اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص …

نوشته شده در موضوع تدریس خصوصی در 29 سپتامبر 2017

دندانپزشکی

31180 DD اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...

تاریخچه در ایران

عده معدودی از سلمانی‌ها، شاگرد زرگرها و عطارها را می‌توان اولین افرادی دانست که با استفاده از روش‌های گوناگون، مبادرت به کشیدن دندان، گذاشتن روکش، ساختن دندان مصنوعی و یا برای تسکین دردها و ورم‌های دهانی آن هم با وسایل بسیار اولیه مبادرت به انجام امور دندانپزشکی می‌کردند.بعدها مسئله آموزش دندانپزشکی مطرح شد که پیشگامان این حرکت را می‌توان دکتر میلچارسکی، دکتر سیاح و برخی دیگر از دندانپزشکان آن زمان دانست.

در سال ۱۳۰۰ دکتر سیاح تحصیلات خود را دراروپا به پایان رسانید، به ایران مراجعت و با افرادی نظیر دکتر میلچارسکی، دکتر اشتومپ و دکتر استپانیان آشنا شد. در آن زمان به پیشنهاد دکتر میلچارسکی و دکتر سیاح و تصویب مسوؤلین وقت دستور راه‌اندازی مدرسه دندانسازی داده شد. این مدرسه در سال تحصیلی ۱۳۰۹-۱۳۱۰ وابسته به مدرسه عالی طب و مدیریت آن به عهده دکتر میلچارسکی و بعد به دکتر سیاح واگذارگردید. در آن زمان مدرسه دندانسازی دارای دو اتاق و یک زیر زمین بود که امور درمانی، لابراتوری و اداری در آن انجام می‌گرفت.

تجهیزات و برخی از مواد عبارت بودند از چند صندلی با سلفدان‌های حلبی، چهار عدد چرخ پائی دندانپزشکی جهت کلینیک، یک میز چوبی، سه عدد چهارپایه، یک ولکانیزاتور و گچ ساختمانی که توسط محمدخان اولین مستخدم مدرسه دندانسازی کوبیده والک می‌گردید.

درمورد دندانپزشکی

31180 DD11 231x300 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...

دندانپزشک در هنگام‌ تراش‌ دندان‌، ردیف‌ کردن‌، ساخت‌ و ترمیم‌ دندان‌ و موارد دیگر باید از خلاقیت‌ هنری‌ خویش‌ بهره‌ برده‌ و دارای‌ نگرش‌ کارشناسانه‌ هنری‌ باشد‌.دندانپزشک به تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان می‌پردازد و از همین‌رو شاید بهتر باشد که عنوان این رشته را دهان‌پزشکی گذاشت.در گذشته دندانپزشکی رامساوی دندانسازی می‌دانستند. اما امروزه دندانسازی تنها بخشی از دندانپزشکی است. رشته دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری ودرمان بیماری‌های دهان و دندان را آموزش می‌دهد. دندان‌پزشکی یک علم تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود .در واقع هرگونه عفونت در ناحیه دهان به ویژه عفونت ناشی از بیماری‌های پیرامون دندان و لثه و چرکی که بین فاصله دندان و لثه تجمع می‌کند، می‌تواند وارد جریان خون شده و در نهایت سبب سکته قلبی، سکته مغزی یا حتی مرگ شود. امروزه دندانپزشکی فن و مهارت کشیدن دندان یا ساخت دندان مصنوعی با روش‌های ابتدایی نیست بلکه دانشی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تأمین می‌کند. همچنین به یاری این علم می‌توان بسیای از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و از پیشرفت آن جلوگیری نمود.رشته‌ دندانپزشکی‌ در مقطع‌ دکترای‌ عمومی‌ نحوه‌ رعایت‌ بهداشت‌، پیشگیری‌ و درمان‌ بیماری‌های‌ دهان‌ و دندان‌ را آموزش‌ می‌دهد. دندانپزشکی حرفه‌ای است که با کارهای عملی بر روی بیمار همراه است، بنابراین امکان انتقال بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت یا ایدز از بیمار به پزشک زیاد است و دندانپزشکان باید همواره به اصول کنترل عفونت توجه داشته باشند چون یک کوتاهی یا اشتباه می‌تواند برای آنها عواقب ناخوشایندی داشته باشد. همچنین یک دندانپزشک باید بطور مرتب نرمش و ورزش کند تا دچار کمردرد و پادرد مزمن نگردد

طول دوره کارشناسی دندانپزشکی ۵ سال است كه در ۲ سال اول دانشجويان واحدهاي علوم پايه مثل بيوشيمی، آناتومی، بافت‌شناسی، فيزيولوژی، ژنتيك، ميكروب‌شناسی و ايمنی‌شناسی را می‌گذرانند و بعد از ۲ سال وارد دوره تخصصی دندانپزشكی شده و دروس اختصاصی خود را در زمينه آسيب‌شناسي فك و دهان، ارتودنسي، اندودنتيكس، پروتزهاي ثابت و اكلوژن، پروتزهای متحرك و فك و صورت ، پريودنتولوژی، ترميمی و مواد دندانی، بيماری‌های دهان و دندان، جراحي دهان و فك و صورت، دندانپزشكی كودكان و راديولوژی دهان و فك و صورت می‌گذرانند. و در نهايت مي‌توانند بيماری‌های دهان و دندان را تشخيص داده و در حد يك دندانپزشك عمومی نسبت به درمان آنها اقدام كنند. عده‌ای دندانپزشكی را با كار عملی و تكنيكی ، يكی می‌دانند در حالی كه اگر دانشجوی دندانپزشكی تنها فن و تكنيك اين رشته را فراگرفته اما در علوم پايه ضعيف باشد، در نهايت يك دندانساز خواهد شد يعنی چنين فردی كار روی دندان را فراگرفته است اما از علم پزشكی بي‌نصيب می‌باشد. مطمئنا با پيشرفت بهداشت دهان و دندان، فرصت‌های شغلی يك دندانپزشك عمومی كاهش پيدا كرده است و البته افزايش تعداد دندانپزشكان جوان بيكار تنها مشكل ايران نيست چون طبق بررسی‌ها و پيش‌بينی‌های جوامع علمی خارج از كشور، در سال ۲۰۳۰ ميلادی بهداشت دهان و دندان مردم به اندازه‌ای خوب خواهد بود كه دندانپزشكي عمومی به بخشي از پزشكی عمومی برخواهد گشت و رشته دندانپزشكی تنها جنبه تخصصی پيدا می‌كند.

نکته : عدم تسلط بر علوم پايه و زبان انگليسی، دانشجو را از مقولات علمی دور می‌كند و دبيرستان خود فرا می‌گيرد به نحوی به رشته دندانپزشكی ارتباط دارد بخصوص دو بخش فيزيولوژی و آسيب‌شناسی كه دانشجويان دندانپزشكی در دو سال اول تحصيل خود با وسعت و عمق بيشتری نسبت به دوره دبيرستان مطالعه می‌كنند. همچنين دانشجوی اين رشته بايد از دستهايی ماهر و توانمند برخوردار باشد چون بسياری از كارهای دندانپزشكی از تراش دندان گرفته تا بازسازی دندان نياز به دستهايی هنرمند و توانا دارد تا بتوان به نحو احسن كارهای ظريف دندانپزشكی را انجام داد.برخورداری از سلامت كامل جسمی و روانی و قابليت انجام كارهای دقيق علمی، عملی، كلينيكی براي داوطلبان اين رشته بسيار ضروری است. خلاقيت و مهارت در كار دست و همچنين برخورداری از خلاقيت و ديد هنری، دانشجو را در انجام كارهای عملی اين رشته و انجام مهارت‌هاي لازم در پياده كردن آموخته‌های آن، بسيار كمك می‌كند.

طول دوره دندان‌پزشكی پنج سال است و درسهای آن در سه بخش : عمومی ، پايه و اختصاصی برنامه‌ريزی شده است كه از لحاظ نحوه تعليم و تدريس، به درسهای نظری ، عملی – نظری، عملی تقسيم می‌شود.

اين دوره شامل دو مرحله است:

a) مدت ۲ سال : در اين مرحله دانشجويان درسهای نظری و عملی علوم پايه و عمومی را در دانشگاه (كلاس و آزمايشگاه)‌ می‌گذرانند.

b) مدت ۳ سال : در اين مرحله دانشجويان درسهای تخصصی را در دانشگاه (كلاس و بخشهاي كلينيكی) فرا می‌گيرند و بيشتر اين دوره تحصيلی را در بخشهای كلينيكی دانشكده و بيمارستانهای وابسته به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می‌پردازند؛ لازم به تذكر است كه گذراندن درسهای پايه برای ورود به دوره كلينيكی (مرحله دوم) ضروری است.

تعداد وعناوين واحدهای اصلی و اختصاصی :

درسهای پايه به درسهايی گفته می‌شوند كه زمينه‌ساز ورود دانشجو به درسهای اصلی و تخصصی و فراگيری آنهايند عبارتند از: فيزيك پزشكی ، بيوشيمی ، بافت‌شناسی انسانی، جنين‌شناسی، تشريح ، ژنتيك انسانی، ميكروب‌شناسی، ايمنی شناسی، فيزيولوژی، روان‌شناسی عمومی، آسيب‌شناسی عمومی.

درسهای تخصصی به درسهايی گفته می‌شود كه اطلاعات و آگاهيهای لازم را درباره رشته تخصصی به دانشجو داده، او را با مفاهيم تخصصی و عمده رشته مورد نظر آشنا مي‌كند و آموزشهای لازم را به او می‌دهند. درسهای تخصصی عبارتند از: كالبدشناسی و مرفولوژی دندان، زبان خارجی اختصاصی، جنين و بافت‌شناسی فك و دهان ، آسيب‌شناسی دهان، ارتودنسی، اندودنتيكس، بيماريهای دهان و تشخيص ، بيولوژی دهان، پريودنتولوژی، دندان‌پزشكی ترميمی(پروتز متحرك پارسيل، پروتز ثابت ، پروتز كامل) جراحی دهان و فك و صورت ، دندان‌پزشكی كودكان، راديولوژی دهان ، گوش و حلق و بيني ، نظام پزشكي و طب قانونی، بهداشت عمومي و اكولوژی ، بهداشت محيط زيست ، دندان‌پزشكی مجتمعی ، بيماريهای روانی ، بيماريهای درونی، فارماكولوژی ، بهداشت دهان و تغذيه و دندان‌پزشكی پيشگيری مواد دندانی و پايان‌نامه.

‌دانشجويان در سال چهارم با تاييد استاد راهنما، موضوعی را برای پايان‌نامه انتخاب  و راجع به آن تحقيقات می‌نمايند، ولی واحد پايان‌نامه در سال آخر محاسبه خواهد گرديد كه در آن زمان دانشجو پايان‌نامه را به هيات داوران منتخب ارائه و از آن دفاع می‌نمايد.

بعضی از درسهای تخصصی :

بیماریهای دهان و تشخیص : در درس بیماریهای دهان و تشخیص، به شناسایی ، تشخیص کلینیکی و پاراکلینیکی ضایعات حفره دهان و درمان ضایعات مخاطی آن و ارتباط آن با سایر بیماریهای بدن پرداخته می‌شود .

پروتزهای دندانی : در این درس در ارتباط با مسایل ترمیمی و بازسازی دستگاه جونده (دندانها و ساختمان مجاور کناری صورت) از طریق پروتزهای ثابت، متحرک و فک و صورت بحث می‌شود. همچنین مسایل مربوط به اصول اکلوژن در این رشته مورد تدریس علمی عملی قرار می‌گیرد .

رادیولوژی : درس رادیولوژی یکی از درسهای دندان‌پزشکی و از علوم اساسی جهت دستیابی و شناسایی حالات طبیعی و غیرطبیعی استخوان فکها و دندانها می‌باشد .

دندان‌پزشکی کودکان: درس دندان‌پزشکی کودکان، قسمتی از درسهای دندان‌پزشکی است که شامل : تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ دهان و دندان کودکان، معلولان و معلولان ذهنی و شناسایی رابطه آن با سلامت عمومی آنها می‌باشد .

اندودنتیکس : مطالب این درس شامل بررسی اتیولوژی، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماریهای پالپی و بافتهای نگهدارنده دندان‌ناشی از ضایعات پالپ به منظور حفظ سلامت و نگهداری دندانهای طبیعی است .

دندان‌پزشکی ترمیمی : این درس شامل بررسی اتیولوژی ، تشخیص ، پیشگیری و درمان و ترمیم ضایعات بافتهای سخت دندانی به منظور حفظ سلامت و زیبایی دندانهای طبیعی و بافتهای نگه‌دارنده آنهاست .

آینده شغلی ، بازار کار و درآمد:

اگرچه اهمیت رشته دندان‌پزشکی در شهرهای بزرگ و متوسط تا حدود زیادی روشن است، اما متاسفانه هنوز این رشته نتوانسته است ارزش والای خود را در شهرهای کوچک و روستاها، آن‌چنان که باید نشان دهد. گرایش روزافزون داوطلبان به این رشته و مراجعه رو به افزایش شهروندان به شاغلان این حرفه ، می‌تواند اهمیت قابل ملاحظه و نیاز به متخصصان را در این رشته ، حتی در مقایسه با سایر رشته‌های پزشکی به وضوح نشان دهد .امروزه در کشور ما نزدیک به ۱۲ هزار دندانپزشک وجود دارد و از سوی دیگر سالانه ۱۸ دانشکده دندانپزشکی دولتی و خصوصی موجود در کشور بیش از ۱۰۰۰ دندانپزشک تربیت می‌کنند. حال سوال اینجاست که آیا برای این تعداد فارغ‌التحصیل رشته دندانپزشکی فرصت‌های کاری وجود دارد؟

امروزه در کشور ما فرصت‌های شغلی برای دندانپزشکان جوان به دو دلیل عمده محدودتر شده است که یکی از این دلایل پیشرفت بهداشت در کشور ماست. یعنی خوشبختانه کشور ما نیز مانند سایر کشورهای جهان در جهت پیشگیری و اهداف بهداشتی حرکت کرده و بسیاری از بیماری‌ها را مهار و کنترل کرده است. در نتیجه مردم کمتر به پزشکان و دندانپزشکان مراجعه می‌کنند. از سوی دیگر در چند سال اخیر رشد پزشکان و دندانپزشکان نسبت به نرخ رشد جمعیت افزایش یافته است. برای مثال اگر تا ۲۰ سال قبل به ازای هر ۲۵ هزار نفر یک دندانپزشک وجود داشت حال به ازای هر ۵ یا ۶ هزار نفر یک دندانپزشک وجود دارد. البته ذکر عوامل فوق به معنای آن نیست که هیچ فرصت شغلی برای دندانپزشکان جوان وجود ندارد بلکه در بسیاری از شهرستانهای کشور، ما هنوز شاهد کمبود دندانپزشک هستیم. یعنی در حالی که در بعضی از نقاط کشور به ازای هر ۲ هزار نفر یک دندانپزشک داریم، در نقاط محروم کشورمان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک دندانپزشک وجود دارد .مطمینا با پیشرفت بهداشت دهان و دندان، فرصت‌های شغلی یک دندانپزشک عمومی کاهش پیدا کرده است و البته افزایش تعداد دندانپزشکان جوان بیکار تنها مشکل ایران نیست چون طبق بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های جوامع علمی خارج از کشور، در سال ۲۰۳۰ میلادی بهداشت دهان و دندان مردم به اندازه‌ای خوب خواهد بود که دندانپزشکی عمومی به بخشی از پزشکی عمومی برخواهد گشت و رشته دندانپزشکی تنها جنبه تخصصی پیدا می‌کند . به طور کلی بعضی از مراکزی که فارغ التحصیلان این رشته در آن می توانند مشغول به کار شوند : کلینیک دندانپزشکی ، کارخانجات تجهیزات دندانپزشکی ، کارخانجات محصولات دندانپزشکی ، موسسات آموزشی ، بیمارستان ها ، کمپانی های داروسازی ، کلینیک های خصوصی ، موسسات تحقیقاتی

31180 DD21 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...

وضعیت ادامه تحصیل : ادامه تحصیل فوق دکترا در رشته‌های مختلف دندان‌پزشکی در ایران نیز وجود دارد .

دندانپزشکی هند

BDS یا  Bachelor of dental medicine دوره ی جراحی دندانپزشکی می باشد. مدت زمان دوره ی دندانپزشکی ۴.۵ تا ۵.۵ سال با دوره ی اینترنشیپ می باشد. دوره ی دندانپزشکی شامل ارائه ی مقالات،پرزنتیشن،ارائه ی عملی،بحث های گروهی،سمینار،کار کلینیکی و کنفرانس ها است.متقاضیان می توانند در مورد فرم های مختلف درمانی شامل عمل جراحی، مواد دندانپزشکی، آناتومی دندان، هیستولوژی دهان، پاتالوژی دهان، دندانپزشکی عمومی، پدونوتیک، داروهای دهانی و رادیولوژی دروس لازم را فرا بگیرند.کالج هاو دانشگاه های متعددی رشته ی دندانپزشکی را اراِیه می دهند که لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کشور هندوستان را از اینجا می توانید مشاهده نمایید.

بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی کشور هندوستان به نام دانشگاه راجیوگاندی که بصورت یک مجموعه بزرگ علمی هدایت و رهبری می شود در رشته دندانپزشکی ۴۱ دانشکده را در زیر مجموعه خود جا داده است و همه ساله هزاران نفررا برای تحصیل در این رشته به هندوستان می اورد . از دیگر دانشگاههای مهم این رشته میتوان دانشگاه تامیل نادو و دانشگاه مانیپال و دانشگاه دهلی و همدرد دهلی و دانشگاه مومبای را نام برد . ولی از نظر همه هندیها دانشگاه راجیوگاندی از نظر علمی برتری خاصی نسبت به دیگر دانشگاهها داراست.

دندانپزشکی ( B.D.S ) (Bachelor of ‎Dental surgery)

با گذراندن پنج سال دوره عمومی دندانپزشکی که به آن لیسانس جراحی دندان گفته می شود و ارائه پایان نامه وبه همراه دوره کارآموزی ،فارغ التحصیل شده و با مدرک دکترای دندانپزشکی کلیه خدمات عمومی دندانپزشکی را ارائه می‌نماید. از جمله انواع ترمیم ها دندانی , روت کانال تراپی ,ارتودنسی های ثابت و متحرک, درمان بیماریهای دهان و دندانها ساخت انواع پروتزهای دندانی , جراحیهای دهان و دندان , تشخیص و درمان بیماریها. دانشگاه اصلی مربوط به رشته‌های پزشکی محدودتری از دانشگاههای این کشور را در مقایسه با وزارت علوم مورد تائید قرارداده است. بیشترین توصیه برای تحصیل در رشته های تخصصی شهرهای ، بنگلور و میسور است. به دليل حجم زياد داوطلب تخصص پزشکی چه از هند و چه از ساير نقاط دنيا معمولا اخذ پذيرش اين رشته ها با پرداخت مبلغ زيادی پول در ابتدا همراه است. معمولا دانشگاه برای ورودیه هم مبلغی را از دانشجو اخذ می کند البته امتحان ورودی هم وجود دارد که اگر کسی امتحانات ورودی را با موفقيت به پايان برساند اين مبلغ کمتر خواهد بود ولی به دليل حجم زياد شرکت کنندگان و درصد کم پذيرش دولتی تقريبا همه خارجی ها از طريق آزاد اقدام به اخذ پذيرش می کنند. به دليل اينکه اکثر کالجها و دانشگاههای پزشکی ساليانه و يا حتي چند ماه يكبار مقررات پذيرش را کمی تغيير می دهند لذا برای هماهنگی بهتر و بيشتر بهتر اين است که وقتی دانشجو تصميم قطعی گرفت اطلاعات مورد نظر را به روز دريافت نمايد
مدت تحصیل در این دوره با احتساب دوره کارآموزی ۵ سال می باشد شهريه های دانشگاهها بر حسب رشته های مختلف  و دانشگاههای مختلف متفاوت می باشند يعنی رشته های مشابه در ‏دانشگاههای متفاوت هزينه های متفاوتی دارند.‏  لازم به توضیح است پذیرش در رشته های پزشکی به دلیل متقاضی زیاد محدود می باشد و به سرعت تکمیل می شود و متقاضیان بایستی به اندازه کافی فرصت برای اخذ پذیرش و دریافت ویزا در نظر داشته باشند  و در خلال آماده شدن پذیرش، در مورد ویزای خود تحقیقات لازم را بعمل آورند. هرچند  صد در صد متقاضيان تا بحال موفق به دريافت ويزای هند  شده اند.

در دانشگاه های کشور هندوستان اکثر صندلی ها در دانشگاه ها با امتحان ورودی ( Common Entrance Test ( KRLMPCA برای دانشجویان بومی (هندی) به آنان اختصاص  داده می شود. ۱۵ درصد سیت ها به دانشجویان خارجی با پرداخت شهریه تعلق می گیرد.

نکته : برای تحصیل در این رشته میبایست دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضی علوم تجربی باشد و دروس اصلی نیز تک ماده یا افتادگی در کارنامه تحصیلی نداشته باشند.

طول دوره ودروس رشته دندانپزشکی جمعا ۵ سال است که به دو بخش زیر تقسیم می شود :

۱)  علوم پایه به مدت ۲ سال

۲)  دروس تخصصی به مدت ۳ سال

سیلابس و سر فصل دروس دندانپزشکی (B.D.S)

 

 

 

 

 

 *** هر دانشجوی دوره لیسانس جراحی دندانپزشکی به مدت یک سال در انتهای دوره تحصیل ملزم به گذراندن دوره اینترنشیپ در بیمارستان کالج تحصیلی خود می باشد که به همین دلیل دارا بودن بیمارستان خوب و مجهز زیر نظر دانشکده مورد نظر از اهمیت خاصی برخوردار میباشد که پیشنهاد می گردد متقاضیان به این مساله توجه لازم را دارا باشند.

 نمره هر درس به صورت ذیل تقسیم بندی  و محاسبه می گردد که در نهایت منجر به پاس شدن در آن درس از دانشگاه می گردد :

 

*** ارایه نمره داخلی بر اساس میانگین بهترین دو نمره ی کسب شده می باشد

*** دانشجو در صورتی پاس می شود که ۵۰ درصد نمره ی امتحانات تئوری و عملی را به صورت جداگانه کسب کند.

*** ۷۵% حضور در کلاس ها (به صورت جداگانه در دروس تئوری و عملی) برای واجدالشرایط شدن برای شرکت در امتحانات نهایی اجباری است. برای واحد هایی که امتحان نهایی ندارند حداقل حضور دانشجو ۷۰% می باشد.

 

ضوابط و مراحل ارزشيابي مدارك‌تحصيلي دانش‌آموختگان رشته دكتراي دندانپزشكي عمومي دانشگاه هاي خارج از كشور

الف) معيارهاي ارزشيابي :

معتبر بودن دانشگاه محل تحصيل بر اساس ضوابط وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي

داشتن ديپلم كامل متوسطه

شرايط ورود به دوره دندانپزشكي عمومي

طول و محتواي برنامه تحصيلي

ب) مراحل ارزشيابي :

مدارك تحصيلي دانش آموختگان متقاضي ارزشيابي ابتدا توسط كارشناسان اداره كل امور دانش آموختگان از نظر صحت صدور، معتبر بودن دانشگاه محل تحصيل بررسي و در صورت تاييد جهت تعيين ارزش به كميسيون ارزشيابي دندانپزشكي اداره كل امور دانش آموختگان ارجاع مي گردد.

مدارك تحصيلي متقاضيان در كميسيون ارزشيابي دندانپزشكي از نظر معتبربودن دانشگاه محل تحصيل و طول دوره تحصيلي بررسي ميگردد و در صورت تاييد تحصيلات گذرانده شده ارزشيابي لازم بعمل آمده و متقاضيان واجد شرايط شركت در دوره تكميلي شناخته مي گردند.تبصره ۱: تعيين تعداد واحدهاي درسي ضروري در دوره تكميلي و لزوم تدوين پايان نامه بر اساس دانشگاه محل تحصيل، طول دوره آموزشي و واحدهاي درسي گذرانده شده، توسط كميسيون دندانپزشكي صورت مي گيرد.

پس از ارزشيابي اوليه، چنانچه متقاضي واجد شرايط شركت در دوره تكميلي گردد، جهت گذراندن دوره تكميلي (با ذكر تعداد و نوع واحدهاي ضروري) به دبيرخانه شوراي آموزشي دندانپزشكي و تخصصي معرفي ميگردد.

كليه افراد معرفي شده به دبيرخانه شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي طبق ضوابط آن دبيرخانه به دانشگاههاي علوم پزشكي كشور معرفي مي گردند.

مدارك تحصيلي متقاضيانيكه با موفقيت دوره تكميلي تعيين شده را گذرانده اند، همراه با گواهي و ريز نمرات رسمي طي دوره تكميلي توسط دانشگاه محل تحصيل كه به تاييد دبيرخانه شوراي آموزش دندانپزشكي و تخصصي رسيده است در كميسيون ارزشيابي دندانپزشكي مطرح و تعيين ارزش ميگردد.كليه دانش آموختگان رشته دندانپزشكي پس از قبولي در امتحانات مربوطه و طي دوره هاي تكميلي و اخذ عنوان دكتري دندانپزشكي مي توانند خدمات درماني خود را ارائه نمايند.

منبع : وزارت بهداشت

تخصص دندانپزشکی  M.D.S

کارشناسی ارشد دندانپزشکی (M.D.S) که مدت زمان دوره عموماً سه سال است و در صورتی که متقاضی دوره ی دیپلم تحصیلات تکمیلی دو ساله را بعد از لیسانس خود اخذ کرده باشند می تواند ۲ ساله این دوره را بگذراند.

مسئول برنامه ریزی و قانون گزاری رشته های ارایه شده در دانشگاه های دندانپزشکی هندوستان ، شورای دندانپزشکان هندوستان (Dental Council Of India) می باشد. متقاضیان برای ثبت نام در مقطع فوق میبایست مدارک خود را برای ثبت نام به تاییدیه این شورا برسانند تا امکان ثبت نام در رشته ی کارشناسی ارشد دندانپزشکی (M.D.S) را داشته باشند.

رشته های تخصصی دندانپزشکی M.D.S

ضوابط ‌و مراحل ‌ارزشيابي مدارك تحصيلي دانش‌ آموختگان  ‌رشته ‌هاي ‌مختلف ‌تخصصي ‌دندانپزشكي ‌دانشگاههاي‌ خارج ‌از كشور

الف) معيارهاي ارزشيابي :

معتبر بودن دانشگاه محل تحصيل دورة تخصصي در خارج از كشور بر اساس ضوابط قانوني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

طول دوره رشته تحصيلي و محتواي برنامه هاي آموزشي و عنوان يا سمت متقاضي در طي دوره تخصصي

بررسي و ارزشيابي مدارك تحصيلي دانش آموختگان رشته هاي تخصصي دندانپزشكي منوط به انجام ارزشيابي و تاييد مقطع دوره دكتراي دندانپزشكي عمومي متقاضي و در نتيجه ارائه گواهي فراغت

از تحصيل در مقطع دكتراي دندانپزشكي عمومي مي باشد.

ب) مراحل ارزشيابي :

مدارك مورد نياز جهت تشكيل پرونده دانش آموختگان رشته دندانپزشكي در مقطع تخصصي خارج از كشور كه مدارك آنان از يكي از دانشگاههاي معتبر مورد تاييد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي صادر گرديده باشد.

اصل آخرين مدرك تحصيلي خارجي كه صحت صدور و تعلق آن به شخص به تصديق و تاييد (مهر و امضاء) نمايندگي (ج.ا.ا) در كشور مربوطه رسيده باشد .

فتوكپي از پشت و روي اصل آخرين مدرك تحصيلي تخصصي.

اصل ريزنمرات تحصيلي براي كشورهايي كه از طرف دانشگاه ريز نمره صادر مي نمايند كه به تاييد نمايندگي (ج.ا.ا) در كشور مربوطه رسيده باشد.

فتوكپي از ريز نمرات

اصل گواهي و فتوكپي طول دوره با ذكر برنامه آموزشي كه از طرف دانشگاه محل تحصيل صادر شده باشد و به تاييد نمايندگي (ج . ا. ا) در كشور مربوطه رسيده باشد.

ارائه اصل گواهي و فتوكپي آن در صورت داشتن عنوان يا پست در حين تحصيل در كشور مربوطه كه از مراكز معتبر آموزشي دانشگاه يا سازمان نظام پزشكي صادر و به تاييد نمايندگي (ج.ا.ا) در كشور مربوطه رسيده باشد.

اصل پايان نامه تحصيلي (تز) و خلاصه اي از آن حداكثر در دو برگ و فتوكپي آن

اصل و فتوكپي گواهي و شرط ورود به دوره تخصصي صادر از دانشگاه محل تحصيل كه به تاييد نمايندگي (ج.ا.ا) د ركشور مربوطه رسيده باشد.

كاتالوگ دانشكاه محل تحصيل

 فتوكپي تمام صفحات شناسنامه و كارت پايان خدمت وظيفه يا معافيت دائم  در مورد آقايان (در صورت دارا بودن اصل و فتوكپي مدرك قبلي (دكتري دندانپزشكي) در ايران يا خارج)

تبصره : دانش آموختگان خارج از كشور رشته دندانپزشكي مقطع تخصص در صورتيكه مدرك قبلي آنان صادره از يكي از دانشگاههاي معتبر در خارج از كشور بر اساس ضوابط قانوني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي باشد ملزم به ارائه كليه مدارك مورد نياز براي ارزشيابي رشته دندانپزشكي در مقطع عمومي مي باشند كه پس از ارزشيابي مقطع عمومي برابر نظر كميسيونهاي مربوطه بررسي مدرك تخصصي امكان پذير مي باشد.

ترجمه رسمي كليه مدارك براي كشورهاي غير انگليسي زبان

تبصره: كليه مدارك تحصيلي خارجي پس از تاييد (مهر و امضاء) نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در كشور مربوطه مي بايست به تاييد (مهر و امضاء) وزارت امور خارجه ايران نيز رسيده باشد.

منبع: وزارت بهداشت

مدارک لازم برای دریافت پذیرش دندانپزشکی‌

۱)  کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه اعتبار
۲)  ترجمه ریز نمرات دیپلم (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان)
۳)  ترجمه گواهی دیپلم (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان)
۴)  ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان)
۵)  ترجمه گواهی پیش دانشگاهی (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان)
۶)  یک قطعه عکس ۴*۳
۷)  کپی فارسی گواهی دیپلم و ریز نمرات
۸)  کپی فارسی گواهی پیش دانشگاهی و ریز نمرات
۹)  فیش مبلغ مورد نیاز برای دریافت Eligibility Letter از دانشگاه

مدارک و شرايط لازم پس از اخذ پذيرش به منظور ثبت نام و اقدام براي اخذ نامه واجد الشرايط تحصيل در رشته مورد درخواست يا اصطلاحا Eligibility Letter

مراحل اخذ پذيرش در مقاطع علوم پزشکی

۱) ترجمه و تحویل مدارک وتائيديه مدارک دانشجو(از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان)

۲) فيش واريز مبلغ مورد نياز

۳) ثبت مدارک و تعهد نامه ما در دادگاه در هندوستان

۴) درخواست و تکميل فرم واجدالشرايط بودن تحصيل از دانشکده محل تحصيل (Eligibility Letter)

۵) ثبت مدارک در دانشگاه و اخذ پذيرش (دعوتنامه)

۶) ارسال آن به ايران برای دانشجو

۷) مراجعه به سفارت هندوستان در ايران (تهران- زاهدان- بندرعباس)

واجد شرايط شدن : اخذ Eligibility Letter 

ممکن است برخی افراد یا منابع به داوطلب اعلام نمایند که وجود تکماده درسی مانع از این می گردد که دانشجو بتواند در رشته مورد درخواست ادامه تحصیل دهد، این مطلب درست نبوده و در نظام آموزشی هند نیز مسئله تکماده وجود داشته و مانعی برای ادامه تحصیل داوطلب نمی گردد. فقط در خصوص داوطلبینی مانند داروسازی دندانپزشکی و پزشکی، معدل این گونه افراد باید در دروس تخصصی (فیزیک،شیمی،زیست شناسی) برای سال آخر یا پیش دانشگاهی نباید از ۵۰ درصد کمتر باشد. به عبارت دیگر چنانچه داوطلبی در یکی از درسها از تکماده استفاده کرده باشد ولی میانگین کل وی در درس مورد نظر به ۵۰ درصد ( ۱۰ از ۲۰ ) برسد، مشکلی برای ادامه تحصیل نخواهد داشت و قادر به ادامه تحصیل می باشد.

نکته : در صورت دارا بودن پیش دانشگاهی ریاضی شما قادر نخواهید بود در این رشته ها ادامه تحصیل دهید و دانشگاه راجیو گاندی شما را پذیرش نخواهد کرد .

نکته : افرادی که دیپلم ریاضی و یا … دارا می باشند(سال یازدهم) و در مقطع پیش دانشگاهی(سال دوازدهم) به علوم تجربی تغییر رشته داده باشند برای پذیرش در رشته های پزشکی عمومی و دندانپزشکی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تخصص دندانپزشکی‌

۱) گواهی اتمام دوره کارورزی دندانپزشکی و یا گواهی تاسیس مطب و یا گواهی از سازمان نظام پزشکی ایران

۲) فتوکپی کلیه صفحات پاسپورت

۳) فتوکپی از ریز نمرات

۴) عکس رنگی

۵) ارائه اصل گواهی و فتوکپی آن در صورت داشتن عنوان یا پست در حین تحصیل در کشور مربوطه که از مراکز معتبر آموزشی دانشگاه یا سازمان نظام پزشکی صادر و به تایید نمایندگی (ج.ا.ا) در کشور مربوطه رسیده باشد.

۶) اصل پایان نامه تحصیلی (تز) و خلاصه ای از آن حداکثر در دو برگ و فتوکپی آن

۷) اصل آخرین مدرک تحصیلی خارجی که صحت صدور و تعلق آن به شخص به تصدیق و تایید (مهر و امضاء) نمایندگی (ج.ا.ا) در کشور مربوطه رسیده باشد.

 ۸ )  فتوکپی از پشت و روی اصل آخرین مدرک تحصیلی تخصصی.

۹) اصل ریزنمرات تحصیلی برای کشورهایی که از طرف دانشگاه ریز نمره صادر می نمایند که به تایید نمایندگی (ج.ا.ا) در کشور مربوطه رسیده باشد.

۱۰)  فتوکپی تمام صفحات شناسنامه و کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم  در مورد آقایان (در صورت دارا بودن)

۱۱)  اصل و فتوکپی مدرک قبلی (دکتری دندانپزشکی) در ایران یا خارج

۱۲)  ترجمه رسمی کلیه مدارک برای کشورهای غیر انگلیسی زبان

نکته : دانش آموختگان خرج از کشور رشته دندانپزشکی مقطع تخصص در صورتیکه مدرک قبلی آنان صادره از یکی از دانشگاههای معتبر در خارج از کشور بر اساس ضوابط قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد ملزم به ارائه کلیه مدارک مورد نیاز برای ارزشیابی رشته دندانپزشکی در مقطع عمومی می باشند که پس از ارزشیابی مقطع عمومی برابر نظر کمیسیونهای مربوطه بررسی مدرک تخصصی امکان پذیر می باشد .

نکته : کلیه مدارک تحصیلی خارجی پس از تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوطه می بایست به تایید وزارت امور خارجه ایران نیز رسیده باشد

توجه مهم : با توجه به محدود بودن تعداد دانشجوی پذیرش شده از دانشگاه ها و محدود بودن صندلی برای دانشجویان و متقاضیان تخصص ارایه قیمت به صورت دقیق به متقاضیان فقط با ارایه اسکن مدارک و ارایه به دانشگاه امکان ارایه هزینه دوره های تخصص به متقاضیان امکان پذیر می باشد و در غیر این صورت نرخ هزینه ها در هیچ کجا و هیچ شخصی امکان پذیر نمی باشد

Article source: http://www.iran2india.com/%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5/

نتایج جستجو ریاضی
               
N1497900476 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1497809875 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1497802028 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1464299626 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
آموزش جامع مباحث تئوری و ریاضی الگوریتم ها به همراه پیاده سازی در Java آموزش برنامه نویسی – یادگیری ریاضیات گسسته آموزش ریاضی بر مبنای حل مساله آموزش مقدماتی حل مسائل ریاضی
     

در این کورس آموزشی بسیار ارزشمند در ابتدا با مباحث تئوری و ریاضی بیش از 24 ال...

ریاضی جزئی جدایی ناپذیر از برنامه نویسی است. با مشاهده این کورس آموزشی با ریا...

 با مشاهده این کورس آموزشی حل مسایل ریاضی را در عمل و به شکلی کاملا کارب...

در این آموزش تصویری با حل مسائل ریاضی آشنا می شوید.این دوره آموز...

     
19,800 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 8,800 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 8,800 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1464298861 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1464229382 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1393768164 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1393767612 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
ریاضی برای برنامه نویسان اصول ریاضی برای همه آموزش دروس کامل پیش دانشگاهی(ریاضی) اورجینال آموزش کامل دروس سوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     

این مجموعه آموزشی (Math For Programmers)  چگونگی خواندن و ذخیره سازی ا...

در این آموزش تصویری با اصول ریاضی آشنا می شوید. این دوره نحوه مح...

آموزش تمامی دروس توسط اساتید برتر هر درس استاد تخصصی طبق آخرین تغییرات کتب درسی

شرح دروس حل و تشریح مسائل کتاب بهمراه آزمون جهت ارزیابی

     
10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 16,200 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 16,200 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1394539842 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1416898904 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1409145175 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1416055708 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
آموزش حسابان سال سوم ریاضی فیزیک /اورجینال کنکور ریاضی پایه حسابان و دیفرانسیل/اورجینال کنکور ریاضی تجربی-اورجینال آموزش کامل دروس دوم دبیرستان رشته ریاضی (اوریجینال)
     

2DVD/تصویری

دوپینگ طلایی کنکور

دوپینگ طلایی-2dvd

آموزش تمامی دروس توسط اساتید برتر هر درس و به صورت مالتی مدیا

     
15,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 14,500 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 14,500 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 16,200 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1425981359 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1411799127 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1378618471 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1407736710 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره آموزش استفاده از ریاضی در مدلسازی به کمک CINEMA 4D آشنایی با مبانی اعداد و ریاضیات لازم در برنامه نویسی آموزش نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9
     

آموزش مبانی ریاضی و استفاده از آن در زندگی روزمره

ریاضیات و هندسه درگرافیک کامپیوتری ومدلسازی اجسام پیچیده درنرم افزار Cinema 4D

آموزش نحوه ذخیره و کار با اعداد صحیح و ممیز شناور در برنامه ها

آموزش استفاده از نرم افزار محاسبات ریاضی Mathematica 9

     
10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1369294186 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1360741256 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1421338082 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1489588109 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
آموزش ساخت یک کتاب الکترونیکی مالتی مدیا آموزش ریاضی در نرم افزار iBooks Author آموزش کامل و کاربردی استفاده از ابزارها و الگوهای ریاضی و محاسباتی در تولید نرم افزار آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال مجموعه نرم افزارهای ریاضیات و آمار ورژن جدید -اورجینال
     

آموزش کارکردن با iBook Author برای ساختن یک کتاب الکترونیک آموزش ریاضی

استفاده از الگوهای ریاضی و محاسباتی برای نوشتن نرم افزارهای بهتر و سریعتر

آموزش کلیه دروس سوم دبیرستان-ریاضی-اورجینال-شرح کامل به صورت صوت و تصویر

مجموعه ای ازنرم افزارها درزمینه مهندسی ریاضیات وآمار
-اتوران اختصاصی

     
10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 10,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 12,900 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 16,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1469456481 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1448890613 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1447330712 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1441170240 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال نرم افزار Mathematics & Industrial - ریاضیات، آمار، مهندسی صنایع - همراه با راهنمای فارسی-اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی)-اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی (ریاضیات اول ابتدایی) اورجینال
     

مجموعه نرم افزارهای تخصصی ریاضیات و آمار - اورجینال

تخصصی ترین و قدرتمندترین نرم افزارهای آماری و محاسباتی
ابزارهای یادگیری ریاضیات

بازی‌های آموزشی ستاره طلایی گاج به شکل کیف مدرسه و به همراه هدایا

مجموعه بازی‌های آموزشی ستاره طلایی گاج که به شکل کیف مدرسه میباشد

     
34,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 16,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 18,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 18,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1441093797 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1441093719 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1441093626 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1425136765 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پیش دبستانی اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات سوم ابتدایی) اورجینال مجموعه بازی های آموزشی ستاره طلایی گاج (ریاضیات پنجم ابتدایی) اورجینال مجموعه اول کتاب‌های مهندسی عمران؛ اصول و مبانی، استاتیک، مقاومت مصالح، ریاضیات و نرم‌افزارهای کاربردی
     

کاملترین نرم افزار آموزشی در قالب بازی های جذاب 
ویژه سنین 4 تا 6 سال

- ایجاد نظم فکری در دانش آموز و آموزش مدیریت در کارها با بازی مزرعه ی آروین

- ایجاد علاقه و کنجکاوی در دانش آموز برای یادگیری ریاضی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 420 کتاب در زمینه اصول و مبانی مهندسی عمران

     
18,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 18,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 18,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1411178208 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1411176051 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1411175814 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1411175620 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
مجموعه دوم کتاب‌های سرمایه‌گذاری و امور مالی؛ ریاضیات و آمار مالی مجموعه سوم کتاب‌های ریاضیات؛ نرم‌افزارهای ریاضی مجموعه دوم کتاب‌های ریاضیات؛ محاسبات عددی مجموعه اول کتاب‌های ریاضیات؛ ریاضی مهندسی
     

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 240 کتاب ارزشمند در زمینه ریاضیات و آمار مالی

آرشیوی شامل بیش از 220 کتاب در زمینه نرم‌افزارهای تخصصی ریاضی، محاسبه و تحلیل

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 370 کتاب در زمینه محاسبات عددی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 550 کتاب در زمینه ریاضی مهندسی

     
36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1411174394 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1411153613 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1384141919 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1419855218 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
مجموعه دوم کتاب‌های آمار؛ آمار ریاضی مجموعه اول کتاب‌های مهندسی مکانیک؛ اصول و مبانی، ریاضیات و فیزیک، مکانیک کلاسیک مجموعه سوم کتابهای فیزیک؛ فیزیک محاسباتی، فیزیک ریاضی، مسائل و حل مسائل آموزش کاربردی 13 Maple-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال
     

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 540 کتاب در زمینه آمار ریاضی

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از 260 کتاب در زمینه اصول و مبانی مهندسی مکانیک

آرشیوی بی‌نظیر شامل بیش از ۳۶۰ کتاب در زمینه ریاضیات و محاسبات فیزیک

-ابزار حرفه ای محاسبات ریاضی-اورجینال-بیش از11ساعت مطالب آموزشی+مثالهای کاربردی

     
36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 36,000 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 7,500 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     
               
N1419164478 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1419167687 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1421338363 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... N1421338347 اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
نرم افزارهای تخصصی مهندسی ریاضی و آمار-اورجینال نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان با تایید وزارت آموزش و پرورش-اورجینال
     

نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال- فیلم آموزش نصب و فعالسازی

نرم افزار های تخصصی ریاضیات و آمار-اورجینال- فیلم آموزش نصب و فعالسازی

اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان-اوجینال-مناسب کودکان 4 تا8 سال-

اموزش جامع مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان-اوجینال-مناسب کودکان 4 تا8 سال-

     
10,300 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 6,900 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 6,900 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ... 6,900 تومان buy اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در رشته دندانپزشکی و تخصص ...
     
     

  صفحه:

 
1 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code