش بسیار مهمی را دارد . چون معمولا مسئولین دانشگاه در عدم حضور دانشجو تصمیم به اعطای پذیرش تحصیلی میگیرند این مدرک در معرفی دانشجو و نهایتا در تصمیم گیری دانشگاه بسیار با اهمیت است که در آن نامه دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین دلایل کافی مبنی بر به پایان رساندن دوره تحصیلی نیز بایستی گنجانده شود.

دوره های کارشناسی ارشد

دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان

در این بخش توضیحاتی مختصر جهت دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند آمده است.

متقاضیان ادامه تحصیل در انگلیس در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان بایستی درخواست خود را بین یک سال تا4  ماه قبل از شروع تحصیل جهت ارائه به دانشگاه انگلیس برای ما ارسال نمایند.

از آنجا که هر دانشگاه شرایط ورودی خاص خود را دارد بایستی زمان کافی برای بررسی مدارک متقاضی و ارسال تقاضا به دانشگاه ( دانشگاه ها ) وجود داشته باشد.

شرایط عمومی جهت شرکت در کارشناسی ارشد در انگلستان :

ادامه تحصیل در انگلستان و تحصیل در انگلیس در جهت شرکت در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان  متقاضی بایستی مدرک دوره کارشناسی خود را داشته باشد. بعضی از دانشگاه های انگلستان مدارک دوره کارشناسی بعضی از کشورها را جهت ورود به دوره کارشناسی ارشد در انگلستان معتبر نمیدانند. بنابراین قبل از اقدام اخذ پذیرش مدارک دوره کارشناسی بایستی به معادل آن در انگلستان  تبدیل شود.

سوابق تحصیلی:

جهت اقدام برای ادامه تحصیل در انگلستان در دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان سوابق تحصیلی متقاضی مورد نیاز است و موفقیت آمیز بودن دوره های تحصیلی قبلی در نتیجه دادن پذیرش از طرف دانشگاه انگلیس اهمیت بسیاری دارد.

ریز نمرات: Transcript

دانشجویانی که تقاضای ادامه تحصیل در انگلیس در رشته های کارشناسی ارشد در انگلستان را دارند میبایست ریز نمرات خود ، از دوره تحصیلی دیپلم تا اتمام کارشناسی را ارائه نمایند. ریز نمرات بایستی توسط مترجم رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. بعضی از دانشگاه های انگلیس ممکن است تقاضای دو نسخه از ریز نمرات را نمایند.

 IELTS

برای ادامه تحصیل در انگلیس اغلب دانشگاهای انگلستان داشتن آیلتس موفقیت آمیز را به عنوان یکی از پیش نیازهای ورود به دوره هایکارشناسی ارشد در انگلستان از متقاضی درخواست میکنند. بعضی از دانشگاهای انگلستان ممکن است تافل را نیز بپذیرند. در صورتی که دانشجو تحصیلات قبلی خود را در محیطی نسبتا انگلیسی زبان گذرانده باشد و مدارکی دال بر تواناییهای خود در خصوص مهارتهایش در زبان انگلیسی ارائه نماید دانشگاه ممکن است او را از گذراندن امتحان آیلتس معاف کند.

GMAT : Graduate Management Admission Test

متقاضیان ادامه تحصیل در انگلستان در کارشناسی ارشد در انگلستان در رشته های مدیریتی مانند MBA, علاوه بر احراز شرایط عمومی و آیلتس ممکن است نیاز به گذراندن موفقیت آمیز امتحان GMAT نیز داشته باشند.

تجربه کاری : Work Experience

برای شرکت دربعضی از دوره های کارشناسی ارشد در انگلستان داشتن تجربه کاری به عنوان یک پیش نیاز است. برای مثال برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد MBA ، متقاضی نیاز به تجربه کاری حداقل 2 تا 3 سال دارد.

رزومه : Resume – (CV) Curriculum Vitae

برای ادامه تحصیل در انگلستان رزومه یکی از اجزای مهم برای تقاضای تحصیل در رشته های کارشناسی ارشد در انگلستان است. تهیه یک رزومه مناسب در نتیجه اعطای پذیرش تحصیلی در انگلیس اهمیت بسیار زیادی دارد. رزومه بایستی شامل اطلاعات دقیقی از متقاضی در زمینه های تحصیلی و کاری باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه رزومه مناسب فرم مشاوره تحصیلی را تکمیل نمائید.

معرفی نامه ( توصیه نامه) : Letter of Recommendation

برای ادامه تحصیل در انگلیس این نامه نقش بسیار مهمی را در اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان به خصوص در دوره های کارشناسی ارشد دارد.

که در واقع نامه ای است که توسط فردی که متقاضی را در زمان تحصیل میشناسد نوشته و امضا میشود. نویسنده این نامه بایستی موقعیت خود را در نامه بنویسید (مثلا استاد فیزیک) و قید کنید که برای چه مدتی و تا چه اندازه متقاضی را میشناسد و دلایل توصیه تحصیل در آن رشته خاص برای متقاضی را عنوان نماید.

بعد ازاخذ پذیرش از دانشگاهای انگلیس فرم توصیه نامه به همراه مدارک پذیرش برای متقاضی از طرف ما ارسال خواهد شد.

معمولا ارائه دو توصیه نامه از طرف 2 معرف توصیه میشود.

اظهار نامه: Statement of Purpose

برای ادامه تحصیل در انگلیس نوشتن اظهارنامه در زمان اخذ پذیرش تحصیلی دوره های کارشناسی ارشد نقش بسیار مهمی را دارد . چون معمولا مسئولین دانشگاه در عدم حضور دانشجو تصمیم به اعطای پذیرش تحصیلی میگیرند این مدرک در معرفی دانشجو و نهایتا در تصمیم گیری دانشگاه بسیار با اهمیت است که در آن نامه دلایل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی و همچنین دلایل کافی مبنی بر به پایان رساندن دوره توسط متقاضی بایستی گنجانده شود.

از موارد دیگر ارائه Essay است که در بعضی رشته ها نظیر MBA از اهمیت زیادی برخوردار است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا فرم مشاوره رایگان را تکمیل نموده و منتظر تماس از طرف همکاران ما باشید

 

سوانزی یکی‌ از شهرستانهای کشور ولز در کنار دریا واقع شده است، شهر  سوانزی در استان تاریخی گلامورگان واقع شده است، شهر دارای ساحلی شنی در جنوب غربیه سواحل ولز واقع شده، و شامل شبهه جزیره گاور و بلندیهای للیو، سوانزی دارای حدودا ۱۷۰۰۰۰ نفر سکنه می‌‌باشد و دومین شهر مهم بعد از کاردیف می‌‌باشد، در قرن ۱۹ که اوج انقلاب صنعتی بود شهر سوانزی مرکز مهم صنعتی مس جهان بشمار می‌‌آامد که در زمان اسم این شهر را کاپرپلیس گذاشته بودند

دانشگاه سوانزی دارای دانشکده ای‌ به نام سینگلتن پارک مشرف به دریا می‌‌باشد، قسمت مهندسی‌ این دانشگاه به عنوان یکی‌ از بهترین و خوش نام تریم مراکز مهندسی‌ در زمینهٔ کامپیوتر می‌‌باشد که پیشگام در طراحی مهندسی‌ و فنی‌ می‌باشد، مرکز فیزیک این دانشگاه بسیار معروف در قشمت تحقیق و پژوهش است، منجمله فیزیک هسته ای‌

تحصیل در سوانزی این امکان را به شما میدهد تا در رشتهای هم چون تاریخ، علوم کامپیوتر، زبان آلمانی‌ که جایزهٔ هم دریافت کرده. این دانشگاه در ساله ۲۰۰۵ برندهٔ جایزه بهتین تجربهٔ دانشجویی‌ را دریافت کرده، همچنین رشته‌های دیگری در  دانشگاهِ متروپل سوانزی و کالج گاور ارائه می‌‌شود

شما می توانید در تمام مقاطع دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در انگلستان از جمله کورس های لیسانس، فوق لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس اقدام کنید.

 

تحصیل در پورتسموث

شهر پورتسموث در ساحل جنوبیه انگلستان در استانِ نیو همشیر واقع شده است، پورتسموث تنها شهر جزیره‌ای انگلستان به حساب می‌‌آید، پورتسموث در فاصلهٔ ۱۰۳ کیلومتری جنوب غربیه لندن واقع شده و ۳۱ کیلومتر از سوت همپتون، این شهر به اونین یکی‌ از بنادر مهم انگلستان به حساب میاید که همواره مورد توجّه بوده است و خانهٔ بسیاری از کشتیها هم چون نوع جنگی  HMS، ماری رزا، لرد نیلسون HMS ویکتوری، با این که از روزهای اوج فاصله گرفته ولی‌ هم چنان مال استقرار نیروی دریایی سلطنتی و رویال کماندو‌های دریایی می‌باشد

یکی‌ دیگر از جاذبه‌های این شهر می‌توان که کشتی‌های مسافربری بین قاره‌ای اشاره کرد که سالیانه تعداد زیادی از  مسافران در این بندر به مسافرتهای دریای می روند، شهر پورتسموث دارای باشگاه فوتبال پورتسموث است که هردوی آنها به نام مستعار Pompey معروف هستند

برج سپیننکر Spinnaker  یکی‌ از جاذبه‌های جدید این شهر می‌باشد که هرساله تعداد زیادی از آن دیدن میکنند و یکی از سمبل‌های این شهر به حساب میاید این برج در محلهٔ قدیمیه HMS ورنن واقع شده که در کنار این برج مرکز خرید و رستوران ساخته شده هست که یکی‌ از مراکز تفریحی پورتسموث به شمار میاید

شهر پورتسموث دارای ۲۰۸۰۰۰ نفر جمعیت دارد و تنها شهر انگلستان به حساب میاد که تراکم جمعیتی در بسیار زیاد است، مناطق شهری این شعر شامل فرهم، پرتچرستر، گسپرت، هاون دارای مقام ۱۴ در سراسر انگلستان با جمعیت حدودا ۴۵۰۰۰۰ سکنه می‌‌باشد

شما می توانید در تمام مقاطع دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در انگلستان از جمله کورس های لیسانس، فوق لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس اقدام کنید.

 

لندن بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در منطقه انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. مرکز این شهر، باستانی است و به عنوان یکی از شهرهای تاریخی جهان محسوب می‌گردد. لندن در قرون وسطی، شهری کوچک و محدود به چند محله بوده است، ولی از چند قرن گذشته، به دلیل مراجعات فراوان به آن، گرداگردش ساخته شده و به شهری بسیار بزرگ تبدیل شده است.

امروزه این شهر به عنوان مهم ترین شهر انگلستان به شمار می‌آید و ساختار اداری بسیار گسترده‌ای دارد. همچنین شهردار لندن به عنوان شهردار نمونه انتخاب شده است.

یکی از مراکز مهم مسکونی شهر لندن، شهر باستانی این شهر است که امروزه دو میلیون نفر را در خود جا داده است. این شهر در سال ها پیش با کمک رومی‌ها ساخته شده است. بعد از ساخت شهر لندن، این شهر مرکز نهضت‌های بزرگ تاریخ بوده است. این گونه از رنسانس انگلیسی با پیشرفت‌های صنعتی و انقلابی و احیای زبان گوتیک همراه بوده است.

این شهر یکی از مراکز تجاری ، مالی و فرهنگی عمده در جهان است و تاثیر فراوانی در سیاست، آموزش و پرورش، سرگرمی، رسانه ها، معماری و هنر دارد.

لندن میزبان بازیهای المپیک ۱۹۰۸ و ۱۹۴۸ بود و قرار است بازیهای المپیک ۲۰۱۲ نیز در این شهر برگزار شود.

شهر لندن طبق آمارهای رسمی جمعیتی بالغ بر ٧,۵١٢,۴٠٠ نفر (در نیمه سال ۲۰۰۶) را در داخل محدوده شهری خود گنجانده است و به عنوان پرجمعیت ترین شهر در اتحادیه اروپا مطرح می‌شود. مساحت این شهر روز به روز افزایش می‌یابد، به طوری که امروزه شهر از محدوده خودش بزرگ تر شده است و جمعیتش به ٨,٢٧٨,٢۵١ نفر (در سال ٢٠٠١) رسیده است.

جمعیت منطقه پایتختی انگلستان بین ١٢ تا ١۴ میلیون نفر تخمین زده می‌شود. مردم شهر لندن به دلیل مهاجرت از نقاط مختلف به این شهر، دارای تمدن، فرهنگ، دین و آداب و رسوم خاص خود هستند، به طوری که امروزه ٣٠٠ زبان گوناگون در این شهر تلکم می‌شود.

این شهر یکی از قطب های حمل و نقل بین المللی در جهان است و دارای پنج فرودگاه بین المللی است که عبارت‌اند از فرودگاه بین‌المللی هیثرو، فرودگاه بین‌المللی گتویک، فرودگاه بین‌المللی استانستد، فرودگاه بین‌المللی لوتن، و فرودگاه سیتی.

لندن چهار مکان باستانی مهم دارد: این مکان ها در منطقه وست مینستر قرار گرفته اند. (الف) کلیسای باستانی مارگارت. (ب) برج لندن. (پ) روستای گرینویچ. (ت) کاخ و باغ سلطنتی.

شهر لندن پایتخت و بزرگترین شهربریتانیا با 8 میلیون نفر جمعیت در جنوب انگلستان واقع شده است. این شهراز نظرسیستم حمل نقل عمومی به 6 ناحیه تقسیم میشود.(ناحیه1 تا 6 ) حرکت وسایل نقلیه عمومی از سمت چپ میباشدودقتبه این موضوع و استفاده از محل مخصوص عابر پیاده باعث کاهش خطر تصادف می شود.

الف : تاکسی

تاکسی که محل توقف آن بیرون سالن انتظار فرودگاه هیترو است، حدودا با 50 تا70 پوند مسافر را به مرکز شهر می رساند. در صورتی که بارتان زیاد است و یا فکر می کنید که با مشکل محل اقامت خود را پیدا می کنید از تاکسی تلفنی که ارزانتر از تاکسی های سیاه رنگ است استفاده کنید.

ب : قطار زیر زمینی

با استفاده از قطار زیرزمینی نیز می توان از شهر لندن رفت و آمد کرد. مقداری فاصله بین سالن فرودگاه هیترو و ایستگاه قطار زیرزمینی هست که با داشتن چرخ دستی و بار کم مشکلی در حمل بار نخواهید داشت. ظاهرا ارزانترین وسیله برای رفتن به محل اقامت همین قطار زیرزمینی است.

در محل خرید بلیط قطار زیرزمینی نقشه مسیرهای آن را که مجانی است بردارید یا از مسئول فروش بلیط آن را درخواست نمایید. می توانید نقشه مسیر های اتوبوس های شهری را نیز از همان جا دریافت کنید. امکان دارد که در طول مسیر احتیاج به تغییر قطار داشته باشید ، که این کار را با کمک گرفتن از فروشندگان بلیط یا کارکنان ایستگاه و استفاده دقیق از نقشه ها به راحتی می توانید انجام دهید.

ج : اتوبوس

اتوبوسهای فرودگاه هیترو در مسیر های خاصی بین شهر لندن و فرودگاه رفت و آمد می کنند، قبل از استفاده از آن در مورد مسیر حرکت و مقصد خودتان مطمئن شوید.

اگر مجبور به استفاده زیاد از وسایل حمل و نقل عمومی هستید می توانید بلیط هفتگی، روزانه، یا ماهانه خریداری کنید که معمولا برای استفاده از اتوبوس شهری، قطار زیرزمینی و قطار داخل شهر دارای اعتبار است.

شایان ذکر است که هزینه بلیط های ماهانه و هفتگی به نسبت ارزانتر از بلیط روزانه است و اگر قصد دارید بعد از ساعت نه و نیم از قطار زیرزمینی استفاده کنید بلیط های روزانه رفت و برگشت ارزانتر و مناسب تر از رفت و برگشت عادی قبل از ساعت نه و نیم است.

لندن پایتخت کشور انگلستان همان گونه که آخرین تحقیقات نشان می دهد بعد از شهر توکیو گران ترین شهر دنیا است. اجاره مسکن در شهر لندن بسته به مناطق مختلف بسیار گران تر از شهرهای دیگر انگلستان است. بنا بر این در صورت امکان از گرفتن پذیرش در شهر لندن باید خودداری کرد و در صورت ناچار بهتر است قبل از آمدن به لندن از دانشگاه درخواست مسکن نموده و فرمهای مربوطه را پر کرده و به آنها ارسال نمایید.

اطلاعاتی که در زیر می آید اشاره به هزینه زندگی در لندن دارد که توسط دانشگاه لندن در سال 1999 تهیه شده است. باید توجه داشت که ارقام تنها به عنوان راهنمایی برای آشنایی دانشجویان عزیز است. زیرا هزینه واقعی زندگی بستگی به احتیاجات دانشجویان و نحوه زندگی هر فرد دارد.

الف : اجاره مسکن

همانگونه که قبلا آمد اجاره مسکن بستگی زیادی به منطقه انتخابی ( مرکز لندن به خاطر نزدیکی به دانشگاه ها و مراکز مهم از گرانترین مناطق است. ) دارد.

آپارتمانهای دانشگاه

قیمت متوسط در هر ماه

سویت 800 پوند

آپارتمان یک خوابه :1000 پوند

آپارتمان دوخوابه : 1400 پوند

مسکن شخصی

قیمت متوسط در هفته ( مرکز لندن)

سویت : 190 پوند

آپارتمان یک خوابه : 250 پوند

آپارتمان دوخوابه :320 پوند

دانشجویانی که در منازل شخصی زندگی می کنند باید سالانه حدود 400 تا 500 پوند برای هزینه گاز و برق در نظر بگیرند.

ب : غذا

دانشجویانی که در اتاق های دانشگاه زندگی می کنند و هزینه صبحانه و شام را با اجاره اتاق پرداخت می کنند باید برای بقیه هزینه خورد و خوراک خود حدود 30 پوند در هفته در نظر بگیرند.

اما دانشجویانی که در آپارتمانهایی که دانشجو خود تهیه غذا را بر عهده دارد و منازل اجاره ای شخصی زندگی می کنند، باید برای هزینه خورد و خوراک خود حدود 80 پوند در هفته در نظر بگیرند.

ج : هزینه رفت و آمد

همان گونه که در بخش پیش آمد برای رفت و آمد به دانشگاه و منزل تهیه کارتهای قطار یا اتوبوس مقرون به صرفه است.

قیمت کارت قطار زیرزمینی برای یک ماه به قرار زیر است :

( Zone 1) ناحیه یک : 106£

( Zone12 ) ناحیه یک و دو: 106£

(Zone1- 3 ) ناحیه یک تا سه :123.70£

(Zone 1-4) ناحیه یک تا چهار : 151.30£

(Zone1-5) ناحیه یک تا پنج :180.50£

(Zone 6) ناحیه شش : 193.60£

قیمت منطقه یک از همه مناطق بیشتر است و اگر رفت و آمد بدون گذر از منطقه یک صورت بپذیرد بسیار ارزانتر خواهد بود. برای مثال قیمت یک منطقه 80/30 و قیمت دو منطقه 20/44 پوند خواهد بود.( اگر شامل منطقه یک نبا شد ) اما متاسفانه در بیشتر موارد برای رفتن به منطقه شرقی، غربی، شمالی و جنوبی مناطق دو و سه و چهار و پنج و شش باید از منطقه یک گذر کرد. اما خوشبختانه دانشجویان از تخفیف یک سوم قیمت برخوردار هستند.

د : هزینه شخصی و کتاب

هزینه کتاب بستگی زیادی به نوع رشته و کتابخانه دانشگاه و علائق فرد دارد، اما حدود 500 پوند برای خرید کتاب در نظر گرفته می شود.

هزینه شخصی نیز بستگی زیادی به نوع زندگی و تفکر و جهان بینی هر فرد دارد، اما برای هزینه تلفن و وسایل نظافت و غیره حدود 20 پوند در هفته در نظر گرفته می شود. در این بخش هزینه لباس و مسافرت و غیره در نظر نگرفته شده که ضرورتا بخشی از هزینه زندگی را در بر می گیرد.

به طور خلاصه هزینه زندگی بر اساس براورد دانشگاه لندن برای یک دانشجوی متاهل 12000 تا 20000 پوند در سال خواهد بود. برای هر بچه حد اقل باید 2500 پوند در سال در نظر گرفت. به علاوه برای کودکانی که نیاز به مهد کودک دارند نیز باید حدود 150 پوند در هفته منظور کرد.

خوشبختانه در شهر مدرسه ایرانی بزرگی وجود دارد که با توجه به وجود سرویس رفت و آمد مشکل زیادی برای فرزندان دانشجویان پیش نخواهد آمد.

آدرس و شماره تلفن مدرسه ایرانی در لندن ذیلا آورده شده است :

100 Carlton Vale

London NW6 5HE

Tel : 0207 – 3728051

5 – مراکز خرید

برای خرید مایحتاج زندگی سه دسته مراکز خرید وجود دارد که در قیمت بعضی اجناس با هم متفاوتند :

الف : کلیه خواربار، خشکبار و بسیاری از احتیاجات روزانه ( به غیر از گوشت و تره بار) را می توان از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مانند Asda, Tesco, Sainsbury, Lidle, Aldi, Safeway, که باصرفه تر و آسانتر است تهیه نمود. لازم به ذکر است که اجناس و مواد غذایی فروشگاه های Aldiو Asda از فروشگاه های دیگر ارزانتر و مناسبتر است.

ب : در اکثر مناطق لندن فروشگاه های گوشت ذبح اسلامی که توسط برادران پاکستانی عرب اداره می شود وجود دارد و از این جهت هیچ گونه مشکلی وجود ندارد. البته برای شناخت یک فرد مطمئن برای ارائه مواد خوب و سالم می توانید از دانشجویان قدیمی تر و ایرانیان مقیم کمک بگیرید.

ج : اگرچه فروشگاه های ذکر شده همگی میوه و بسیاری از سبزیجات را برای فروش ارائه می کنند اما این مواد را در بازار های میوه می توان ارزانتر به دست آورد.برای مثال در منطقه شرق لندن می توان به بازار Upton Market ، در شمال بازار Wembley که فقط در روزهای یکشنبه صبح دایر است و محله Alperton که اکثر فروشنده ها هندی و پاکستانی می باشند و همه روزه تا دیر وقت مشغول به کار هستند نیز وجود دارد.

در غرب South Hall و بازار South Hall که فقط روزهای شنبه باز است مواد خوراکی و مایحتاج زندگی را به قیمت مناسب ارائه می کنند. در مرکز لندن به بازارهای Kilburn, Shepherd’s Bush می توان مراجعه کرد. قابل توجه است که در اکثر مناطق لندن از اینگونه بازار ها موجود می باشد که با آشنایی با منطقه و کمک گرفتن از دوستان دیگر می توانید به آنجا مراجعه نمایید. از بازار های خوب دیگر در شمال شرق Fins bury Park و جنوب شرق Liverpool Street, Aldgate East است.

 

 تحصیل در منچستر (Manchester) شهری است در شمال غربی انگلستان در بریتانیا. اغلب «حوزه شهری منچستر بزرگ» را دومین شهر بزرگ بریتانیا می‌دانند. هر چند بسته به تعاریف و سرشماری شهرهای گلاسگو و لیورپول نیز در این مقام مدعی هستند.

در ضمن این شهر از نواحی فوتبال خیز اروپا بوده و تیم مشهور منچستر یونایتد از این شهر است. این شهر دارای۲۶ استادیوم فوتبال است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۲۰۰۸، ۴۶۴٬۲۰۰ نفر تخمین زده شده،[۱]که با این آمار هفتمین شهر پرجمعیت انگلستان شناخته شد. البته شهر منچستر در درون یک حوزه بزرگ شهری قرار دارد که جمعیت این حوزه شهر بالغ بر ۲٬۲۴۰٬۲۳۰ نفر میباشد.

در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی، منچستر روستایی کوچک با جمعیت کم بود. این روستا با آغاز انقلاب صنعتی شروع به رشد و تبدیل شدن به یک شهر کرد. در طول این دوران کارگران از وضعیت معاش خود راضی نبودند و شورشهایی انجام شد.

در یکی از این شورشها به نام کشتار پیترلو در حدود پانزده تا بیست نفر کشته شدند و صدها تن دیگر زخمی گردیدند. در سال ۱۷۸۰ میلادی ریچارد آرک رایت اولین کارخانه ریسندگی را در این منطقه راه اندازی کرد.

بعد از سالها در دهه ۱۸۰۰ میلادی منچستر به یکی از قطب ریسندگی تبدیل گشت.

منچستر پس از لندن ( همردیف بیرمنگام ) دومین شهر بزرگ بریتانیا است. منچسارکه در شمال غربی انگلستان واقع و در مرکز استان County و مرکز منطقه Granada می باشد یکی از شهرهای مهم صنعتی انگلستان می باشد. منچستر شهری کارگری محسوب می شود و در مقایسه با لندن و شهرهای جنوبی نسبتا هزینه های معقولتری دارد و کمبود مسکن به صورتی که در لندن وجود دارد در اینجا خودنمایی نمی کند. منچستر را که امروز به شهرهای کوچک اطراف خود وصل شده، منچستر بزرگ (Great Manchester) می گویند که به تمام محلات آن شبکه اتوبوس رانی داخل شهر(G.M.busses) کشیده شده است. از سال 1991 قطار روگذر در منچستر آغاز به کار کرده است که بعضی از شهرهای حاشیه را به مرکز شهر ارتباط می دهد.

منچستر پس از برادفورد و بیرمنگام بیشترین درصد مسلمانان را در خود جای داده که اکثرا پاکستانی بوده و همانند بعضی نقاط انگلستان قسمتی از اقتصاد خرد این شهر را در دست دارند.

مرکز اصلی شهر پیکادلی نام دارد که اطراف آن مرکز مهم خرید مردم می باشد. اقتصاد کلان این شهر در دست یهودیان می باشد که در اقلیت کامل نسبت به دیگر ادیان می باشند.

الف : هواپیما

ترمینال ورود پروازهای خارجی در فرودگاه هیترو لندن ترمینال شماره 3 است که پس از ورود و انجام امور گذرنامه ای وسایل خود را تحویل گرفته و به ترمینال شماره یک که ویژه پروازهای داخلی است خواهید رفت. مسیر مورد نظر با تابلوهای راهنما کاملا مشخص شده است.

ب : اتوبوس

اتوبوسهایNational Express مستقیما از فرودگاه هیترو به منچستر حرکت می کنند که قیمت بلیط آنها تقریبا دو برابر اتوبوس های بین شهری است که از مرکز شهر لندن و ایستگاه ویکتوریا حرکت می کنند. اما در صورتی که وسایل زیادی حمل می کنید بردن آنها به مرکز شهر کاری سخت و پر هزینه می باشد. در ضمن در صورتی که قصد برگشت به لندن را دارید از بلیط رفت و برگشت (Return) استفاده کنید. ضمنا می توان با مشترک شدن و دریافت کارت از تخفیف بیشتری بهره مند شد.

 ج : قطار

از فرودگاه هیترو به وسیله قطار زیرزمینی به ایستگاه مرکزی قطار یوستون (Euston) رفته و از آنجا عازم منچستر شوید. مسافرت با قطار سریعتر ولی پرهزینه تر است.

قبل از آمدن به منچستر سعی کنید با یکی از دوستان در منچستر تماس بگیرید تا محل مناسبی برای مسکن تدارک ببینید. در این شهر خانه های متعلق به شهرداری (Council) به دانشجویان داده نمی شود ولی منازل موسوم به Housing Association از نظر قیمت و کیفیت مناسب تر از بقیه است که باید سریعا از بدو ورود نشانی آنها را از دوستان گرفته و درخواست فرم نمایند و پس از تکمیل فرم در لیست انتظار قرار گیرند. این منازل فاقد وسایل و امکانات و موکت می باشند. منازل شخصی که عمدتا متعلق به پاکستانی ها است دارای وسایل زندگی می باشند ولی هزینه به نسبت بالاتری دارند. دانشگاه نیز تعدادی خانه دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اما قرارداد آن یکساله است و قبل از یک سال هم به راحتی قابل ترک نیست و هزینه نسبتا بالاتری نیز دارد.

مراکز فروش مواد غذایی حلال اکثرا در مناطقLong Sight و Rusholm واقع هستند. بازار میوه Dixenson در منطقه Long Sight واقع است که میوه را با قیمت ارزانتر به فروش می رساند و عمده دانشجویان از آنجا خرید می کنند. مواد غذایی غیر گوشتی مانند لبنیات و نان و… از فروشگاههای بزرگ زنجیره ای مثل Kwiksave, Asda, Aldi, Netto قابل خریداری است که در اکثر مناطق وجود دارند.

 

 قیمت اتوبوسهای شهری اکثرا با توجه به مسیر مورد استفاده است و نسبتا هزینه بالایی دارند. در صورت استفاده از اتوبوس بهتر است بلیط های هفتگی (Weekly) خریداری شود. با راهنمایی دانشجویان می توان از قسمت یونیون (Union) دانشگاه کارت مخصوص ایاب و ذهاب دریافت کرده و با هزینه کمتری بلیط های مورد نظر را تهیه کرد.

 در صورت نیاز می توان وسایل مورد نیاز را از فروشگاه های بزرگ مانند Argos, Index, Comet, Curry’s تهیه کرد. در ضمن وسایل اولیه زندگی در فروشگاه های Whole sale که در منطقه Chitamhill واقع است با قیمت کمتری قابل خریداری است. البته با سقف خرید 70 پوند. هنگام آمدن به منچستر پوشاک به اندازه کافی همراه داشته باشید تا در فرصت مناسب نسبت به خرید آنها بر حسب نیاز اقدام نمایید.

 

 

 مرکز اصلی شهر میدان Piccadilly است که اتوبوس های داخلی و بین شهری و همچنین ایستگاه قطار داخلی و بین شهری در آنجا واقع است. بیشتر فروشگاه های زنجیره ای نیز در مرکز شهر واقع اند.

 تلفن BT هزینه های بالایی دارد ولی از ساعت 6 بعد از ظهر و ایام تعطیلات آخر هفته هزینه کمتری دارند. شرکت های خصوصی کارت های ویژه تلفن دارند که قیمت آنها به مراتب ارزانتر است ( حدود یک چهارم قیمت تلفن دولتی یا BT )

 8- مدرسه ایرانی

خوشبختانه در منچستر مدرسه ایرانی وجود دارد که از سالها پیش با همت و تلاش و هزینه دانشجویان ایجاد شده و چند سال پیش به رسمیت در آمده است. کلیه پایه های تحصیلی ابتدایی و راهنمایی در این مدرسه دایر است و همسران دانشجویان که خود معلمین رسمی آموزش و پرورش بوده و افرادی باسابقه می باشند، وظیفه تدریس را به عهده دارند.

 مدرسه ایرانی در Long Sight واقع شده است. در صورتی که فرزندان دانشجویان به مدرسه ایرانی می روند، بهتر است در همین منطقه ساکن شوند این مدرسه پاکستانی نشین است و اکثر فروشگاه های مواد غذایی از جمله فروشگاه های Asda, Netto و فروشگاه های تهیه گوشت حلال در این منطقه موجود است . منطقهQushoim نیز مسلمان نشین است و فروشگاه های Aldi و مواد غذایی حلال در این منطقه موجود است . این منطقه حدود 4-5 مایل از مدرسه ایرانی فاصله دارد ولی به دانشگاه گیلفورد نزدیک تر است.

 

مدارس انگلیسی در همه سطوح دارای امکانات بسیار وسیع علمی و آموزشی هستند . این مدارس رایگان بوده و هر خانواده به مجرد ورود باید با نزذیکترین آنها جهت ثبت نام تماس حاصل نماید. این مدارس از سنین 3 سالگی آغاز می شود ، ولی برای مهد کودک کمتر از 3 سال باید هزینه سنگینی در نظر گرفت.

کتابخانه بزرگ شهر در میدان St. Peter واقع است که در اکثر زمینه ها دارای کتاب های مناسب می باشد . همچنین هر منطقه نیز کتابخانه مخصوص به خود را دارد . کودکان نیز می توانند در این کتابخانه ها ثبت نام کرده ، و در گروههای اجتماعی مختلف همراه با والدین حاضر شوند . که این خود فرصت مناسبی است جهت آشنایی با زبان و فرهنگ انگلیس .

باید به خاطر داشت که دانشجویان پس از یک هفته گذر از زمان ورود به انگلستان باید به مرکز پلیس مراجعه کرده و ثبت نام نمایند. برای ثبت نام باید هزینه ای پرداخت شود.

12 – ثبت نام در مراکز بهداشت

پس از اسکان و تعیین محل زندگی، از اهم مسایل ثبت نام کردن در یکی از مراکز بهداشت منطقه می باشد. در این مرکز مسایل بهداشتی و درمانی توسط پزشک مربوطه انجام خواهد شد. لازم به یاد آوری است که دانشجویان باید فرم مخصوصی جهت دریافت کارت و خدمات NHS کامل کرده و ارسال نمایند. این فرم در مرکز اتحادیه دانشجویی یا مرکز بهداشتی و درمانی یونیون دانشگاه موجود می باشد.

 

آکسفورد در 90 کیلومتری (57 مایلی ) شمال غرب لندن واقع شده است. این شهر، شهری کوچک با جمعیت 165000نفر و شامل 30000دانشجو می باشد

مسافرت از ایران به انگلستان

شهر لندن پنج فرودگاه دارد که در همه آنها پروازهای بین المللی نیز فرود می آید. در صورتیکه قصد مسافرت به آکسفورد را دارید دو فرودگاه Heathrow  یک ساعت فاصله با اتوبوس تا آکسفورد و Gatwick  یک ساعت و 45 دقیقه فاصله با اتوبوس تا آکسفورد از بقیه مناسب تر هستند. لذا مسیر خود را به صورتی انتخاب کنید که به یکی از این دو فرودگاه وارد شوید

مسافرت از لندن به آکسفورد

بهترین وسیله از هر یک از دو فردوگاه اتوبوس می باشد . هردو فرودگاه دارای اتوبوسهای ویژه به آکسفورد هستند

مسافرت از آکسفورد به شهرهای دیگر
می باشد National Express  یکی از مناسبترین راههای استفاده از اتوبوسهای

تهیه کنید Online چنانچه دسترسی به کارت اعتباری داشته باشید می توانید بلیط خود را
روش دیگر استفاده از سرویسهای مگا باس می باشد که در اغلب موارد هزینه بلیط  ( حتی تا دورترین نقاط بریتانیا ) و در صورتیکه ار یک ماه قبل تهیه شود یک تا سه پوند هزینه بلیط خواهد بود. این مبلغ اگر به یک هفته قبل یا در هفته ای که قصد سفر دارید انجام شود بهای بلیط با توجه به شهر و محل تا مبلغ  ۱۵ پوند افزایش می یابد. زمانی که بلیط را می خرید ، تنها شماره را یادداشت می کنید وآنرا به راننده نشان می دهید  لازم به ذکر است که کیفیت اتوبوسهای مگاباس مشابه سایر اتوبوسها مانند  آکسفورد تیوب هست که بطور معمول هزینه بلیط بالائی دارند . بعنوان مثال از آکسفورد به لندن 9  تا 12   پوند است

زندگی در آکسفورد
آکسفورد شهری نسبتاٌ گران است . در بسیاری موارد هزینه ها حتی گرانتر از شهر لندن می باشد. لندن یکی از شهرهای گران دنیاست. طبق آمار موجود در دانشگاه آکسفورد، هزینه زندگی برای یک دانشجوی مجرد برای 12 ماه حداقل 9000 پوند هست. حدود 800 پوند در ماه

مسکن
می توانید به صورت مستقیم با صاحب خانه تماس بگیرید. در نظر داشته باشید که در این شهر در هر هفته دانشجویان زیادی در حال رفت و آمد هستند. این بدین معنی هست که اجاره یک اتاق یا خانه بسیار سریع اتفاق می افتد. لذا در اولین فرصت چنانچه مسکن مناسب یافتید آنرا اجاره کنید . این شهر زیاد بزرگ نیست و تفربیا با دوچرخه می توان به تمام قسمتهای مهم و مراکز شهر دسترسی پیدا کرد . بهترین مواقع جهت اجاره اتاق یا خانه قبل از شروع ترمهای تحصیلی می باشد  ماههای سپتامبر و نوامبر  هزینه یک اتاق به اندازه متوسط تقربیاً حدود 340 پوند است معمولاً دانشگاه آکسفورد برای دانشجویان سال اول اتاقی را در کالج در نظر می گیرد و قبل از ورود دانشجو می تواند از کالج درخواست کند. چنانچه برای مدت کوتاهی به آکسفورد می آئید با استفاده از سایت زیر می توانید یک اتاق اجازه کنید . همچنیم در صورتیکه مایل باشید در مورد محل مورد نظرتان جستجوی بیشتری بکنید بهتر است از طریق پایگاه زیر مخل موقتی را تهیه و پس از ورود به دنبال محل منسب بگردید.

ایاب و ذهاب در شهر
دوچرخه
اگر برای مدت طولانی ( مثلاً بیش از یکسال ) قصد ماندن در این شهر را دارید بهتر است یک دوچرخه مطمئن تهیه کنید. قیمت متوسط یک دوچرخه نو معمولاً 100 – 80 پوند است . معمولا” اکثر دانشجویان قبل از ترک این شهر دوچرخه خود را می فروشند. در این صورت می توانید یک دوچرخه دست دوم با قیمتی حدود 50 پوند تهیه کنید. در خیابان  گولی سه فروشگاه دوچرخه وجود دارد که می توانید از این فروشگاهها دوچرخه مورد نظرتان را خریداری کنید و یا از قیمتها و مدل های مختلف اطلاع یابید
تقربیاً در تمامی قسمت مرکزی شهر استفاده از ماشینهای شخصی ناممکن و پارک کردن ماشین نیز بسیار مشکل است . اکثر ساختمانهای تاریخی و مرکزی شهر به راحتی با دوچرخه و یا پیاده قابل دسترسی هستند

 

لیورپول یکی از شهرهای شمال غربی انگلستان می باشد. این شهر به لحاظ بندری بودن دارای اهمیت خاصی است. لیورپول در حدود 35 مایلی منچستر واقع شده، لذا برای مسافرت به منچستر برای حضور گاه به گاه دانش آموزان در مدرسه ایرانی این شهر و شرکت در مراسم مذهبی مکانی مناسب است. اکثر جمعیت مسلمان این شهر پاکستانی و بعضا عرب می باشند. از لحاظ تهیه مواد غذایی حلال مشکلی در این شهر وجود ندارد.

از لندن به لیورپول می توان از طر یق هواپیما یا قطار یا اتوبوس سفر کرد. اما قیمت آنها با هم تفاوت آشکاری دارد. ارزانترین وسیله سفر به لیورپول اتوبوس است. اگر از طریق هوایی به لیورپول سفر کرده اید، به هنگام رسیدن به فرودگاه لیورپول اتوبوس ها مستقیما به مرکز شهر و دانشگاه روانه می شوند. در صورت همراه داشتن همسر و فرزندان و بار، استفاده از تاکسی توصیه می شود که هزینه آن تا شهر حدود 7 پوند است

به دانشجویان عزیز توصیه می شود قبل از مسافرت به انگلستان و عزیمت به لیورپول با دانشگاه برای رزرو خوابگاه موقت در کوی دانشگاه مکاتبه نمایند. دانشگاه لیورپول دارای کوی دانشگاه است که در آنجا آپارتمانهایی برای افراد متاهل با بچه و بدون بچه به قیمت مناسب وجود دارد. این آپارتمانها در محیط دانشگاه واقع شده اند. بهتر است در اولین فرصت University Accommodation Office برای رزرو این آپارتمانها قبل از ورود با  تماس  حاصل فرمایید

اگر خوابگاه های دانشجویان قابل دسترس نبود در مرحله بعدی تماس با خانه دانشجو در شهر ضروری است برای تهیه خانه های شخصی بهتر است از منطقه ل18  لیورپول که منطقه مناسبی نیست صرف نظر کنید. مناطق ل15،7،18 که در حوالی دانشگاه است توصیه می شود

مواد غذایی

مایحتاج روزمره را می توانید از فروشگاه های زنجیره ای  که در حوالی شهر و دانشگاه می باشند تهیه نمایید. فروشگاه های فراوانی در اطراف دانشگاه و شهر مواد غذایی و گوشت حلال می فروشند

شهر لیورپول دارای یک مسجد می باشد که نماز جمعه در آن به زبان عربی و انگلیسی خوانده می شود. استقرار این مسجد در حوالی دانشگاه دسترسی به آن را برای همه دانشجویان امکانپذیر ساخته است

در لیورپول مدرسه ایرانی وجود ندارد، اما بعضی از دانشجویان فرزندان خود را در روزهایی از هفته به مدرسه ایرانی در منچستر می فرستند

 

پر جنب و جوش و پر انرژی، گلاسکو یکی‌ از زنده‌ترین و رنگارنگترین شهرهای اروپا به حساب می‌‌آید که جزو ۱۰ شهر برتر اروپا در صنعت گردشگر می‌باشد، یک شهر زنده دل‌ با مجموعه‌ای از زیباترین معماری جهان که مربوط با زمان ویکتیریا می‌‌باشد

فرهنگ و هنر یکی‌ از  اصول مهم زندگی‌ در گلاسکو می‌‌باشد، به طوری که این شهر مملوِ از موزه و گالری‌های هنری می‌‌باشد که اکثر این مکان‌ها مجانی‌  و رایگان می‌باشد، یکی‌ از منحصر به فردترین موزه‌های جهان در این شهر قرار دارد این موزه مذهبی‌ در دل‌ خود زندگی‌ مذهبی‌ مردم جهان را جا داده و در معرض دیده عموم قرار داده است.

دانشگاه گلسگو در سال ۱۴۵۱ تاسیس شد و چهارمین و قدیمی‌ترین دانشگاه در کشورهای انگلیسی زبان به شمار می رود. در سراسر دنیا، افراد بسیاری به خاطر آموزش و تحقیقات پیشرو، در جستجوی این دانشگاه هستند. اعتبار این دانشگاه بر نوآوری، دقت علمی و روشی است که برای یافتن راه کارهای خلاقانه در مواجهه با مشکلات بشر امروزی به کار می گیرد. این بدین معناست که درصورتیکه تصمیم به همکاری یا تحصیل در این دانشگاه داشته باشید، می توانید از علایق و تخصص برخی از پژوهشگران برتر جهان بهره بگیرید

بیش از ۲۳٬۰۰۰ نفر دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور در مقاطع گوناگون از کارشناسی تا دکترا در این دانشگاه به تحصیل و پژوهش مشغولند

شما می توانید در تمام مقاطع دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در انگلستان از جمله کورس های لیسانس، فوق لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس و گلاسکو اقدام کنید.

 

ادینبورو با جمعیتی در حدود 500 هزار نفر،پایتخت اسکاتلند و یک شهر تاریخی است که مرکز سیاسی و فرهنگی ایالت اسکاتلند محسوب می گردد. با تکمیل روند استقلال و شروع به کار پارلمان اسکاتلند در ادینبورگ، این شهر اهمیت سیاسی بیشتری را در آینده شاهد خواهد بود.

موقعیت فرهنگی و هنری این شهر آن را به یکی از مهمترین شهرهای توریستی اروپا مبدل کرده است. به طوری که در بهار و تابستان هر سال فستیوال های بین المللی علمی و هنری در آن برگزار می گردد، لذا اقتصاد شهر، متأثر از وضعیت توریستی آن می باشد. سیستم حمل و نقل عمومی شهری از طریق شبکه های اتوبوس مرتب و منظم و تمیز انجام می گیرد. به دلایل فوق هزینه زندگی در شهر ادینبورو بالا می باشد. مردم این شهر همچون مردم شهرهای دیگر اسکاتلند خونگرم و مهمان نواز هستند.

مراکز آموزشی و پژوهشی

قدیمی ترین دانشگاه شهر ادینبورو، دانشگاه ادینبورواست که بیش از 500 سال قدمت دارد. دانشمندان معروفی چون آدام اسمیت، جیمز وات، چارلز داروین، شرلوک هلمز و… در این دانشگاه درس خوانده و یا کار کرده اند. دا نشگاه ادینبورو در برخی از رشته های علوم، مهندسی، پزشکی و حقوق دارای اعتبار جهانی می باشد.

دومین دانشگاه این شهر به نام هریو ت وات(Heriot-watt) است که عمد تا در رشته های علوم و مهندسی متمرکز بوده و دارای ارتبا ط قوی با صنعت می باشد. این دانشگاه در برخی رشته ها مانند صنعت نفت دارای اعتبار جهانی می باشد.

سومین دانشگاه نپیر(Napier) نام دارد. این دانشگاه رسما از سال 1990 از حالت کالج به دانشگاه تبدیل یافته و پس از آن به سرعت در حال گسترش می باشد.

علاوه بر دانشگاههای فوق تعداد زیادی کالج در سطح شهر وجود دارد که می توان به دو کالج معتبر تلفورد(Telford college) و استیونسون (Stevenson college) اشاره نمود.

مسافرت از لندن به ادینبورو

در صورت داشتن بلیط پرواز به ادینبورو، پس از تحویل گرفتن بار در ترمینال 3 فرودگاه هیترو به سمت ترمینال 1 حرکت و از آنجا عازم ادینبورو شوید. ( یک ساعت زمان پرواز ) پس از فرود به فرودگاه ادینبورو می توانید از اتوبوسهای مخصوص فرودگاه ( در صورتی که بارتان نسبتا کم باشد ) برای رسیدن به مرکز شهر و یا تاکسی برای رسیدن به نشانی مورد نظر استفاده کنید. در صورتی که قصد مسافرت با قطار را دارید، روزها به ایستگاه کینگزکراس لندن مراجعه و از انجا عازم ادینبورو شوید ( 4-5 ساعت ) شبها در ایستگاه یوستون(Euston) لندن قطارهای اکسپرس با سرعت بیشتر عازم ادینبورو می شوند.

 

تحصیل در چلمزفورد

تحصیل در چلمزفورد یکی‌ از شهرهای استان ساسکس Sussex انگلستان می‌‌باشد، چلمزفورد در فاصلهٔ ۵۱ کیلومتری چارینگ کراس لندن  و همینطور در فاصله ۵۱ کیلومتری از شهر تاریخی کلچستر که پایتخت رم باستان بوده، این شهر در حال حاضر زمیتی بالغ بر ۱۶۰۰۰۰ نفر می‌‌باشد، و هرساله بر این جمعیت اضافه می‌‌شود این به آن دلیل است که مردم از لندن و اسکس ESSEX برای زندگی‌ این شهر کوچ میکنند

بخش مرکزی این شهر شامل کلیسای برومفیلد، بدو،وایلدفیلد، مولشام و اسپرینگ فیلد، و همچنین اسپرینگ فیلد بارنز که در کّل به نامه چلمر ویلج می‌‌باشد، در حومهٔ شهر چلمزفورد روستاهای زیادی می‌‌باشد که می‌توان از آنها نام برد گالری وود، دن بری، رایتل، گود اند‌های ایستر، رکس ولل، مش بری، لیتل بدو،و غیره… .

چلمزفورد دارای جاذبه‌های زیادی می‌‌باشد که می‌‌توان از آنها نام برد، یکی‌ از این مکان‌های دیدنی‌ پل راه آهن که دارای ۱۸ طاق است و در دوره ویکتوریا بروی رودخانهٔ کن مشرف به پارک مرکزی ساخت شده، یکی‌ از سه پل راه آهن شهری در ساله ۱۸۴۲ به دست یک کمپانی اروپای شرقی‌ ساخت شد، کلیسای اصلی‌ شهر در قسمت پشتی‌ سالن شر The Shire Hall واقع شده است،نام اصلی‌ این کلیسا سینت مری بوده است و در طول زمان به کلیسای کاتیدرل در زمان اسقف چلمزفورد در ساله ۱۹۱۴ تغییر اسم پیدا کرد

شما می توانید در تمام مقاطع دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در انگلستان از جمله کورس های لیسانس، فوق لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس اقدام کنید.

 

دورهام یک شهر کوچک و دانشگاهی در شمال غربی انگلستان می باشد. با جمعیتی بالغ بر سی هزار نفر، این شهر در 420 کیلومتری شمال لندن در امتداد اتوبان A1 قرار دارد. مهمترین شبکه راه آهن بریتانیا که لندن را به ادینبورو و گلاسکو وصل می کند از شهر دورهام عبور می کند.

1 – مسافرت به دورهام

به سه طریق می توان از لندن به دورهام مسافرت نمود :

الف : برای سفر هوایی بایستی از فرودگاه هیترو لندن به فرودگاه بین المللی نیوکاسل و سپس با قطار یا اتوبوس به دورهام عزیمت نمود.

ب : جهت سفر به دورهام به وسیله قطار، بایستی از فرودگاه هیترو توسط قطار زیرزمینی به ایستگاه مشهور Kings Cross در لندن رفته و از آنجا با قطارهای GNER به دورهام عزیمت نمود.

ج : ارزانترین روش برای سفر به دورهام اتوبوس است. با اتوبوس از فرودگاه هیترو به ایستگاه ویکتوریا (Victoria manager station) که در مرکز لندن واقع شده است رفته و سپس با اتوبوسهای National Express مستقیما به دورهام مسافرت نمایید.

2 – زندگی در دورهام

هزینه زندگی در دورهام به دلیل کوچک و دانشگاهی بودن بالاست. اجاره خانه در شهر دورهام بسیار گران می باشد. لذا به دانشجویان عزیز توصیه می شود به محض اخذ پذیرش از دانشگاه دورهام، جهت درخواست خوابگاه از دانشگاه اقدام نمایند. ذکر این نکته ضروری است که دانشگاه تعداد محدودی خوابگاه های متاهلی در اختیار دارد.

3 – مراکز خرید مواد غذایی

مواد غذایی را میتوان از فروشگا ههای زنجیره ای مانند Kwiksave, Safeway, Aldi خریداری کرد. برای تهیه گوشت حلال متاسفانه باید به شهر بزرگ نیوکاسل که دارای مغازه های پاکستانی است مراجعه کرد.

4 – مرکز اسلامی

در دورهام مرکز اسلامی وجود ندارد. در دانشگاه دورهام یک مسجد وجود دارد که توسط برادران اهل سنت اداره میشود. دانشجویان این شهر غالبا از حسینیه نیوکاسل بهرمند میشوند.

5 – دانشگاه

دانشگاه دورهام نیز همانند دانشگاه های آکسفورد و کمبریج توسط سیستم کالجی اداره می شود. این دانشگاه جمعا دارای 14 کالج می باشد که دانشجویان مقطع Phd عضو کالجGraduate Society می شوند. کلیه امور آموزشی و دانشجویی توسط کالج مزبور انجام می گیرد، حتی پذیرش نیز توسط کالج فوق به دانشجویان ارائه و ارسال می گردد.

 

ایستبرن به طور سنتی‌ شهری ساحلی و مرکز توریستها بوده است، این شهر داره ۵ کیلومتر ساحل دریا همراه با رستوران و جاهای تفریحی در کنار دریا می‌‌باشد، یکی‌ از مکان‌های دیدنی‌ این شهر کارپت گاردن یا باغ فرش می‌باشد که یکی‌ از محورهای اصلی‌ توریستی این شهر به حساب میاید، هر ساله در این باغ تعداد زیادی جشوارهٔ گٔل و گیاه انجام می‌‌شود

با تحصیل در ایستبرن شما می‌‌توانید از پارک سون سیستر یا ۷ خواهر استفاده میکنید و در اوقات فراغت به آنجا رفته از طبیعت لذت ببرید، شهر ایستبرن دارای جاذبه‌های تاریخی جالبی‌ می‌‌باشد که یکی‌ از آنها کشتیهای غرق شده است که در پیاده روی‌های ساحل شهر پیدا شده، شما هم چنین می‌‌توانید از سفرهای دریای در روزهای بسیار زیبای ایستبرن لذت ببرید مدت زمان  تور‌ها به طور معمول بین ۴۰ دقیقه تا ۲ ساعت می‌باشد

ایستبرن دارای ۶ سالن تئاتر می‌‌باشد که در طول سال برنامهی‌ سرگرم کننده‌ای دارد، شما میتوانید در سالن تئاتر کانگرس از برنامهایی هم چون وست آند شو، باله، اپرا، کمدی و موزیک زنده استفاده کنید، سالن تئاتر دوونشیر پارک که دارای معماری ویکتورین که شاهد بسیاری از نمایشنامه در طولِ تاریخ بوده است

تحصیل در ایستبرن این امکان را به شما می‌‌دهد تا از موزها و مکان‌های دیدنی‌ این شهر دیدن کنید و اوقات خوبی‌ را در این شهر داشته باشید، موزه تاوور که خانه موزه معاصر است که خانه بسیاری از آثار هنری ایستبرن است، یکی‌ دیگر از موزها به نام موزه ناپلئون است که به تازگی مرمت و بازسازی شده

شما میتوانید در هنگام تحصیل در ایستبرن این مراکز تفریحی هم چون استخر‌های شنا سالن‌های ورزشی و خیلی‌ دیگر از امکان این شهر استفاده کنید و لذت ببرید

شما می توانید در تمام مقاطع دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در انگلستان از جمله کورس های لیسانس، فوق لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس اقدام کنید.

اگر تمایل دارید که ما درباره بعضی از دوره های آموزشی زبان انگلیسی جهت ادامهٔ تحصیل در دانشگاه های انگلستان برای شما تحقیق و بررسی کنیم، لطفا فرم استعلام فوری دوره های آموزشی ما را تکمیل نمایید یا مشخصات کامل و موارد مورد نیاز خود را برای ما ایمیل کنید. مشاوره تخصصی رایگان و بورس تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس توسط مشاورین ما انجام می شود

 

بریستول بزرگترین شهر جنوب غر بی ا نگلستا ن است که در فاصله 185 مایلی غرب لندن واقع شده است. این شهر مرکز استانDevon می باشد که یکی از شهرهای مهم اقتصادی – تجاری انگلستان است. بریستول شهری توریستی و دانشگاهی است که فعالیت آن بیشتر جنبه خدماتی دارد.

اکثریت مسلمانان مقیم بریستول پاکستانی الاصل می باشند و در محله Easton و Totterdown زندگی میکنند.

در شکل همراه شماره یک، موقعیت بریستول در جنوب غرب انگلستان نشان داده شده است. در شکل شماره 2، محل دانشگاه، اداره خوابگاه دانشگاه و ترمینال اتوبوسهای بین شهری(Coach Station) در آن مشخص شده است.

 مسکن

از آنجایی که بریستول شهری خدماتی، دانشگاهی و توریستی است، هزینه اجاره مسکن در این شهر بالاست و تهیه مسکن مناسب بسیار مشکل است.

بنابر این توصیه می شود دانشجویان قبل از اعزام با اداره خوابگاه دانشگاه(Accommodation Office) مکاتبه نمایند و نسبت به درخواست خوابگاه مجردی و متأهلی اقدام نمایند. تا در هنگام ورود به این شهر با مشکل مواجه نشوند. لازم به ذکر است که اجاره آپارتمانهای دانشگاه برای یک زوج از400 تا 420 پوند در ماه می باشد.

مراکز خرید مواد غذایی

چند ین فروشگاه قصابی در بریستول وجود دارند که گوشت و مواد غذایی حلال به مسلمانان عرضه می کنند. عمده ترین این مراکز در مناطق Easton و Totterdown قرار دارند. قصابی پاک(Pak Bucher) یکی از معروفترین قصابی هایی است که دانشجویان ایرانی از آنجا گوشت حلال تهیه می کنند.

برای خرید سایر مواد غذایی می توان به فروشگاه های زنجیره ای Sainsbury, Tesco, Asda, Summerfield که عمد تا درحول و حوش مرکز شهر قرار گرفته اند مراجعه کرد. فروشگاه های ارزان نظیر Aldi و Lidle نسبتا از مرکز شهر فاصله زیادی دارند. جهت تهیه پوشاک با قیمت مناسب، فروشگاههای Matalan وPrimark توصیه می شوند.

مدرسه ایرانی

در بریستول مدرسه ایرانی وجود ندارد و به آن دسته از دانشجویان که فرزندانشان در مقطع راهنمایی درس می خوانند توصیه می شود حتی الامکان از گرفتن پذیرش از دانشگاه بریستول خودداری نمایند. برای دوره ابتدایی هر ساله امتحانات متفرقه با اعزام نماینده ای از مدرسه ایرانی برگزار میشوند. 4 – مسافرت از لندن به بریستول

سفر به بریستول

به دلیل نزدیک بودن بریستول به فرودگاه هیترو لندن، معمولا بلیط هواپیما فقط تا فرودگاه هیترو برای دانشجویان صادر می شود و دانشجویان بایستی خود از فرودگاه به بریستول عزیمت کنند. مناسبترین راه استفاده از اتوبوسهای بین شهری می باشد.

بدین منظور پس از رسیدن به فرودگاه هیترو و بعد از تحویل بار و خروج از سالن از طریق راهروهای زیرزمینی که در فواصل کم با علامت خروج Bus hire در آنها مشخص شده است به محل ترمینال اتوبوسها رفته و پس از تهیه بلیط به سمت بریستول حرکت نمایید.

مدت زمان مسافرت با اتوبوس از فرودگاه به بریستول حدود دو ساعت است. با توجه به این که قیمت بلیط یک طرفه (Single) با دو طرفه(Return) فقط حدود یک پوند است توصیه می شود در فرودگاه هیترو بلیط رفت و برگشت تهیه شود. چون بلیط برگشت تا سه ماه اعتبار دارد و می توان بعدا از آن استفاده کرد.

چنانچه دانشجویی قصد دارد پس از رسیدن به انگلستان مدتی در لندن توقف نماید جهت عزیمت به بریستول می تواند با مراجعه بهVictoria Station با اتوبوس به این شهر رهسپار گردد.

 

 

حتماً تا بحال نام دانشگاه بزرگ و معتبر کمبریج و انواع مدارک تحصیلی این دانشگاه و همچنین آثار و مقالات اساتید و محققین آنرا به کرات شنیده و دیده اید! شاید دوست داشته باشید قدری در مورد این دانشگاه بیشتر بدانید. این نوشتار شما را با ابعادی از این دانشگاه و شهر کمبریج آشنا می سازد.

شهر کمبریج از جمله شهرهای قدیمی دانشگاهی انگلیس است و مرکز اداری استان Cambridgeshire به شمار میرود. این شهر در شمال- شمالشرقی لندن به طول 80 کیلومتر واقع شده و به وسیله تعدادی شهر کوچک و روستا احاطه گردیده است. همچنین این شهر در قلب مرکز فناوریهای پیشرفته انگلستان با نام Silicon Fen واقع شده است. نکته جالب آنکه کلمه کمبریج بصورت (keim…) تلفظ می شود اما در یکی از استانهای انگلیس به نام Gloucestershire هم کمبریج دیگری وجود دارد که آنرا بصورت (kaem…) تلفظ می کنند.

بر اساس سرشماری سال 2001 انگلستان جمعیت این شهر 108863 نفر بود که از این تعداد 22153 نفر دانشجو بودند با این حال جمعیت ناحیه شهری که شامل بخش جنوبی Cambridgeshire است حدود 130000 هزار نفر برآورد می گردد.

دانشگاه کمبریج در سال 1209 در این شهر تأسیس شد اما قدیمی ترین دانشکده موجود در این شهر به نام Peterhouse در سال 1284 بنا شد.

جالب آنکه ساخت یکی از جذابترین بناهای دانشگاهی کمبریج به نام King’s College Chapel در سال 1446 به دستور پادشاه هنری ششم شروع و 69 سال بعد یعنی سال 1515 همزمان با فرمانروایی هنری هشتم به پایان رسید. هنری هشتم در سال 1534 با صدور مجوز ، اقدام به راه اندازی Cambridge University Press نمود.

با ساخت آبراه هابسون توسط Thomas Hobson در سال 1610 برای نخستین بار آب تازه و تمیز به مرکز شهر راه یافت.

در سال 1766 بیمارستان Addenbrook با وصیت دکتر John Addenbrook و با صرف هزینه ای معادل 4500 پوند مطابق وصیت نامه وی ساخته شد. البته ساختمان این بیمارستان آموزشی اکنون به عنوان دانشکده حقوق مورد استفاده قرار می گیرد و بیمارستان از سال 1976 به حاشیه جنوبی شهر منتقل شده که اکنون به عنوان بخشی از پردیس بیومدیکال دانشگاه کمبریج محسوب می گردد.

در سال 1845 هم خط آهن کشیده شد و شهر سیر تکاملی خود را افزایش داد.

اکثریت مردم این شهر مسیحی بوده و در سطح شهر می توان کلیساهای متعددی را مشاهده نمود که مبین همین مطلب است.

دانشگاه کمبریج پس از آکسفورد بعنوان دومین دانشگاه قدیمی در میان کشورهای زبان انگلیسی زبان و همینطور بعنوان یکی از دانشگاههای معتبر دنیا مطرح است.

این دانشگاه در سال 1209 با گروهی از دانشجویانی که در پی تنازعات شهری به کمبریج گریخته بودند تأسیس شد. معمولاً دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج را که قدمت هر دوی آنها بیش از 750 سال است به نام کلی Oxbridge می خوانند.

کمبریج یک مجتمع دانشگاهی متشکل از یک دپارتمان مرکزی و 31 دانشکده است که سه تای آنها فقط دانشجوی دختر پذیرش می کنند و 28 تای دیگر از هر دو جنس پذیرش دارند. Magdalene آخرین دانشکده ای بود که فقط مرد پذیرش می نمود که از سال 1988 این امر را شامل خانم ها هم نمود. دو تا از این دانشکده ها به نامهای Darwin و Clare Hall هم تنها در سطوح بالاتر از لیسانس دانشجو می گیرند. جالب آنکه از این جمع 4 دانشکده فقط دانشجویان بالای 21 سال را می پذیرند.

این دانشگاه در سال 2009 جشن هشتصد سالگی خود را برپا خواهد نمود.

دانشکده دامپزشکی کمبریج هم در سال 1949 با هشت دانشجو کار خود را رسماً آغاز نمود ، گرچه شاید بتوان منشاء اصلی آنرا در سال 1909 زمانی که دپارتمان پاتولوژی در خارج از شهر برای مطالعه بیماریهای دامهای بزرگ شکل گرفت دانست. در سال 1975 دپارتمان بهداشت دام و مطالعات بالینی دامپزشکی با یکدیگر تلفیق شدند و به دپارتمان علوم بالینی دامپزشکی بدل گشتند.

 

کاردیف مرکز کشور ولز (Wales) می باشد که در جنوب غربی بریتانیا و در کنار اقیانوس اطلس واقع است، شهری است با 300 هزار نفر جمعیت که به بزرگی لندن نبوده، بسیار قابل دسترس است و همه امکانات شهری و تسهیلات مورد نیاز در آن موجود می باشد.

شبکه اتوبوس رانی وسیع و دقیق و نیز قطار به تمام نقاط شهر و مناطق و روستاهای خارج شهر و شهر های اطراف رفت و آمد می کند. به دلیل کوچک بودن شهر، شبکه مترو در آن وجود ندارد.

مردم ولز از سایر مردم انگلستان خونگرم تر می باشند و علاوه بر آن تعداد بی شماری از مسلمانان پاکستانی ، هندی ، عراقی و نیز تعداد کمی ایرانی در این شهر اقامت دارند. به این دلیل شهر خیلی چهره بیگانه ندارد و حضور زنان با حجاب اسلامی پدیده نادری نیست.

اگرچه کاردیف دارای فرودگاه بین المللی می باشد ولی شاید به دلیل نزدیکی به لندن پروازی از لندن به کاردیف وجود ندارد. بنابر این مسافرت از لندن به کاردیف با قطار و اتوبوس میسر است. مدت مسافرت و هزینه قطار و اتوبوس به ترتیب دو ساعت و 20 پوند و سه و نیم ساعت و 30 پوند است.

به دلیل نزدیکی ایستگاه اتوبوس به فرود گاه هیترو که به صورت پیاده یا با استفاده از نقاله ها قابل دسترسی است، مسافرت با اتوبوس از لندن به کاردیف توصیه می شود. مسیر دیگر جهت مسافرت به کاردیف از طریق هواپیما از تهران به فرانکفورت و از آنجا به کاردیف است.

خوشبختانه مرکز اسلامی دانشجویان در کاردیف دارای ساختمان مستقلی می باشد که مکانی برای استقرار موقت دانشجویان است تا در فرصت مناسب مسکن مورد علاقه و مناسبی را تهیه کنند.

هزینه مسکن در کاردیف اگرچه بستگی به شرایط و امکانات آن و منطقه شهری دارد ولی در مجموع هزینه آن معقول و قابل تحمل است.

دانشگاه کاردیف بزرگترین دانشگاه استان ولز بوده و تاریخ تاسیس آن به بیش از صد سال پیش بر می گردد. این دانشگاه در اغلب رشته های تحصیلی وزارت فرهنگ و بهداشت فعالیت داشته و دانشجویان بین المللی را در مقطع فوق لیسانی و دکترا می پذیرد. سطح علمی دانشگاه کاردیف بسیار خوب بوده و در بررسی به عمل آمده در سال جاری دارای مقام پانزدهم از نظر علمی پژوهشی در بیش از صد دانشگاه بریتانیا شده است.

بسیاری از گروههای این دانشگاه دارای درجه 5A می باشند. دانشگاه در مرکز شهر و در محوطه ای زیبا و اغلب دانشکده ها و ساختمانهای امور اداری در همان منطقه و در کنار هم واقع می باشند. اما دانشکده های مهندسی و پزشکی در فاصله ای از آن قرار دارند.

سیستم کامپیوتری متصل به شبکه و بسیار وسیعی در همه دانشگاه و کتابخانه ها وجود دارد که در دسترس دانشجویان بوده و تعدادی از سالنهای کامپیوتر به صورت 24 ساعته در دسترس می باشند. بروشور راهنمای کاردیف و اماکن شهری به پیوست می باشند.

مرکز اسلامی دانشجویان و ایرانیان در کاردیف متعلق به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن می باشد. همان گونه که قبلا گفته شد علاوه بر این که این مرکز می تواند با امکاناتی که دارد محل استقرار اولیه و موقت دانشجویان تازه وارد باشد، دارای فعالیتهای فرهنگی و مذهبی خوبی برای فرزندان دانشجویان، بزرگداشت اعیاد و فعالیتهای اسلامی و ملی نیز هست.

جلسات انجمن اسلامی دانشجویان در این محل برگزار می شود که دانشجویان ایرانی و تعدادی از ایرانیان مقیم در آن شرکت می کنند.

همان گونه که آمد به دلیل تعداد نسبتا زیاد مسلمانان مقیم کاردیف از ملتهای مختلف، مراکز اسلامی متعددی به صورت مسجد و یا مرکز در شهر وجود دارد که توسط برادران پاکستانی و عراقی اداره می شود که نماز جمعه و نماز های یومیه و نیز برنامه های مخصوص ماه مبارک رمضان در آن برگزار می شود.

مسلمانان پاکستانی در کل شهر کاردیف به طور پراکنده ساکن هستند و مغازه ها و فروشگاه های مواد غذایی حلال به ویژه گوشت و مرغ در اغلب آنها و در اکثر مناطق شهر به فروش می رسد.

علاوه بر فروشگاه ها و مغازه های کوچک پاکستانی و عراقی ، فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مواد غذایی که در کل انگلستان وجود دارند در کاردیف نیز دارای شعبه می باشند. از جمله این فروشگاه ها Asda, Iceland, Kwiksave, Tesco است.

در کاردیف علاوه بر فروشگاه های کوچک فروش میوه در سطح شهر دو بازار میوه نیز وجود دارد که به عرضه میوه با قیمت ارزانتر می پردازند. اغلب فرودگاه های زنجیره ای پوشاک و لوازم خانگی در مرکز شهر و همگی در یک خیابان و در یک پاساژ مستقر می باشند.

کتابخانه عمومی شهر و نیز شعب مختلف و متعدد آن با شبکه کامپیوتری و با امکانات و کتب مناسب برای بزرگسالان و کودکان در نقاط مختلف شهر مستقر می باشند. مراکز بهداشتی درمانی که تحت عنوان medicine معروف است و نیز دندانپزشکی، بینایی سنجی و بیمارستان های عمومی و تخصصی به صورت مناسب در دسترس می باشند.

از پارکهای بزرگ و زیبای دامن شهر و موزه ولز که در محوطه دانشگاه واقع شده می توان به عنوان اماکن تفریحی کاردیف نام برد. سواحل نزدیک به کاردیف عبارتند ازBary, Barycardiffpenarth که به ترتیب 30 دقیقه و یک ساعت با کاردیف فاصله دارند.

به دلیل نزدیکی به اقیانوس اطلس و جریان آب گرم بر خلاف انتظار هوا در کاردیف خیلی سرد نبوده ، کمترین درجه هوا در زمستان حدود 5 درجه زیر صفر می باشد. در تابستان حد اکثر دمای هوا 20-25 درجه می باشد. البته بارانهای مکرر و غیر منتظره و رگبارهای ناگهانی و پراکنده در کاردیف مثل سایر نقاط بریتانیا امری عادی است.

 

تحصیل در برنموث

تحصیل در برنموث، شهری شناخته شده با داشتن سواحلی شنی و زیبا، یکی‌ از مشهورترین مراکز توریستی انگلستان به شمار می‌‌آید، شهریست با داشتن مراکز تفریحی و فرهنگی‌ باعث آن شده که بسیاری از مردم اوقات فراغت خود را در این شهر سپری کنند، فاصلهٔ مسافتی یک ساعت از لندن یکی‌ از دلیل معروفیت این شهر شده است.

تحصیل در برنموث این امکان را به شما می‌‌دهد تا جاذبه‌های این شهر استفادهٔ کامل را ببرید، از جاذبه‌های این شهر می‌‌توان به اولین صخرهٔ مصنوعی‌ اشاره کرد که اولین در در سراسر اروپا می‌باشد، شما هم چنین می‌‌توانید از نایت کلاب ها night club، رستوران، سالن تئاتر و خیلی‌ از جاذبه‌های برنموث در سال‌های تحصیلی‌ لذت ببرین.

برنموث دارای ۷ کیلومتر ساحل شنی در کنار دریای درخشان می‌‌باشد، این ساحل برندهٔ جایزهٔ بهترین ساحل تفریحی انگلستان را ،با داشتن بهترین ساحل تفریحی آبی و اسکله خانواد‌گی با جاذبه‌های سرگرمی، به خود اختصاص داده است. ریف با قرار گرفتن در ضلع شرقی اسکله برنموث، اولین سازه مصنوعی‌  در اروپا  با ارتفاع ۲۲۰ متر و به بزرگیه زمین فوتبال برای صخره نوردی می‌‌باشد.

هم چنین شما می‌‌توانید از بالن سوار بر روی آسمان این شهر لذت ببرید  بطور معمول این بالن‌ها تا ارتفاع ۵۰۰ متری از زمین فاصله میگیرند و این امکان را به شما میدهد تا منظرهٔ زیبای ساحلی را تا شعاع ۱۲ کیلومتری نظاره کنید.

با تحصیل در برنموث شما میتوانید از موزه راسل کتز Russell-Cotes دیدن کنید که نوع خود یکی‌ از بهترین موزها می‌‌باشد، شما در این موزه می‌‌توانید از اثر هنری هم چون نقاشی، مجسمه، مبلمان، سرامیک، غیره دیدن کنید و یا چرا از باغ‌های بسیار زیبای این شهر دیدن نکنید، که بسیار سرگرم کننده و جالب است.

با تحصیل در برنموث شما میتوانید از مرکز خرید فوق العادهٔ این شهر زیبا لذت ببرید، و از بوتیک‌ها و رستورانهای داخل شهر استفاده کنید و یک روز بیاد ماندنی را به وجود آورید .

شما می توانید در تمام مقاطع دانشگاهی جهت ادامه تحصیل در انگلستان از جمله کورس های لیسانس، فوق لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته های تحصیلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی انگلستان و دانشگاه انگلیس اقدام کنید.

 

تحصیل در بردفورد
برادفورد یکی از شهرهای شمالی انگلستان است که به خاطر تعداد زیاد مسلمانان  مشهور است. در مقایسه با شهرهای جنوبی شهری است با هزینه مسکن و زندگی معقولتر و پاکستانی های مقیم این شهر به علت جمعیت زیادشان دارای قدرت تصمیم گیری در بعضی امور جزئی و روزمره زندگی هستند و برای مثال دارای مدرسه دخترانه می باشند

مسافرت از لندن به بردفورد

در صورت داشتن بلیط پرواز به برادفورد، پس از حرکت از ترمینال 3 و ورود به ترمینال 1 و تحویل بار و وسایل به سوی فرودگاه برادفورد/لیدز که حدود 15 کیلومتر با هر یک از دو شهر مذکور فاصله دارد، حرکت خواهید کرد. پس از ورود به فرودگاه برادفورد/لیدز می توانید از خطوط اتوبوس شماره های 647 و 747 یا تاکسی برای رسیدن به مرکز شهر یا آدرس مورد نظر استفاده نمایید. اگر دارای بلیط پرواز نیستید می توانید به ایستگاه ویکتوریا  مراجعه و با تهیه بلیط برادفورد با اتوبوس به این شهر مسافرت کنید و یا مستقیما از فرودگاه عازم این شهر شوید. البته می توان از قطار یا اتوبوس بین شهری نیز استفاده کرد

مسکن موقت

برای اقامت موقت می توانید از مراکزی به نام  بِد اند برکفاست استفاده کنید که آدرس برخی از آنها که نزدیک دانشگاه برادفورد می باشند در زیر آمده است

2 Easby Road BD7 1QX
Tel : 01274 724498
3 Melbourne place BD5 OH2
Tel : 01274 727060
28 Pemberton Drive BD7 1RA
Tel : 01274 720181

امکان دارد که در پاره ای از اوقات دانشگاه بردفورد برای یک یا دو شب اتاق در اختیار دانشجو ها قرار دهد. لازم به ذکر است که دانشگاه برادفورد امکانات خوابگاهی برای دانشجوهای متا هل را ندارد. تهیه مسکن بیشتر از طریق پاکستانی ها امکان پذیر است. در ضمن دفتر مسکن دانشگاه هر جمعه یک لیست از خانه های اجاره ای موجود در شهر را منتشر می کند. شهرداری نیز لیست خانه های اجاره ای را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

3- برای تماس با برادفورد از ایران می باید کد کشور انگلستان و شهر برادفورد را پشت سر هم گرفت.شماره مورد نظر 0044274 است. برای تماس با اطلاعات با شماره 192 و برای مواقع اضطراری با شماره 999 ارتباط برقرار کنید.

در شهر بردفورد مدرسه ایرانی وجود ندارد. لذا فرزندان دانشجویان برای تحصیل باید از مدارس انگلیسی یا در صورت علاقه از مدارس پاکستانی ها استفاده کنند. علا قمندان به ادامه تحصیل به زبان فارسی باید زبان فارسی را به کمک اولیا ء یا دوستان خود خوانده و سپس در امتحانات اخر سال یکی از مدارس ایرانی ( منچستر ) شر کت نما یند

 

برایتون به دلیل هوای مناسب و جاذبه های توریستی به نوعی یک شهر چند ملیتی است. در خیابانها می توانید از هر نوع نژاد و زبان و رنگ پوست و از انواع اقوام آسیایی- اروپایی – آفریقایی و آمریکایی مشاهده کنید. مناطق حومه شهر در اینجا بسیار سرسبز است و احشام زیادی در جای جای آن دیده می شود. در کنار دانشگاه دو پارک زیبا ( آبگیر فالمر و پارک استنمر ) با آبگیرهای زیبا و کلیسا های قدیمی قرار دارد و دانشجویان اغلب برای هوا خوری و لذت از محیطی آرام بدانجا می روند.

مسافرت از لندن به برایتون :

می توانید از هیترو با اتوبوس های جت لینک ( که حدوداً هر نیم ساعت حرکت می کند ) به برایتون بروید و از آنجا با تاکسی ویا با اتوبوسهای شماره 25،23 از نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس (الداستین )old stein خود را به دانشگاههای ساسکس و برایتون برسانید. توصیه می شود چناچه بار واثاث زیادی به همراه دارید سوار اتوبوس شماره 25 نشوید همچنین می توانید با قطار از هیترو به برایتون و از آنجا به ایستگاه فکمر بروید. قیمت بلیط قطار بسته به زمان سال تغییر می یابد. چنانچه مایل باشید می توانید کارت قطار جوانYoung chairman Rail card)26 پوند در سال ) یا کارت رایج شبکه ( 20 پوند درسال و مخصوص سفر در جنوب شرقی بریتانیا ) را خریداری نمائید.

برای هر دوی این کارت ها تخفیفی در قیمت بلیط در نظر گرفته شده است ، کارت مورد نخست بهتر است، زیرا شامل انعطاف پذیری و تخفیف بیشتری می شود.

تخفیف معمولاً یک سوم قیمت معمولی را در برمی گیرد، اما در زمان های خاص محدودیت هایی برای کارت تخفیفی در نظر گرفته شده است ، مثلاً قبل از 10 صبح و یا هنگام اوج تردد ، لذا هنگام خرید بلیط بهتر است به وضوح توضیح دهید که چه زمانی قصد دارید مسافرت کنید، و یا چنانچه بلیط دو سره می خرید ، چه زمانی باز خواهید گشت . چنانچه قصد داشته باشید در بریتانیا سیاحت کنید، کارت قطار را برای مسافرت های طولانی به ویژه مناسب خواهید یافت.

با خرید بلیط های هفتگی ، ماهانه و یا فصلی نیز می توان از تخفیف های ویژه برخوردار شد . یکی از بهترین تخفیف ها، که شامل دانشجویان می شود ، کارت “یونی زون”Uni-Zone برایتون است که قیمت های تخفیفی برای بلیط قطار در منطقه برایتون و حومه ارائه می دهد. بلیطهای هفتگی 8- 10پوند ، بلیط های ماهانه 8050- پوند ، و بلیط های فصلی 60100- پوند است.

بلیط های ارزان دو سره روزانه برای همگان آزاد است ، بدین معنا که برای تهیه بلیط ارزان نیاز به کارت تخفیف دانشجویی نیست. معمولاً این بلیط ها قبل از ساعت 9 صبح ، و گاهی 10 صبح ، برای مسافرت های داخل شهری فروخته نمی شوند ، البته این امر بستگی به مقصد دارد( در روزهای آخر هفته آنها را می توان در هر ساعتی تهیه نمود. پس از ساعت 9 صبح ، قیمت یک بلیط دوسره روزانه ارزان از برایتون به فلمر2.70 پوند است ، یعنی فقط چند پنس گران تر از بلیط یک سره ای که قبل از ساعت 9 صبح خریداری شود!

از آنجایی که کارتها و بلیط های تخفیفی متعددی با قوانین و محدودیتهای مختلف وجود دارد، بهتر است قبل از خرید ، کتابچه های راهنما را بخوانید و یا درایستگاه قطار جزئیات را بپرسید. در هر حال ، بهتراست بدانید که تمامی خدمات مسافرتی و شرایط و مقرارت آنها ممکن است هر چند یک بار تغییر یابند.

مقررات و خدمات قطار:

ورود به سکوی ایستگاه قطار و یا قطار بدون داشتن بلیط معتبر نقص قوانین تلقی می گردد و چنانچه بازرس قطار متوجه زیر پا گذاشتن مقررات از جانب شما شود ، شما را جریمه خواهد نمود.

داشتن بلیط تضمینی برای در اختیار گذاشته شدن صندلی خالی نیست. گاهی ( به عنوان مثال در ساعات اوج تردد) قطارها کاملاً پر هستند وشما باید سرپا بایستید. چنانچه بخواهید از صندلی خالی اطمینان حاصل پیدا کنید، می توانید با پرداخت هزینه ای ناچیز صندلی برای خود رزرو کنید ، البته تنها هنگامی که بلیط خود را مدتی قبل از سفر خریداری نمائید.

اگر بلیط درجه اول ندارید، نمی توانید در واگن های درجه اول بنشینید. این واگن ها با برچسب های روی شیشه های پنجره به وضوح علامت گذاری شده اند.

کشیدن سیگار در قطار در منطقه برایتون و در اکثر نقاط دیگر ممنوع است.

 حمل و نقل شهری

 اتوبوس برای حمل و نقل درون شهری ارزان تر است و می توان از طرق مختلف ، همچون در نظر داشتن زمان مسافرت ، خرید بلیط های دو سره ، و یا خرید کارت های تخفیفی ، هزینه آن را از آنچه که هست ارزانتر نیز نمود.

 می توان برای اتوبوس های برایتون بلیط های تخفیفی خریداری نمود. قیمت این بلیط ها که شما را قادر می سازد تقربیاً بدون هیچ محدویتی روزانه به هر میزانی که بخواهید در منطقه شهری سفر کنید 10 پوند برای هفت روز و یا، 90 پوند برای سه ماه است. فقط کسانی که کارت دانشجویی دارند می توانند بلیط سه ماهه را خریداری کنند. برای اتوبوس های بین شهری که معمولاً برای مسافرت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، تخفیف 30 درصدی در نظر گرفته شده است که می توان با خرید کارت اتوبوس دانشجویی از آن برخوردار شد. قیمت یک کارت دانشجویی 9 پوند بری یک سال و 19 پوند برای سه سال است . با داشتن این کارت می توان در مسافرت به دیگر کشورهای اروپایی با بعضی خطوط یورولاینر نیز از تخفیف برخوردارشد.

کتابخانه :

در کتابخانه بسیار بزرگ دانشگاه تقربیاً هر چیزی از جمله باجه های دریافت پول از حساب شخصی و دستگاه فتوکپی دریافت می شود. دستگاههای فتوکپی با کارت های مخصوصی کار می کند و شما می توانید این کارت ها را از دستگاه های دیگری تهیه کنید. تمامی این دستگاه ها که در سرتاسر کتابخانه مدام در حال کار هستند به طور قابل ملاحظه ای میزان نیروی انسانی مشغول به کار را کاهش می دهند و در روزهای اول شما را به حیرت می اندازند. در اینجا کد وشماره نیز بسیار مهم است و در روزهای نخست مجبور خواهید شد که کدهای لازم را به همراه داشته باشید که مبادا فراموش شان کنید. از این کدها اغلب برای متصل شدن به کامپیوتر ، دستیابی به محیط کار در خارج از ساعات اداری ، برخورداری از امکانات شبانه روزی مرکز کامپیوتر و استفاده از باجه های دریافت پول استفاده می شود.

کتابخانه دانشگاه از یک سیستم کاملاً کامپیوتری برخوددار است و خدمات مختلفی چون ارائه کتاب به صورت درازمدت ، ارائه کتاب بصورت کوتاه مدت ، رزرو ، خدمات صمعی بصری و غیره را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 خرید :

در برایتون محصولات و سرویسها کلا از کیفیت بالایی برخوردارند، مدیریتها و کارکنان در کار خود خوب عمل می کنند. اما بیشتر شرکتها نسبت به شرکتهای مشابه آمریکایی، ژاپنی و آلمانی بعنوان سردمداران جهانی در رده های بعدی قرار می گیرند. تجار انگلیسی فاقد انگیزه رقابت در برخی تجارتها هستند،اگر چه هنوز هم تجار زیرکی هستند. آنها سیاستهای متفاوتی برای جلب مشتری و فروش بیشتر اجناس دارند. سیاستی که اغلب مورد استفاده قرار میگیرد حراج جلوه دادن اجناس است. اگر کالایی 5 پوند ارزش دارد روی آن برچسب 6 پوندی می زنند و با پوستر بزرگ ” حراج ” قیمت را به اندازه 10 الی 50 پنس پایین می آورند. اثر روانی این تخفیف ظاهری مشتری را به خرید اجناس تشویق میکند. همچنین آنها یک پنس را که در اینجا مبلغ با ارزشی نیست از قیمت اجناس کم می کنند و برچسب 99 پنسی می زنند مثلا اگر کالایی 2 پوند ارزش دارد به قیمت 99/1 پوند به فروش می رسانند که در ذهن مشتری تداعی 1 پوند میکند نه 2 پوند.

همچنین از عبارات جذابی چون ” فقط 10 پوند ” یا ” حراج با شروع از تنها 10 پوند ” استفاده می کنند که توجه مشتریان را به خود جلب میکند.

 یک فروشگاه زنجیره ای به نام Lidle با قیمت های مناسبتر نزدیک بیمارستان Royal Sussex County قرار دارد که کالا را با قیمتهای رقابتی قابل توجهی عرضه میکند و بیشتر دانشجویان خارجی برای خرید به آنجا میروند. این فروشگاه در تقاطع خیابانهای White hawk Road و Eastern Road واقع است که در مسیر اتوبوس 25C و 1 و 7 قرار دارد.

 با وجود این حقیقت که سوپر مارکتها در مقایسه با فروشگاههای زنجیره ای آمریکایی و اروپایی اجناس گرانتری عرضه می دارند ولی باز هم مردم بومی ترجیح میدهند از سوپر مارکت محلی خودشان خرید کنند تا از فروشگاههای با متولی خارجی.

سوپر مارکت زنجیره ای دیگری به نام ASDA وجود دارد که سرویس های مجانی اتوبوس از دانشگاه ساسکس (صبح های شنبه و سه شنبه ) برای رفت و برگشت راحت و بی خرج به مشتریان عرضه می کند.

شعبه دیگرآن نزدیک Marina Village در محله Kemp Town واقع شده که دارای پارکینگ اتوبوس مجانی است.

گوشت حلال را از چندین فروشگاه از جمله Al-Amin واقع در تقاطع Elm Grove Street و Lewes Road و فروشگاه Taj  واقع درWestern Road می توانید تهیه کنید.

همچنین برخی محصولات غذایی آماده حلال با مارک ” طاهره ” در فروشگاههای محلی عرضه میشود.

پارک وسایل نقلیه :

برایتون سیستم حمل و نقل عمومی منظم و خوبی دارد که شما احتمالا استفاده از آنرا راحتتر خواهید یافت لاکن پارک وسیله نقلیه مشابه سایر شهرها مشکلاتی دارد. در دانشگاه سیستم جدید پارک در محوطه از آگوست 2003 برای دانشجویان ساکن در کمپ برقرار شده است. دارندگان برچسب نارنجی و دانشجویان همراه خانواده مثتثنی هستند( توجه کنید که دانشجویان همراه خانواده برای اجازه پارک باید 150 پوند در سال بپردازند). دانشجویانی که خارج از کمپ زندگی می کنند با پرداخت 150 پوند در سال اجازه پارک در دانشگاه را دارند.

اگر شما داخل محدوده زندگی خواهید کرد و احتمال دارد ماشین با خودتان بیاورید میتوانید قبل از رسیدن در خواست مجوز کنید. اطلاعات بیشتر در این مورد در اطلاعات بدو ورود به شما داده خواهد شد.

دوچرخه :

بسیاری از مردم در طول اقامت دربریتانیا دوچرخه را به عنوان وسیله نقلیه شهری انتخاب می کنند. دوچرخه سواری در برایتون رایج است و شما اینجا را برای دوچرخه سواری مناسب خواهید یافت به خصوص که مسیر مخصوص دوچرخه سواری در اکثر جاده های اصلی ( شامل جاده دانشگاه به مرکز شهر ) وجود دارد. اگر تصمیم به خرید دوچرخه دارید لزوما باید یک چراغ سفید جلو، چراغ قرمز پشت و یک منعکس کننده قرمز در عقب دوچرخه برای شب داشته باشید. همچنین توصیه اکید می شود که یک کلاه ایمنی شخصی برای امنیت بیشتر داشته باشید. دراین کشور شما حق دوچرخه سواری در پیاده رو را ندارید مگر در صورت وجود علائم مجاز جهت عبور. همچنین دوچرخه سواری در صورت مصرف الکل یا مواد مخدر ممنوع است و مرتکب در صورت دستگیری جریمه سنگینی خواهد شد.

 

 

Article source: http://tarjomekade.persianblog.ir/

نتایج جستجو ریاضی
               
N1497900476 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1497809875 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1497802028 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1464299626 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
آموزش جامع مباحث تئوری و ریاضی الگوریتم ها به همراه پیاده سازی در Java آموزش برنامه نویسی – یادگیری ریاضیات گسسته آموزش ریاضی بر مبنای حل مساله آموزش مقدماتی حل مسائل ریاضی
     

در این کورس آموزشی بسیار ارزشمند در ابتدا با مباحث تئوری و ریاضی بیش از 24 ال...

ریاضی جزئی جدایی ناپذیر از برنامه نویسی است. با مشاهده این کورس آموزشی با ریا...

 با مشاهده این کورس آموزشی حل مسایل ریاضی را در عمل و به شکلی کاملا کارب...

در این آموزش تصویری با حل مسائل ریاضی آشنا می شوید.این دوره آموز...

     
19,800 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 8,800 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 8,800 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1464298861 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1464229382 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1393768164 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1393767612 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
ریاضی برای برنامه نویسان اصول ریاضی برای همه آموزش دروس کامل پیش دانشگاهی(ریاضی) اورجینال آموزش کامل دروس سوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     

این مجموعه آموزشی (Math For Programmers)  چگونگی خواندن و ذخیره سازی ا...

در این آموزش تصویری با اصول ریاضی آشنا می شوید. این دوره نحوه مح...

آموزش تمامی دروس توسط اساتید برتر هر درس استاد تخصصی طبق آخرین تغییرات کتب درسی

شرح دروس حل و تشریح مسائل کتاب بهمراه آزمون جهت ارزیابی

     
10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 16,200 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 16,200 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1394539842 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1416898904 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1409145175 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1416055708 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
آموزش حسابان سال سوم ریاضی فیزیک /اورجینال کنکور ریاضی پایه حسابان و دیفرانسیل/اورجینال کنکور ریاضی تجربی-اورجینال آموزش کامل دروس دوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     

2DVD/تصویری

دوپینگ طلایی کنکور

دوپینگ طلایی-2dvd

آموزش تمامی دروس توسط اساتید برتر هر درس و به صورت مالتی مدیا

     
15,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 14,500 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 14,500 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 16,200 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1425981359 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1411799127 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1378618471 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1407736710 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره آموزش استفاده از ریاضی در مدلسازی به کمک CINEMA 4D آشنایی با مبانی اعداد و ریاضیات لازم در برنامه نویسی آموزش نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9
     

آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره

ریاضیات و هندسه درگرافیک کامپیوتری ومدلسازی اجسام پیچیده درنرم افزار Cinema 4D

آموزش نحوه ذخیره و کار با اعداد صحیح و ممیز شناور در برنامه ها

آموزش استفاده از نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9

     
10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1369294186 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1360741256 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1421338082 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1489588109 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
آموزش ساخت یک کتاب الکترونیکی مالتی مدیا آموزش ریاضی در نرم افزار iBooks Author آموزش کامل و کاربردی استفاده از ابزارها و الگوهای ریاضی و محاسباتی در تولید نرم افزار آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال مجموعه نرم افزارهای ریاضیات و آمار ورژن جدید -اورجینال
     

آموزش کارکردن با iBook Author برای ساختن یک کتاب الکترونیک آموزش ریاضی

استفاده از الگوهای ریاضی و محاسباتی برای نوشتن نرم افزارهای بهتر و سریعتر

آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال-شرح کامل به صورت صوت و تصویر

مجموعه ای ازنرم افزارها درزمینه مهندسی ریاضیات وآمار
-اتوران اختصاصی

     
10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 10,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 12,900 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 16,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1469456481 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1448890613 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1447330712 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1441170240 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال نرم افزار Mathematics & Industrial - ریاضیات، آمار، مهندسی صنایع - همراه با راهنمای فارسی-اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی)-اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی) اورجینال
     

مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال

تخصصی ترین و قدرتمندترین نرم افزارهای آماری و محاسباتی
ابزارهای یادگیری ریاضیات

بازی‌های آموزشی ستاره طلایی گاج به شکل کیف مدرسه و به همراه هدایا

مجموعه بازی‌های آموزشی ستاره طلایی گاج که به شکل کیف مدرسه میباشد

     
34,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 16,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 18,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 18,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1441093797 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1441093719 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1441093626 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1425136765 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پیش دبستانی اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات سوم ابتدایی) اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پنجم ابتدایی) اورجینال مجموعه اول کتاب‌های مهندسی عمران؛ اصول و مبانی، استاتیک، مقاومت مصالح، ریاضیات و نرم‌افزارهای کاربردی
     

کاملترین نرم افزار آموزشی در قالب بازی های جذاب 
ویژه سنین 4 تا 6 سال

- ایجاد نظم فکری در دانش آموز و آموزش مدیریت در کارها با بازی مزرعه ی آروین

- ایجاد علاقه و کنجکاوی در دانش آموز برای یادگیری ریاضی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 420 کتاب در زمینه اصول و مبانی مهندسی عمران

     
18,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 18,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 18,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1411178208 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1411176051 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1411175814 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1411175620 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
مجموعه دوم کتاب‌های سرمایه‌گذاری و امور مالی؛ ریاضیات و آمار مالی مجموعه سوم کتاب‌های ریاضیات؛ نرم‌افزارهای ریاضی مجموعه دوم کتاب‌های ریاضیات؛ محاسبات عددی مجموعه اول کتاب‌های ریاضیات؛ ریاضی مهندسی
     

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 240 کتاب ارزشمند در زمینه ریاضیات و آمار مالی

آرشیوی شامل بیش از 220 کتاب در زمینه نرم‌افزارهای تخصصی ریاضی، محاسبه و تحلیل

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 370 کتاب در زمینه محاسبات عددی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 550 کتاب در زمینه ریاضی مهندسی

     
36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1411174394 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1411153613 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1384141919 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1419855218 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
مجموعه دوم کتاب‌های آمار؛ آمار ریاضی مجموعه اول کتاب‌های مهندسی مکانیک؛ اصول و مبانی، ریاضیات و فیزیک، مکانیک کلاسیک مجموعه سوم کتابهای فیزیک؛ فیزیک محاسباتی، فیزیک ریاضی، مسائل و حل مسائل آموزش کاربردی 13 Maple-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال
     

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 540 کتاب در زمینه آمار ریاضی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 260 کتاب در زمینه اصول و مبانی مهندسی مکانیک

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از ۳۶۰ کتاب در زمینه ریاضیات و محاسبات فیزیک

-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال-بیش از11ساعت مطالب آموزشی+مثالهای کاربردی

     
36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 36,000 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 7,500 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     
               
N1419164478 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1419167687 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1421338363 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی N1421338347 ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
نرم افزارهای تخصصی مهندسی ریاضی و آمار-اورجینال نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال
     

نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال- فیلم آموزش نصب و فعالسازی

نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال- فیلم آموزش نصب و فعالسازی

اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان-اوجینال-مناسب کودکان 4 تا8 سال-

اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان-اوجینال-مناسب کودکان 4 تا8 سال-

     
10,300 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 6,900 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 6,900 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی 6,900 تومان buy ترجمه کده مرجع مقالات تخصصی
     
     

  صفحه:

 
1 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code